Zemřel bývalý slávistický záložník Stanislav Hlaváček

V úterý 7. prosince v ranních hodinách zemřel ve věku 81 let bývalý slávistický záložník Stanislav Hlaváček. Klubu smutnou zprávu předala jeho rodina...

SYNOT TIP ARENA/EDEN - V úterý 7. prosince v ranních hodinách zemřel ve věku 81 let bývalý slávistický záložník Stanislav Hlaváček. Klubu smutnou zprávu předala jeho rodina.

Stanislav Hlaváček se narodil 2. března 1929, byl odchovancem ČAFC, ve Slavii hrál v letech 1953 až 1956 na postu pravého záložníka, nastoupil ke 46 zápasům, z toho bylo 22 ligových. Vstřelil dvě branky, obě byly v první lize. V roce 1957 odešel do Bohemians Praha.

 

Smutná zpráva zaskočila i jeho bývalé spoluhráče. „Standa byl vynikající fotbalista, hráli jsme spolu asi čtyři roky. Byl to vysoký hráč, uměl výborně hlavičkovat. Šlo o všestranného sportovce, červenobílé barvy nehájil jenom na fotbalovém hřišti, ale společně s Frantou Fiktusem nastupovali i za hokejovou Slavii,“ zavzpomínal jeho někdejší spoluhráč ze Slavie Jan Andrejkovič.

Poslední rozloučení se Stanislavem Hlaváčkem se bude konat v pátek 10. prosince v obřadní síni motolského krematoria od 11:15 hodin.

Za všechny slávisty vyjadřujeme rodině upřímnou soustrast. Čest jeho památce!

Aktuálně

Muris Mešanovič přestupuje do Mladé Boleslavi

včera
Bosenský útočník půl roku před koncem smlouvy odchází na přestup do Mladé Boleslavi. Slavii tak opouští po třech letech.

První zkušenost se španělským fotbalem

včera
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii španělskou Sevillu. „Myslím si, že pro fanoušky i pro nás je to velký tým, nastupují za něj skvělí hráči," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Jugas na hostování do Boleslavi, Sýkora do Liberce

včera
Slavia pouští na hostování do konce sezony bez opce dva hráče z A-týmu. Jakub Jugas bude hostovat v Mladé Boleslavi a Jan Sýkora v Liberci.

Další články