Béčko zvítězilo v Budějovicích | SK Slavia Praha

Béčko zvítězilo v Budějovicích

Ve čtyřiadvacátém kole ČFL si slavisté poradili s rezervou Českých Budějovic. Jedinou branku zápasu zaznamenal v 59. minutě Lexa.
V prvním poločase bylo na obou stranách k vidění mnoho standardních situací. Jen domácí rozehráli do přestávky rovných deset rohových kopů. Ty se slávistické obraně dařilo, někdy i s trochou štěstí, odvracet. Největší příležitost k otevření skóre jsme měli v 9. minutě. Dubský nahrál na křídlo Kotrbovi, jenž našel v pokutovém území Bálka. Našemu útočníkovi však na poslední znemožnil skluzem pořádně vystřelit jeden ze soupeřových obránců. Gól mohli vstřelit i Jihočeši. Ve 31.odcentroval Vyskoč na volného Marušku a brankář Kozáčik se musel hodně natahovat, aby jeho dobře umístěný hlavičkový pokus chytil. Po úvodních vyrovnaných pětačtyřiceti minutách tak odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu.

Také ve druhé půli se hrál dobrý fotbal.Ve 48. vyslal Dubský dlouhým pasem za obranu Slámu, ten pohotově přihrál do vápna, ale před dotírajícím Bálkem odkopl míč Marek. Poté přišly pro Slavii krušné chvilky. V rozmezí několika minut mířil nejdříve kanonýr Ludačka hlavou těsně nad a o něco později scházely Beerovi centimetry, aby efektní rybičkou usměrnil balón do branky . V 59. přišel rozhodující moment utkání. Lexa přebral přihrávku z hloubi pole, na kraji šestnáctky obešel gólmana Křížka a jeho střela zapadla do sítě. Snaha obránce Marka zabránit gólu skluzem už byla marná. Budějovice se pak vrhli do útočení a to otevřelo prostor pro naše fotbalisty. Toho mohli slávisté využít například v 80. minutě, kdy z dvaceti metrů vystřelil Herda a jeho ránu zastavila tyč. V 83. jsme šli tři na jednoho, Slámova nahrávka na spoluhráče byla však příliš prudká. To se nám mohli vymstít pět minut před závěrečným hvizdem, ovšem Koršala po rohovém kopu hlavičkoval z bezprostřední blízkosti o metr a půl vedle.

„Hráli jsme proti těžkému soupeři. Utkání bylo velice kvalitní. Hráči mě potěšili. Přestože někteří z nich nehrají pravidelně, podali velmi slušný výkon. Jsem také rád, že jsme úspěšně zakončili náš anglický týden. Ve třech zápasech jsme vybojovali maximální počet bodů a přitom ani jednou neinkasovali,“ uvedl trenér Luděk Klusáček.

České Budějovice B - Slavia B 0:1 (0:0)
Branka: 59. Lexa
Sestava Českých Budějovic: Křížek – Ždimura, Koršala, Marek, Leština (46. Pončák) – Vyskoč, Ludačka, Povišer, Knietel – Beer, Maruška (71. Peroutka)
Sestava Slavie: Kozáčik – Kratochvíl, Milan Zachariáš, Nachtman, Kounovský – Sláma, Stibůrek, Dubský, Kotrba – Bálek (85.Táborský), Lexa (76. Herda)
ŽK: Vyskoč