Vomáčka: Věřím, že Slavii pomůžu

SYNOT TIP ARENA/EDEN – V úterý byly na oficiální tiskové konferenci představeny dvě nové posily slávistického kádru – po Stanislavu Vlčkovi budou červenobílý dres v příští sezoně oblékat také záložník Vitali Trubila a obránce Benjamin Vomáčka...

SYNOT TIP ARENA/EDEN – V úterý byly na oficiální tiskové konferenci představeny dvě nové posily slávistického kádru – po Stanislavu Vlčkovi budou červenobílý dres v příští sezoně oblékat také záložník Vitali Trubila a obránce Benjamin Vomáčka.

 

Jako první dostal na tiskové konferenci slovo generální ředitel Slavie Petr Doležal: „Přivedli jsme tři hráče, není to konečné číslo, pracujeme na dalším doplnění kádru. Určitě také někdo odejde, dnes jsme dotáhli přestup Dušana Šventa,“ řekl na úvod obecně ke změnám v kádru.

 

„Jsem rád, že tu mohu oba hráče přivítat, dlouho jsme je sledovali, Vomáčku i v obou vzájemných zápasech, Trubilu od příchodu do české ligy do Mostu. Jsem rád, že se rozhodli pro Slavii,“ přivítal nové fotbalisty.

 

Benjamin Vomáčka zavzpomínal na vzájemné zápasy se Slavií: „Na vzájemná utkání vzpomínám rád, byla to zajímavá a vyrovnaná střetnutí. Pochopitelně nerad si vybavuji neproměněnou penaltu, která nás stála postup do třetího předkola Ligy mistrů, ale to je fotbal,“ řekl stoper, který podepsal ve Slavii dvouletou smlouvu s opcí.

 

„Rozhodl jsem se během jarní části sezony, kdy došlo k prvnímu kontaktu. Jakmile mě Slavia oslovila, neváhal jsem ani minutu, jednání nebyla složitá, obě strany měly zájem,“ dodal.

 

Ani Vitali Trubila se nevyhnul sdělení dojmů z dřívějších vzájemných zápasů. „Byly to hezké souboje, Slavia byla kvalitní soupeř, hrála fotbal, snažila se kombinovat, nenakopávala balony. V domácím prostředí se nám podařilo uhrát remízu, to bylo skvělé,“ hodnotil střetnutí levý záložník, který podopsal smlouvu do 30. 6. 2013.

 

Benjamin   V o m á č k a

S jakými poscity přicházíte do mistrovského týmu?

„Na angažmá ve Slavii se moc těším, i když mám trochu respekt, protože už jsem v Čechách sedm let nehrál. Ale nebojím se, konfrontaci s českými kluby už jsem zažil, věřím tomu, že Slavii pomůžu.“

 

Není pro vás kuriózní, že jste přišel zrovna do Slavie, se kterou jste se v posledních letech několikrát utkal?

„Neřekl bych, že kuriózní. Spíše si myslím, že právě vzájemná střetnutí mi do Slavie pomohla, byl jsem jí více na očích. Trenéři i vedení viděli, jak hraju a vědí, proč mě sem berou.“

 

Co vás na Slavii lákalo nejvíce?

„Už samotné jméno Slavie, je to pojem, historie, má výborné fanoušky a v neposlední řadě krásný stadion.“

 

S jakými cíli jdete do Slavie?

„Přicházím sem hrát v základní sestavě, nejlépe na stoperu. Konkurence je tu veliká, je na každým hráči, jak se prosadí. Budu se snažit odvádět 100 % na jakémkoli postu, na jaký mě trenér postaví.“

 

Budete hrát se Slavií předkolo Ligy mistrů, už jste se koukal na soupeře, na které můžete narazit?

„Všechny týmy jsou nepříjemné, bude záležet na štěstí a na momentální formě. Nechtěl bych nějak spekulovat, jakého soupeře bych si přál a jakého ne, v pondělí 22. je los, proti všem budeme hrát stejně, budeme chtít uspět.“

Aktuálně

V neděli od 19:00 v Ďolíčku proti Bohemians

včera
Tři dny po vítězném vstupu do Evropské konferenční ligy čeká sešívané další ligový duel. V Ďolíčku odehrají vršovické derby proti Bohemians, kterým patří v tabulce sedmá příčka a aktuálně drží sérii dvou vítězství v řadě.

Informace k zápasu MOL Cupu ve Velvarech

včera
22. září hraje Slavia zápas MOL Cupu ve Velvarech. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Vstupenky do Rotterdamu jsou v předprodeji

včera
Druhý zápas ve skupině E Konferenční ligy odehraje Slavia v Rotterdamu. Vstupenky jsou v předprodeji pro permanentkáře, členy Odboru přátel a Fanklubu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Další články