Alexandu Baluta bude hostovat v Liberci

Rumunský záložník Alexandru Baluta odchází na roční hostování bez opce do Slovanu Liberec. Slavia si ho může v zimě stáhnout zpět.

Rumunský záložník v letošní sezoně zasáhl pouze do jednoho ligového utkání a nevybojoval si své místo v základní sestavě. „Rozhodli jsme se, že bude lepší, když Alex odejde na hostování a získá zpět herní praxi, kterou si u nás nevybojoval, a to jak na hřišti, tak v kabině. Alex se nedokázal popasovat s konkurencí v týmu a s tím, že musí na každém tréninku a každou minutu na hřišti dokazovat, že tam patří, protože ze svého předchozího působení byl zvyklý na zcela výsadní postavení v týmu. O Alexe byl zájem z více klubů, finální rozhodnutí jsme nechali na něm a jeho agentovi. Věříme, že během hostování udělá další krok k adaptaci na české prostředí a český fotbal, nároky ve Slavii a znovu získá herní praxi a sebevědomí. Přejeme mu hodně štěstí,“ vysvětlil sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

Alexandru Baluta přestoupil do Slavie v létě 2018. Za Slavii dosud nastoupil do 23 ligových utkání, ve kterých vstřelil 3 góly. 

Aktuálně

Klára Cahynová zpátky ve Slavii

včera
Po dvou letech se do Slavie vrací zkušená reprezentantka Klára Cahynová, která přichází z německého 1. FFC Turbine Potsdam.

Zemřel vítěz Českého poháru a mitr Evropy Pavol Biroš

před 2 dny
Do fotbalového nebe odešel 12. srpna vítěz Českého poháru 1974 se Slavií a mistr Evropy 1976 Pavol Biroš. Bylo mu 67 let. Čest jeho památce!

B-tým v přípravě zdolal rezervu Norimberku

před 3 dny
Sešívaný B-tým se v rámci přípravy střetl s rezervou Norimberka. Na Xaverově svého soupeře zdolal 2:1.

Další články