Alexandu Baluta bude hostovat v Liberci

Rumunský záložník Alexandru Baluta odchází na roční hostování bez opce do Slovanu Liberec. Slavia si ho může v zimě stáhnout zpět.

Rumunský záložník v letošní sezoně zasáhl pouze do jednoho ligového utkání a nevybojoval si své místo v základní sestavě. „Rozhodli jsme se, že bude lepší, když Alex odejde na hostování a získá zpět herní praxi, kterou si u nás nevybojoval, a to jak na hřišti, tak v kabině. Alex se nedokázal popasovat s konkurencí v týmu a s tím, že musí na každém tréninku a každou minutu na hřišti dokazovat, že tam patří, protože ze svého předchozího působení byl zvyklý na zcela výsadní postavení v týmu. O Alexe byl zájem z více klubů, finální rozhodnutí jsme nechali na něm a jeho agentovi. Věříme, že během hostování udělá další krok k adaptaci na české prostředí a český fotbal, nároky ve Slavii a znovu získá herní praxi a sebevědomí. Přejeme mu hodně štěstí,“ vysvětlil sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

Alexandru Baluta přestoupil do Slavie v létě 2018. Za Slavii dosud nastoupil do 23 ligových utkání, ve kterých vstřelil 3 góly. 

Aktuálně

Koukal jsem na San Siro v televizi, teď jsem tu dal gól

včera
Peter Olayinka podtrhl svůj skvělý výkon gólem do sítě Interu, díky kterému si si sešívaní odváží z Milána bod. ​„Dát gól na San Siru je něco neuvěřitelného," radoval se po zápase.

Fantastický výkon. Z výsledku mám ale smíšené pocity

včera
​Ondřej Kolář Slavii několikrát v zápase významně svými zákroky podržel. „Kluci předvedli fantastický výkon. Z výsledku mám ale smíšené pocity," hodnotil po zápase.

Cítím velkou hrdost na tým, pyšnil se trenér

včera
I přes obdržený gól v nastavení, který rozhodl o remíze, se mohl Jindřich Trpišovský pyšnit výkonem svých svěřenců. „Cítím velkou hrdost. Podali jsme skvělý týmový výkon."

Další články