Standa Vlček patronem fotbalového turnaje

Stanislav Vlček se stal patronem projektu, který pomáhá lidem bez domova.
PRAHA – Stanislav Vlček se stal patronem projektu, který pomáhá lidem bez domova. Slávistický útočník podpořil kvalifikační turnaj, kde budou fotbalové týmy bojovat o účast na mistrovství světa bezdomovců a dalších sociálně vyloučených skupin v pouličním fotbale.

Kvalifikační turnaj se odehraje v pátek 25. června od 10 hodin na veřejném hřišti v Masné ulici číslo 14. Nejlepší hráči kvalifikace pojedou potom reprezentovat Českou republiku do Brazílie na Homeless World Cup, který se bude konat v září v Rio de Janeiru.

„Zatím na cestu nemáme peníze, ale věříme, že se to nakonec podaří a tým na turnaj odletí,“ doufá výkonný ředitel Sananimu Jiří Richter.

Mezi účastníky pátečního kvalifikačního turnaje zavítá i Stanislav Vlček. „Dostal jsem nabídku, abych se stal patronem tohoto turnaje. Samozřejmě že jsem ani chvilku neváhal a tuto nabídku přijal. Ne všichni mají v životě to štěstí, že mají domov, rodinné zázemí a ostatní věci, které k tomu patří. Chtěl bych proto alespoň touto cestou tomuto projektu a turnaji pomoci k jeho zviditelnění a zapsání do povědomí širší veřejnosti,“ uvedl Stanislav Vlček.

Národní kvalifikační turnaj pořádá tradičně občanské sdružení SANANIM, které se ve své činnosti věnuje například léčbě lidí závislých na drogách. Hlavním cílem této akce je upozornit na problematiku sociálního vyloučení a dát šanci lidem bez domova, aby vlastními silami zlepšili svoji životní situaci.

Kvalifikačního turnaje se zúčastní devět týmů, které tvoří klienti různých organizací a sociálních zařízení. Jde o terapeutické komunity a doléčovací centra, Armádu spásy, diagnostické ústavy, azylové domy a další.

Více informací o turnaji najdete zde

Aktuálně

B-tým: Sešívaní neudrželi vedení a v Písku těsně prohráli

včera
Mladí slávisté podlehli v předposledním zápase podzimní části sezony domácímu Písku těsně 1:2. Jedinou branku sešívaných vstřelil Adam Toula, vyrovnávací branku soupeře měl na svědomí bývalý slávista Štěpán Koreš.

Informace k prodeji vstupenek na utkání s Maccabi Haifa

včera
Slavia se 4. 11. představí na domácí půdě ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Všichni permanentkáři a Edenkáři si budou moci pořídit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky do Budějovic

včera
V neděli 24. října pojede Slavia na venkovní zápas do Českých Budějovic. Přečtěte si informace k výjezdu pro fanoušky.

Další články