Slávisté trénují pod alpskými vrcholky

SEEFELD - „Čekají nás tady tři náročná utkání, která nás musí připravit na boj o Ligu mistrů. V pátek se dozvíme soupeře, ale je jasné, že proti žádným outsiderům hrát nebudeme.
SEEFELD - „Čekají nás tady tři náročná utkání, která nás musí připravit na boj o Ligu mistrů. V pátek se dozvíme soupeře, ale je jasné, že proti žádným outsiderům hrát nebudeme. Naše příprava musí už být plně koncentrována tímto směrem,“ tak se dají shrnout myšlenky trenéra Karla Jarolíma, které řekl na úvod prvního tréninku mistrovského týmu v Alpách.

Krásná scenérie hřiště v nedalekém Leutashi pod vrcholky Gehrenspitze a Hohe Munde, kam se ze Seefeldu slávisté dostali za deset minut autobusem, pak viděla téměř čistě herní trénink, kterého ze zúčastnilo dvacet jedna z dvaceti devíti fotbalistů, kteří jsou na soustředění.

„Je tu krásně, taky je dobře, že se vyčasilo, minulý týden tu musela být pořádná zima,“ rozhlédl se kolem Martin Vaniak, na další komentáře už nebyl čas, hráči se rozdělili do několika skupinek a rychlými přihrávkami začali tréninkovou jednotku.

Kromě nácviku postupného útoku ze zálohy došlo také na pilování střelby, padala spousta branek, Standa Vlček se Zdeňkem Šenkeříkem se předháněli s Riste Naumovem v posílání míče do sítě. Ostatní ale nezůstávali pozadu.

Došlo i na kuriózní branku, když Jarda Černý skočil rybičkou po centru, míč minul a spadl tak nešťastně, že vletěl hlavou do dorážky Tijaniho Belaida. Míč se odrazil Černému od hlavy a spadl do sítě. „Krásná branka,“ usmál se Jarda Černý a plácl si s omlouvajícím se asistentem Belaidem.

Před polednem první trénink skončil, další čeká slávisty v podvečer. Pro informaci fanoušků zbývá jen popsat aktivity zbývajících fotbalistů. Ti léčí drobné šrámy z předchozích utkání (Trapp, M.Černý, Volešák) nebo svalová zranění (Ivana) a byli společně s Vladimírem Šmicrem v posilovně. S Janem Netscherem pak běžecký trénink absolvovali Vasiljevič a Pekhart, spolu s nimi také další nová tvář v týmu Mato Ivanovič.

Mato Ivanovič, osmnáctiletý talentovaný záložník z Chorvatska, který hrál naposledy za tým Cibalia Vinkovci. Jeho působení ve Slavii je na velmi dobré cestě, v nejbližší době vás budeme informovat v oficiální zprávě.

Kádr Slavie na soustředění v Seefeldu:
Brankáři: Vaniak, Romanovs, Hanuš
Obránci: Hubáček, Čelůstka, Suchý, Krajčík, Vomáčka, Jan Hošek, Grajciar Záložníci: Trapp, Ragued, Belaid, Janda, Hloušek, Jarolím, Šmicer, Vasiljevič, M.Černý, J. Černý, Trubila, Ivanovič, Volešák
Útočníci: Vlček, Šenkeřík, Tafat, Pekhart, Naumov, Ivana

Program zápasů:
úterý 14. července SC Freiburg – Slavia, 18 hodin, Schrunz
čtvrtek 16. července Slavia – MTK Ankaragucu, 18:30 Jenbach
sobota 18. července AEK Atény – Slavia, 18:30, Stadion Schwaz

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články