Alexandu Baluta bude hostovat v Liberci

Rumunský záložník Alexandru Baluta odchází na roční hostování bez opce do Slovanu Liberec. Slavia si ho může v zimě stáhnout zpět.

Rumunský záložník v letošní sezoně zasáhl pouze do jednoho ligového utkání a nevybojoval si své místo v základní sestavě. „Rozhodli jsme se, že bude lepší, když Alex odejde na hostování a získá zpět herní praxi, kterou si u nás nevybojoval, a to jak na hřišti, tak v kabině. Alex se nedokázal popasovat s konkurencí v týmu a s tím, že musí na každém tréninku a každou minutu na hřišti dokazovat, že tam patří, protože ze svého předchozího působení byl zvyklý na zcela výsadní postavení v týmu. O Alexe byl zájem z více klubů, finální rozhodnutí jsme nechali na něm a jeho agentovi. Věříme, že během hostování udělá další krok k adaptaci na české prostředí a český fotbal, nároky ve Slavii a znovu získá herní praxi a sebevědomí. Přejeme mu hodně štěstí,“ vysvětlil sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

Alexandru Baluta přestoupil do Slavie v létě 2018. Za Slavii dosud nastoupil do 23 ligových utkání, ve kterých vstřelil 3 góly. 

Aktuálně

Výstava fotbalových kreseb v muzeu Slavie

dnes
Ještě do neděle 1. března bude v prostorách slávistického muzea probíhat výstava fotbalových kreseb a karikatur známého kreslíře Milana Kounovského.

Doba hájení mi skončila

dnes
Proti Bohemians se z křídla posunul na post defenzivního záložníka, nových výzev se ale nebojí. „Doba hájení už je za mnou, jsem tu půl roku a měl bych ukázat, proč ve Slavii jsem!“ hlásí Lukáš Provod.

U19 porazila Meteor

včera
V sobotním utkání 16.kola I. České ligy dorostu čekal na sešívané dorostence pražský Meteor. Předposlední tým tabulky přijel na slávisty dobře připravený a odhodlaný. Slávisté se ovšem svou rychlou a důraznou hrou dostávali do většího počtu šancí.

Další články