Zemřel bývalý slávistický záložník Stanislav Hlaváček

V úterý 7. prosince v ranních hodinách zemřel ve věku 81 let bývalý slávistický záložník Stanislav Hlaváček. Klubu smutnou zprávu předala jeho rodina...

SYNOT TIP ARENA/EDEN - V úterý 7. prosince v ranních hodinách zemřel ve věku 81 let bývalý slávistický záložník Stanislav Hlaváček. Klubu smutnou zprávu předala jeho rodina.

Stanislav Hlaváček se narodil 2. března 1929, byl odchovancem ČAFC, ve Slavii hrál v letech 1953 až 1956 na postu pravého záložníka, nastoupil ke 46 zápasům, z toho bylo 22 ligových. Vstřelil dvě branky, obě byly v první lize. V roce 1957 odešel do Bohemians Praha.

 

Smutná zpráva zaskočila i jeho bývalé spoluhráče. „Standa byl vynikající fotbalista, hráli jsme spolu asi čtyři roky. Byl to vysoký hráč, uměl výborně hlavičkovat. Šlo o všestranného sportovce, červenobílé barvy nehájil jenom na fotbalovém hřišti, ale společně s Frantou Fiktusem nastupovali i za hokejovou Slavii,“ zavzpomínal jeho někdejší spoluhráč ze Slavie Jan Andrejkovič.

Poslední rozloučení se Stanislavem Hlaváčkem se bude konat v pátek 10. prosince v obřadní síni motolského krematoria od 11:15 hodin.

Za všechny slávisty vyjadřujeme rodině upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

Aktuálně

Všichni jsme šli za společným cílem

včera
Slavia po 77 letech vyhrála v jedné sezoně ligu i pohár a získala double. „Sezona se dá nazvat téměř dokonalou," říká po finálové výhře nad Baníkem asistent trenér Jaroslav Köstl.

Bylo to sladké vítězství, usmívá se Masopust

včera
Gólem na 2:0 udělal tečku na vítězství sešívaných v domácím poháru: „Bylo to čtvrté finále, konečně bylo pro mě vítězné," těší střelce druhého gólu.

Spolu máme double!

včera
Slavia zvítězila ve finále MOL Cupu nad Ostravou 2:0 a jen pár dní po zisku ligového titulu tak zkompletovala po dlouhých 77 letech unikátní double!

Další články