Alex Král přestupuje za více než 300 milionů korun do Ruska

Alex Král přestupuje za 310 milionů korun do Spartaku Moskva a stane se druhým nejdražším hráčem v historii, který kdy odešel z české ligy do ciziny.

Záložník či obránce Alex Král Slavie odchází do ruského Spartaku Moskva. Jedná se o druhou nejvyšší přestupovou částku z české ligy do ciziny – odchovanec Slavie odchází do Ruska za více než 12 milionů eur.

„Alex nás po návratu všechny překvapil svou dravostí a bojovností. Způsob a rychlost, jakými se prosadil, a to, jak zvládl zápasy s těžkými soupeři zvučných jmen v Evropské lize, bylo neskutečné. Když se suma vyšplhala na astronomických 310 milionů korun, nechali jsme rozhodnutí na hráči samotném. Klub v čistém vydělal po odečtení vstupní investice a odvodu z procent na hráči přes 250 milionů korun, a to je nový rekord Slavie. Klub dostává i procenta z dalšího prodeje a další bonusy. Chci poděkovat i Spartaku Moskva, který o hráče extrémně stál, a jemu i Alexovi přeji naplnění všech jejich očekávání. V klubu bude mít Alex vždy dveře otevřené," uvedl předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

„Je to český reprezentant, hrál ve velké formě. Nejlepší zápasy odehrál v Evropské lize – v Genku, se Sevillou, Chelsea i proti Kluži. Svým pojetím se pozici osmičky trošku vymykal, byl atypický. Je to sportovní oslabení, ale na druhou stranu byla nabídka pro klub monstrózní a skvělá byla i pro hráče. Alex to chtěl zkusit, chtěl odejít. Kdyby řekl, že nechce, tak se to neřešilo. Klub měl eminentní zájem a nebyl jediný. Mnoho klubů ho sledovalo, nabídek na něj chodilo hodně. Nabídka Spartaku se ale během týdne navyšovala a skončila na astronomické výši," vysvětluje trenér Slavia Jindřich Trpišovský.

„Já Alexovi řekl, že mu bránit nebudu. Odvedl zde obrovský kus práce a byli bychom rádi, kdyby zůstal i nadále. Na druhou stranu je to druhý nejdražší přestup historie po Tomáši Rosickém a je to obrovská vizitka pro něj, pro klub i pro celý český fotbal. O české hráče v zahraničí zrovna rvačka není a pokud odchází, tak za zlomek ceny. Bylo složité odmítnout a chápali jsme i postoj Alexe. Bylo to o domluvě klubů," dodal Trpišovský.

„Musíme poděkovat hlavně Slavii. A to jak předsedovi představenstva Jaroslavu Tvrdíkovi, tak trenérovi Jindrovi Trpišovskému. Alexův transfer do Spartaku je velkou reklamou pro Slavii v Evropě,“ říká Karol Kisel z agentury K2K Sports Entertainment Group, která hráče zastupuje.

„Rozhodnutí přestoupit v zimě do Slavie se ukázalo jako nejlepší možné. Alex v klubu pod vedením týmu trenéra Trpišovského ještě vyrostl, o čemž svědčí nejen jeho prosazení se do základní sestavy, ale aktuálně i rekordní přestup do zahraničí,“ dodává Martin Latka z agentury K2K Sports Entertainment Group.

Do Slavie přišel defenzivní univerzál Alex Král už ve třinácti letech a nastupoval za mládežnické týmy včetně juniorky. V únoru 2017 přestoupil do prvoligových Teplic, kde si v květnu téhož roku připsal ligový debut proti Hradci Králové. Za Teplice celkem nastoupil ke 48 soutěžním utkáním, ve kterých vsítil dva góly a připsal si pět asistencí.

V lednu 2019 se pak vrátil do Slavie, a i přes svůj nízký věk se dokázal rychle prosadit v nabité sestavě sešívaných a pomoct klubu k jeho vytouženým cílům. Po přestupu do Slavie se také Alex Král po působení v mládežnických reprezentačních výběrech dočkal nominace do A-týmu. Za reprezentaci naskočil do třech utkání včetně dvou kvalifikačních zápasů proti Bulharsku a Černé Hoře.

Ve druhé polovině ročníku 2018/19 pomohl Slavii k zisku historického doublu a výrazný podíl měl i na postupu do čtvrtfinále Evropské ligy, kdy na jaře nechyběl ani v jednom evropském zápase. Za Slavii nastoupil Alex Král celkově ke 29 soutěžním zápasům, ve kterých si připsal jednu branku a dvě gólové asistence.

Poslední zápas v sešívaném dresu odehrál mladý reprezentant před domácím publikem v odvetě play-off Ligy mistrů proti Kluži, díky které si Slavia zajistila účast ve skupinové fázi nejprestižnější evropské soutěže po dlouhých 12 letech.

Fotogalerie

Aktuálně

Informace pro fanoušky do Liberce

včera
Poslední výjezd v letošní sezoně nás čeká do Liberce, v neděli 5. července tam změříme síly s místním Slovanem. Přečtěte si informace k zápasu, pokud se tam chystáte jet.

V neděli od 17:00 v Liberci

včera
Poslední venkovní utkání letošní sezony odehrají sešívaní v neděli od 17:00 na hřišti Liberce. V preview zápas vyhlíží asistent trenéra Jaroslav Köstl a záložník Patrik Hellebrand.

B-tým: V Písku výhra po penaltách

před 3 dny
Cestu Metal Conexion Cup Letní ligou uzavřela rezerva Slavie výhrou po pokutových kopech na půdě Písku.

Další články