Bylo tam moc zbytečných ztrát, shodli se střelci Coufal a Bořil

Obránci Vladimír Coufal a Jan Bořil zhodnotili vítěznou generálku pro Hammarby. Oba potěšila výhra, ale shodli se, že je stále na čem pracovat. „Bylo tam moc zbytečných ztrát,“ mrzelo Coufala.

Vladimír Coufal odehrál na svém tradičním postu pravého obránce celé utkání, navíc v závěru pěknou střelou zvýšil skóre na 4:2 pro sešívané. Z výhry v generálce měl radost, ale bezchybný výkon to podle něj nebyl. „Byl to dobrý zápas. Ale na soupeřích bylo vidět, že jsou v úplně jiné fázi přípravy. S veškerou úctou to nebyl soupeř úplně špičkové kvality, se kterými jsme se potkávali a jsme zvyklí se potkávat. I tak jsme ale vyrobili obrovské množství ztrát a děláme si ten zápas hrozně těžký. Místo abychom dali deset gólů, tak dáme čtyři a dva si necháme dát. Navíc pak běháme desetkrát více, než bychom mohli normálně. Nějaké věci jsme měli dobré, lepšíme se, ale bylo tam moc zbytečných ztrát,“ řekl obránce. 

Jednoho z nejzkušenějších hráčů v červenobílém dresu navíc nepotěšilo, že si sešívaní nechali dát dvě branky. „Kdybychom vyhráli 4:0, tak by to bylo lepší, takže mrzí ty dva obdržené góly, které byly absolutně zbytečné po našich laciných ztrátách.“

Podobně jako jeho spoluhráč viděl utkání i Jan Bořil, který naskočil do generálky na pozici stopera, kde odvedl solidní výkon. „S trenéry jsme se bavili o tom, že nám vypadl zraněný Laco Takács i Oscar Dorley, který má osm žlutých karet a bude chybět dva zápasy, takže tam zkoušeli jak mě, tak i Jardu Zeleného a Michala Frydrycha a tak nějak se to i protočilo. Uvidíme, jak to bude do zápasů dál. Teď to ale nebyla zas tak velká prověrka. Myslím, že kdyby byli vpředu lepší hráči, dělal bych větší chyby. Nějak jsem se s tím ale popasoval,“ vysvětlil obránce, podle něhož chyběla Slavii v utkání větší přesnost s míčem. 

„Vyhráli jsme, ale bylo vidět, že tam stále máme nedostatky. Nějaké kombinace byly, ale hrozně moc jsme ztráceli míče, v přechodové a spíše i ve finální fázi. Oni nám pak hrozili z brejků. Hlavně u té první branky jsme ztratili balon a pak si to nepohlídali. Góly hezké, vyhráli jsme, ale je na čem pracovat,“ uvedl, s tím, že se podle něj zápas zlomil hned na začátku, kdy dala Slavia dvě rychlé branky. „My jsme si říkali, že na ně hned vlítneme, nebudeme na nic čekat, budeme presovat a první dvě šance, které jsme si vytvořili, se proměnily," doplnil Bořil, který si v zápase sám připsal gól, když zvýšil na 3:0 pro sešívané. 

Kompletní hodnocení utkání a také celého herního soustředění najdete na našem YouTube kanále Slavia TV! 

Fotogalerie

Aktuálně

Gareth Hughes a Slavia: Blízký vztah na dálku

dnes
„Za Slavií všude jezdíme,“ slibuje jeden z nejznámějších chorálů našich fanoušků. Aby ale za Slavií všude jezdil člověk, jehož domov dělí od Edenu vzdušnou čarou 1300 kilometrů, to už stojí za zvláštní zmínku.

Důvěra je klíčová, shodují se trenéři

včera
Trenéři Pavel Trávník, jako hlavní trenér, a Jan Bauer, jako jeho asistent, u nejstarší dorostenecké kategorie U19 nyní s hráči musí komunikovat jinak než jsou zvyklí. Shodují se ovšem na tom, že důvěra je v tomto období klíčová.

Góly na poslední chvíli: Slávisty rozjásal František Veselý

včera
Slavia porazila senzačně Slovan Bratislava! Červenobílým zařídil výhru na poslední chvíli legendární František Veselý.

Další články