Slávistky porazily Hradec Králové | SK Slavia Praha

Slávistky porazily Hradec Králové

Fotbalistky Slavie si připsaly tři body za bezproblémovou výhru 3:0, když se trefila Pěničková, Necidová a Divišová. Juniorka svou úlohu nezvládly a prohrály těsně 0:1.

Marodka ve Slavii se zvětšuje, po středečním zápase se Slováckem se zranila Krömrová a Voňková, fit není ani Odehnalová. Po dlouhodobém zranění se ale mohla vrátit brankářka Taušová. Premiérově se v základní sestavě objevila Necidová. Zápas jsme po celou dobu měli pod kontrolou, ale Hradec zodpovědně bránil, nepouštěl se s námi do kombinační hry a když bylo třeba, tak jen odkopli. I proto jsme měli problémy se prosadit, takže jsme zkoušeli střílet. Pokus Pěničkové šel nad branku, střelu Kulichové z úhlu brankářka vyrazila na roh. Do vedení jsme se dostali ve 27. minutě, kdy krásným pasem z poloviny hřiště našla za obranou Pěničkovou, která střelou k tyči prostřelila Legerskou. O sedm minut později jsme viděli premiérovou trefu Necidové, která stála za to. Po centru Tomáškové vypálila levačkou z voleje přesně k tyči, brankářka ani nestačila zareagovat. V závěru ještě mohla skórovat Budošová, ale brankářka jí vychytala.

Ve druhém poločase jsme trpělivě dobývali hradeckou branku, ale příležitosti moc nepřicházely. Chvílemi jsme ale měli drtivý tlak, bohužel neplodný. V 59. minutě mohla zvýšit Pěničková, když k ní míč propadl ve vápně, ale trefila jen Legerskou. V 65. minutě Nepokojová vyslala po straně do úniku Divišovou, která vyslala přesnou střelu na vzdálenější tyč a překonala tím brankářku. Před koncem zápasu měla gól na hlavě Budošová, ale zblízka hlavičkovala nad branku.

Hradec Králové - Slavia 0:3 (0:2)
Slavia: Taušová - Kulichová (84. Benýrová), Králová, Pincová, Tomášková - Holečková, Pěničková (68. Danielová), Budošová, Krůzová (76. Košvancová) - Divišová, Necidová (46. Nepokojová)
Branky: 27. Pěničková, 34. Necidová, 65. Divišová

Juniorka:
Hradec Králové - Slavia 1:0 (0:0)
Slavia: Palková - Beštová, Bažoutová, Vlčková, Mukařovská - Klesnilová (51. Jedličková), Košvancová, Lébrová (47. Svobodová), Rzycká - Necidová, Ježdíková
Branka: 67. Burešová

Předchozí zápasy A týmu:
15. kolo:

Slovácko - Slavia 0:2 (0:2)
Slavia:
Krörmová - Králová, Odehnalová, Pincová, Kulichová - Holečková (72. Nepokojová), Budošová, Pěničková, Krůzová (60. Tomášková) - Divišová, Voňková (79. Danielová)
Branky: 15. Budošová, 24. Divišová

16. kolo:
Slavia - Brno 5:0 (1:0)
Slavia: Krömrová - Kulichová, Odehnalová, Pincová, Králová - Holečková, Voňková (46. Danielová), Budošová (67. Plzáková), Tomášková - Divišová, Nepokojová (77. Necidová)
Branky: 23., 47., 64. a 82. Divišová, 90. Danielová

Pohár KFŽ, semifinále:
Slavia - Slovácko 6:1 (5:1)
Slavia:
Krömrová - Kulichová, Odehnalová (46. Danielová), Pincová, Králová - Holečková (68. Tomášková), Budošová, Pěničková, Krůzová (60. Nepokojová) - Voňková, Divišová (83. Necidová)
Branky: 9., 19. a 27. Divišová, 22. vlastní Vlasatíková, 38. Odehnalová, 87. Pěničková pen. - 43. Soukeníková

Předchozí zápasy juniorky:
15. kolo:

Slovácko - Slavia 4:1 (2:0)
Slavia:
Palková - Beštová (53. Lébrová), Bažoutová, Němečková, Dvořáková (80. Toťová) - Klesnilová, Voňková (41. Vyskočilová), Košvancová, Rzycká - Ježdíková (80. Jedličková), Necidová (41. Mukařovská)
Branky: 20. a 37. Šubardová, 73. a 77. Bužková

16. kolo:
Slavia - Brno 6:0 (3:0)
Slavia: Palková - Beštová (41. Vlčková), Němečková, Bažoutová, Mukařovská - Klesnilová (41. Lébrová), Košvancová, Plzáková (47. Ježdíková), Rzycká - Necidová (52. Jedličková), Vyskočilová
Branky: 20. a 42. Necidová, 45. a 70. Vyskočilová, 4. Klesnilová, 30. Košvancová