Zachariáš letí na ME do Norska

Reprezentační „devatenáctku“ čeká za pár dnů mimořádně významná akce – v Norsku se zúčastní mistrovství Evropy. Slavia bude mít na šampionátu zástupce, šikovného obránce Milana Zachariáše (19). „Odehrál jsem úspěšnou baráž proti Bulharsku, takže jsem pozvánku čekal,“ komentoval nominaci náš hráč.

Při měření sil mezi nejlepšími týmy starého kontinentu nepůjde „jen“ o medaile. „Hlavní je postoupit na mistrovství světa, které se hraje v dubnu příštího roku ve Spojených arabských emirátech.“ Šance je podle Zachariáše slušná. „Ze čtyřčlenné skupiny postupují první tři, měli bychom to zvládnout.“

Česká republika se postupně utká se Španělskem, Slovenskem a Norskem. Druhou skupinu tvoří Německo, Anglie, Irsko a Belgie. „První hrají o zlato, druzí o bronz,“ přibližuje nezvyklý model mladý fotbalista. „Hrát se dá s každým. A jestli chceme něčeho dosáhnout, musíme vyhrávat,“ uvědomuje si.

Zachariáš, který na jaře nastupoval za klubovou juniorku, se však bude muset vypořádat se zdravotní lapálií. „Měl jsem natažený sval, takže jsem do přípravy naskočil až minulý čtvrtek. Do pátku jsem trénoval s áčkem a v sobotu nastoupil na turnaji v Hlinsku proti rezervě Olomouce,“ svěřuje se a optimisticky dodává: „Pan Netscher, asistent trenéra, mi udělal individuální plán, posilovnu, běhání a tak. Věřím, že to kondičně zvládnu a v Norsku budu připraven.“

Možnosti, že by ho účast na reprezentačním srazu měla znevýhodnit v plné přípravě, se Zachariáš nebojí. „Vyloučit to samozřejmě nemůžu, ale když na mistrovství zahraju dobře, tak nevidím problém.“

Český výběr s naším zadákem, který by měl zúročit zkušenosti, jež načerpal na stáži v anglickém Tottenhamu či na mezinárodním klubovém turnaji v italském Viareggiu, odlétá po dvoudenním soustředění v Nymburce do Norska ve čtvrtek ráno.

Program na ME „U19“ v Norsku:
ČR – Španělsko, neděle 21.7.
ČR – Slovensko, úterý 23.7.
ČR – Norsko, čtvrtek 24.7.

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články