B-tým v sobotu vyzve Bohemians

Třetí kolo letní ligy přinese B-týmu malé derby s Bohemians 1905 “ B“ na Xaverově od 10:00.

Sešívaný B-tým je v tabulce letní ligy po dvou odehraných kolech zatím na čtvrtém místě s dvěma body za výhru nad Táborskem po penaltách.

V sobotu se slávisté utkají od 10:00 na Xaverově s “béčkem“ Bohemians 1905, které v turnaji zatím nebodovalo. „Na zápas se těšíme, je to třetí duel a chceme ho určitě vyhrát. S Bohemians očekáváme těžké a vyhecované utkání. Myslím si, že jsme v Táborsku hráli dobře. Měli jsme velmi kvalitní pasáže stejně tak jako v zápase s Benešovem, kde jsme měli velmi dobrý první poločas,“ těší se na zápas hlavní trenér B-týmu Martin Hyský.

V prvním i v druhém kole METAL CONEXION CUPU Letní ligy dostala příležitost většina hráčů z širokého kádru B-týmu. Sešívaní v zápasech nastupovali do druhých poločasů v odlišných sestavách oproti prvnímu. „V zápase s Bohemians už nebudeme tolik střídat, kluky necháme hrát větší část utkání. Chci abychom delší časový úsek hráli ve stejné sestavě, samozřejmě v průběhu zápasu dojde ke střídání, ale ne k tak velkému, jako doposud. Tým čekají náročné tři týdny se šesti zápasy, ale kádr je natolik široký, že by kluci takovou porci zápasu měli zvládnout. Jsou na to dobře připraveni,“ dodává k rotacím na hřišti Hyský.

B-tým Slavie bude s Bohemians postrádat dva hráče - Michala Švece a Michala Vaňka, kteří jsou po zranění. „Oba Michalové do zápasu zatím nezasáhnou. Do plného tréninku se připojili teprve nedávno, a proto nebudeme riskovat obnovu jejich zranění,“ doplňuje Martin Hyský.

Kromě Adama Touly, který je zraněný dlouhodobě, do zápasu nezasáhne také Adam Vlasák. Ten si z minulého zápasu přinesl drobné zdravotní problémy. „Mám radost, že je k dispozici hodně hráčů. Na zkoušku dorazil jeden hráč z Táborska, Abdullah Sima. Dostane velký prostor se ukázat, jelikož Adam Toula je zraněný dlouhodobě a Adam Vlasák má menší zdravotní komplikace z minulého zápasu,“ říká trenér B-týmu. 

„Abdulla je u nás na desetidenních testech z Táborska. Kvůli koronavirové pauze jsme ho nemohli vidět ve větší porci zápasů, a proto jsme rádi, že nám ho Táborsko uvolnilo, a budeme ho moci vidět i v ostrém zápase. Za vstřícnost a přístup Táborsku a jeho trenéru panu Brozkovi moc děkujeme a jsme za tuto spolupráci rádi,“ dodává sportovní manažer Jiří Bílek. 

Vstup na stadion bude umožněn do počtu 200 fanoušků a vstupné je zdarma.

Zápas můžete sledovat živě na webu TVCOM v odkazu zde.

Aktuálně

Plně se musíme soustředit na nedělní zápas. Jiný lék není

dnes
Sešívaní padli po sporném rozhodnutí sudího na hřišti Midtjyllandu. ​„Říkal jsem sudímu, jak je to pro nás důležité, ať se jde podívat. Řekl mi, že věří VARu,“ říká Jindřich Trpišovský.

Je to obrovské zklamání, říká Ondřej Kolář

včera
Nejprve pokutový kop Kaby zneškodnil, VAR ale poté nařídil opakování penalty: „Dával jsem si na to pozor, jsem přesvědčený, že jsem krok dopředu neudělal," říká brankář Ondřej Kolář.

Myslel jsem, že v Lize mistrů se tohle nemůže stát

včera
​Jan Bořil byl po odvetě play off Ligy mistrů velmi zklamaný. „Byla penalta, Koli to krásně chytil, co se stalo pak ani nechci komentovat, je to hrůza," mrzí kapitána sešívaných.

Další články