V pátek los Ligy mistrů

SEEFELD - Slavia se v pátek 17. července ve 12 hodin dozví, z jaké dvojice pro ni vzejde soupeř pro třetí předkolo Ligy mistrů. Určí tak los v Nyonu. První zápasy dvojic soupeřů už byly rozehrány.
SEEFELD - Slavia se v pátek 17. července ve 12 hodin dozví, z jaké dvojice pro ni vzejde soupeř pro třetí předkolo Ligy mistrů. Určí tak los v Nyonu. První zápasy dvojic soupeřů už byly rozehrány.

„Včera jsme sledovali Salcburk a viděli, kolik měl problémů s poměrně neznámým soupeřem, i to dokazuje, že je těžké si vybírat. Musíme postoupit přes každého," řekl před losem Martin Vaniak.


„Já bych si proti Stabaeku i zahrál, mají sice umělou trávu, ale bylo by to zajímavé a byl by to čitelnější soupeř než třeba týmy z Gruzie nebo Kazachstánu," řekl našemu webu Zdeněk Šenkeřík, který si určitě na norského mistra tipne v tipovací soutěži v kabině.

„Los neřeším, ovlivnit to nemůžeme, poté, co se dozvíme jméno soupeře, tak začneme získavat co nejvíc informací. Není nic, co bychom mohli jakkoliv podcenit," řekl k losu trenér .

Matej Krajčík
si asi sice tipne v soutěži Slovan Bratislava, ale dal by přednost jinému soupeři. „Včera jsem fandil u televize Dušanovi, hráli proti defenzivně zaměřenému soupeři, nešla jim tolik kombinace. Uvidíme, jakého soupeře dostaneme, ale určitě to také nebude nic jednoduchého," řekl našemu webu Krajčík.

Možné dvojice pro Slavii:

KF Tirana (Albánie) - Stabaek (Norsko) 1:1
Streymur (Faerské ostrovy) - Apoel Nikosia (Kypr) 0:2
Debrecen (Maďarsko) - Kalmar FF (Švédsko) 2:0
FH Hafnarfjördur (Island) - FK Aktobe(Kazachstán) 0:4
FK Ventspils (Lotyško) - F91 Dudelange (Lucembursko) 3:0
FK Ekranas (Litva) - FK Baku (Ázerbájdžán) 2:2
Salcburk (Rakousko) - Bohemians FC (Irsko) 1:1
NK Zrinjski (Bosna a Hercegovina) - Slovan Bratislava 1:0 (Slovensko)
Inter Turku (Finsko)- Šeriff Tiraspol (Moldávie) 0:1
WIT Georgia (Gruzie) - NK Maribor (Slovinsko) 0:0

 

Informace o nasazených soupeřích:

 

FC Red Bull Salcburk


FC Red Bull Salzburg patří k předním klubům Rakouska a v minulé sezoně se stal mistrem rakouské Bundesligy. Klub byl založen roku 1933. Domácím stánkem klubu je „EM Stadion Wals-Siezenheim“ a kapacitou 31 100 diváků. Klub se ale také zřekl historického odkazu tradičního oddílu Austrie Salzburg, změnil tradiční barvy dresů i klubové logo. Z těchto důvodů je klub v Rakousku a dokonce i v samotném Salzburgu dosti nepopulární a je považován za "firemní" oddíl. V týmu působí náš bývalý záložník Karel Piták a v letním přestupovém období do klubu zamířil také Dušan Švento. Dalším českým hráčem Salzburku je Patrik Ježek.


Jméno klubu:  Fußball Club Red Bull Salzburg

Přezdívka:  Die Bullen (Býci)

Barva dresů doma: Bílá a červená

Barva dresů venku: Fialová a bílá

Založen:  1933

Stadion:  EM Stadion Wals-Siezenheim (31 100)

Trenér:  Huub Stevens

Sezona 2008/09:  1. místo

Oficiální stránky klubu: http://redbulls.com


V prvním zápase remizoval doma s Bohemians Dublin 1:1. Šance na postup 50%.


Kalmar FF

Kalmar FF je švédský fotbalový založený roku 1910 a sídlící v Kalmaru. Stadionem kalmarského klubu je Fredriksskans Kalmar s kapacitou 10 000 diváků. Klub se ve Švédsku těší velké podpoře fanoušků. Tým Kalmaru získal ve své historii třikrát vítězství v národním poháru a dva tituly pro mistra švédské ligy. Největšími rivaly klubu jsou AIK Kalmar a Östers IF.

Jméno klubu:  Kalmar Fotbollsförening

Barva dresů doma: Červená a bílá

Barva dresů venku: Bílá

Založen:  1910

Stadion:  Fredriksskans Kalmar (10,000)

Trenér:  Nanne Bergstrand

Sezona 2008/09:  1. místo

Oficiální stránky klubu: http://www.kalmarff.se/


V prvním zápase prohrál v Debrecenu 0:2. Šance na postup 20%.


APOEL Nikosia


APOEL F.C. je profesionální fotbalový klub sídlící v Nikosii na Kypru. APOEL je také jeden ze zakládajících členů Kyperské fotbalové asociace. Tento klub je jeden z nejpopulárnějších na Kypru s velkým množstvím fanoušků. Stadion APOELU nese název Neo GSP stadium s kapacitou 22 859 diváků. Kyperský mistr APOEL se těší ze zisku 20 titulů pro mistra ligy, 19 vítězstvími v poháru a 10 v kyperském superpoháru. APOEL F.C. je část sportovního klubu APOEL, který byl založen roku 1926 a který zahrnuje velké množství dalších sportů. Kromě fotbalu je to například basketbal, volejbal, stolní tenis a cyklistika.


Jméno klubu:  Athletikos Podosferikos Omilos Ellinon Lefkosias

Přezdívka: Thrylos (legendy)

Barva dresů doma: Modrá (symbol řecka) a žlutá (symbol Kypru)

Barva dresů venku: Oranžová a bílá

Založen:  1926

Stadion:  Neo GSP Stadium (22 859)

Trenér:  Ivan Jovanović

Sezona 2008/09:  1. místo

Oficiální stránky klubu: http://www.apoelfc.com.cy


Apoel vyhrál venku na Faerských ostrovech nad Steymurem 2:0. Šance na postup 95%.


Stabaek IF

Stabæk Idrætsforening je norský fotbalový klub založený v roce 1912. V týmu byl také na hostování náš současný útočník Zdeněk Šenkeřík.

Jméno klubu: Stabæk IF

Barva dresů doma: Černá, modrá

Založen: 1912

Trenér:  Jan Jönsson

Sezona 2008/2009: 1. místo

Oficiální stránky klubu: http://www.stabak.no/


V prvním kole remizoval v Tiraně 1:1. Šance na postup 75%.


ŠK Slovan Bratislava


ŠK Slovan Bratislava je tradiční klub slovenské Corgoň ligy, sídlící ve městě Bratislava. „Belasí“, jak se klubu přezdívá, mají fanouškovskou podporu po celém Slovensku a jedná se o jeden z nejpopulárnějších klubů. V loňském roce se Slovan stal mistrem a zajistil si tak postup do předkola Ligy Mistrů. Klub byl založen roku 1919. Stadionem Slovanu je „Tehelné Pole“ s kapacitou 30 085 diváků. V týmu působí náš bývalý útočník Rogério Gaúcho a stoper Radek Dosoudil. Dalším Čechem v týmu Slovanu je gólman David Bičík a trenér týmu Dušan Uhrin st.


Jméno klubu: ŠK Slovan Bratislava futbal a.s.

Přezdívka: Belasí

Barva dresů doma: Světle modrá

Barva dresů venku: Bílá

Založen: 1919

Stadion: Tehelné Pole (30 085)

Trenér:  Dušan Uhrin st.

Sezona 2008/2009: 1. místo

Oficiální stránky klubu: http://www.slovanfutbal.com/

V prvním kole prohrál v Bosně s týmem NK Zrijnski 0:1. Šance na postup 55%.


FK Ventspils


FK Ventspils je lotyšský fotbalový klub z města Ventspils hrající nejvyšší soutěž jménem Virsliga. Historie klubu není dlouhá, klub vznikl spojením dvou klubů – FK Venta a FK Nafta v roce 1997. Domácím stánkem týmu je „Ventspils Olimpiskais Stadions“ s kapacitou 3200 míst. FK Ventspils vyhrál 4x titul mistra lotyšské ligy a 4x národní pohár.Jméno klubu: Futbola Klubs Ventspils

Přezdívka: Modro-žlutí šampióni

Barva dresů doma: Žlutá a modrá

Barva dresů venku: Bílá a modrá

Založen: 1997

Stadion: Ventspils Olimpiskais Stadions (3200)

Trenér:  Roman Grigorshuk

Sezona 2008/2009: 1. místo

Oficiální stránky klubu: http://www.fkventspils.lv/V prvním kole porazil doma lucemburský Dudelange 3:0. Šance na postup 98%.


NK Maribor


NK Maribor je slovinský fotbalový tým hrající ve městě Maribor. Počátky klubu se datují k roku 1919, tedy v období mezi první a druhou světovou válkou a prvním názvem klubu byl 1. Slovenski športni klub Maribor. NK Maribor, jak ho známe dnes, byl založen roku 1960. Jedná se také o nejpopulárnější klub ve Slovinsku s největším počtem fanoušků. S osmi tituly Slovinské ligy a 5 vítězstvími v poháru se jedná o nejúspěšnější slovinský fotbalový klub. Mariborský NK hraje na stadionu s názvem Ljudski Vrt s kapacitou 12 435 míst. Největším rivalem klubu je NK Olimpija z hlavního města Lublaň.


Jméno klubu: Nogometni Klub Maribor

Přezdívka: Vijoličasti (Fialky)

Barva dresů doma: Fialová

Barva dresů venku: Žlutá

Založen: 1960 (1919)

Stadion: Ljudski Vrt (12 435)

Trenér:  Darko Milanič

Sezona 2008/2009: 1. místo

Oficiální stránky klubu: http://www.nkmaribor.com/


Maribor remizoval v Gruzii s týmem WIT Georgia 0:0. Šance na postup 50%.


FH Hafnarfjardar


Tradiční klub, založený roku 1929, hraje nejvyšší islandskou soutěž jménem Landsbankadeild. V posledních třech letech se jedná bezkonkurenčně o nejlepší islandský klub se třemi tituly mistra ligy. Klub sídlí na malém stadionu jménem Kaplakriki, který je nyní v rekonstrukci, která by měla přinést 3500 míst k sezení. To však nejsou jediné plány na rozšíření stadionu, v blízké budoucnosti se klub chystá zvýšit počet míst k sezení na více než 6000 míst, což by ze stadionu Hafnarfjardaru udělalo největší stadion na Islandu. Největším rivalem je klub s názvem Valur.


Jméno klubu: Fimleikafélag Hafnarfjarðar

Přezdívka: FH-ingar

Barva dresů doma: Bílo-černá

Barva dresů venku: Modro-černá

Založen: 1929

Stadion: Kaplakriki (3500)

Trenér:  Heimir Guðjónsson

Sezona 2008/2009: 1. místo

Oficiální stránky klubu: http://www.fh.is/Forsida/V prvním kole prohrál doma s Aktobe z Kazachstánu 0:4, šance na postup 2%.


Inter Turku


Fotbalový klub International Turku (nejznámější jako FC Inter nebo Inter Turku) sídlí, jak už z názvu vyplývá, ve finském městě Turku. Historie klubu není dlouhá, založen byl roku 1990 a od roku 1996 hraje nejvyšší finskou soutěž jménem Veikkausliiga. Klub má ve městě Turku svého rivala Turun Palloseura se kterým dokonce sdílí stadion Veritas Stadion s kapacitou 9000 míst.


Jméno klubu: Football Club International Turku

Přezdívka: Sinimustat („Černo-modří“)

Barva dresů doma: Černo-modrá

Barva dresů venku: Červeno-bílá

Založen: 1990

Stadion: Veritas Stadion (9000)

Trenér:  Job Dragtsma

Sezona 2008/2009: 1. místo

Oficiální stránky klubu: http://www.fcinter.com/


V prvním kole prohrál doma s Šerifem Tiraspol 0:1.


Ekranas Panevezys


Futbolo Klubas Ekranas, jak zní celé jméno, je litevský fotbalový klub, hrající ve městě Panevėžys. Klub, založený v roce 1964, vyhrál 4x titul mistra litevské ligy, 3x litevský pohár a 2x litevský superpohár. Klub sídlo na stadionu Aukštaitija Stadium s kapacitou 4000 míst.

Jméno klubu: Futbolo Klubas Ekranas

Přezdívka: Mėlynai Raudoni (Modro-červení)

Barva dresů doma: Červená

Barva dresů venku: Modrá

Založen: 1964

Stadion: Aukštaitija Stadium (4000)

Trenér:  Valdas Urbonas

Sezona 2008/2009: 1. místo

Oficiální stránky klubu: http://www.fkekranas.lt/index.php?lang=2


V prvním kole remizoval doma s Baku 2:2Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články