Ivana: Nejlepší dárek? Vítězství...

ŽILINA – Ve středu o půl šesté se v Panorama baru hotelu Holiday Inn v Žilině, který bude po dva dny útočištěm našich fotbalistů, uskutečnila předzápasová tisková konference. Před novináře se posadili trenér Karel Jarolím, Dušan Švento a dnešní oslavenec Milan Ivana. Karel Jarolím se nejprve vyjádřil ke zdravotnímu stavu hráčů...
ŽILINA – Ve středu o půl šesté se v Panorama baru hotelu Holiday Inn v Žilině, který bude po dva dny útočištěm našich fotbalistů, uskutečnila předzápasová tisková konference. Před novináře se posadili trenér Karel Jarolím, Dušan Švento a dnešní oslavenec Milan Ivana.

Karel Jarolím se nejprve vyjádřil ke zdravotnímu stavu hráčů: „Od minulého zápasu s Teplicemi se nic nezměnilo. Nejsou s námi Šmicer, Tavares a Černý, v Itálii se léčí Litteri. Ostatní jsou zdravotně v pořádku.

Pohár pro nás začíná paradoxně až teď. První zápas jsme nezvládli, Žilině se nevyvedly dokonce první dva. Oba týmy se budou snažit co nejvíce, bude to útočné utkání, ale věřím, že ho zvládneme,“ pokračoval Jarolím.

„V týmu Žiliny došlo k několika personálním změnám, vyměnil se trenér. Dříve hráli na dva klasické útočníky, dnes nastupují v trochu jiném rozestavení. To, že se dostali do UEFY svědčí o tom, že se od loňska ještě zlepšili. My ale taky. Bude to hodně vyrovnané.

Momentální forma možná svědčí pro nás, ale nemyslím si, že jsme favorité. Žilina hraje doma, to je samozřejmě její velká výhoda. V lize tu porazila naposledy 5:1 Trnavu a i s Hamburkem hrála dobrý zápas,“ odpovídal náš kouč na otázky novinářů.

„Žilina slaví století místního fotbalu, Slavia slaví čtvrtstoletí Milana Ivany,“ uvedl tiskový mluvčí Ondřej Zlámal dalšího z přítomných slávistů. Jaký dárek by si k narozeninám přál?

„Hlavně abychom odehráli hezké utkání a potvrdili svoje umístění v domácí lize – Abychom samozřejmě vyhráli. No, a kdybych k tomu dal třeba ještě gól, bylo by to skvělé.“

„Neradi bychom ale dávali Žilině dárek v podobě jejího vítězství,“ reagoval na podobnou otázku o žilinském jubileu Karel Jarolím.

„Tenhle zápas jako něco speciálního neberu. Je to sice česko-slovenský souboj, ale každý zápas je stejný, každý zápas je důležitý, každý zápas chceme vyhrát,“ doplnil ještě Ivana.

Dušan Švento hrál v Žilině před nedávnem reprezentační zápas proti Lichtenštejnsku.

„Tenhle zápas bude trochu o něčem jiném. Bude plný stadion (podle oficiálních údajů je již vyprodáno). My ale uděláme všechno pro to, abychom vyhráli. Jsem rád, že si mohu zahrát Pohár UEFA na Slovensku, má to pro mě specifický náboj. Ale jak to dopadne, to se ukáže až na hřišti.“

Od 18:00 se hráči přesunuli o pár metrů vedle, na stadion MŠK Žilina, kde proběhl oficiální trénink.

Aktuálně

Slávistický Den dětí v Měcholupech

včera
Přijďte společně s námi oslavit Mezinárodní den dětí do tréninkového centra v Horních Měcholupech. Všechny děti bez rozdílu věku jsou zvány!

Pozor, pálí Lingr. V lize letos hned čtrnáctkrát

včera
Nejlepší střelec sešívaných ve skončeném ročníku FORTUNA:LIGY? Ondřej Lingr. 175 centimetrů vysoký záložník prožil z osobního pohledu životní sezonu, v domácí soutěži pálil do černého hned čtrnáctkrát. Jak a proti komu?

Hráči na hostování: Velký souhrn

před 2 dny
Jak se v uplynulé sezoně dařilo hráčům Slavie na hostování se dočtete v našem závěrečném velkém přehledu.

Další články