Ceny LFA: Holeš Hráčem sezony, Jurásek Objev roku

Ankety Ligové fotbalové asociace (LFA) v neděli poznaly všechny své vítěze! Králem ročníku 2020/21 se stal Tomáš Holeš - vítěz Hráče sezony i Záložníka sezony. Ocenění získali také David Jurásek a Alexander Bah.

Tomáš Holeš navázal na svého spoluhráče Lukáše Provoda, který ve stejných kategoriích triumfoval v loňském ročníku. V anketě hlasují trenéři a kapitáni ligových týmů.

Devětadvacetiletý záložník a nepostradatelný člen základní sestavy sešívaných i národního týmu odehrál v ligovém ročníku 26 utkání, zapsal dva góly a jednu přesnou přihrávku. Obě trefy zaznamenal proti Baníku. Řadu zápasů odehrál díky své univerzálnosti na stoperu.

K ocenění Hráče sezony pomohlo Holešovi 100 hlasů, v TOP 10 se umístili i pátý Alexander Bah a šestý Ondřej Lingr. V hlasování o Záložníka sezony získal Holeš 111 bodů, druhý Adam Vlkanova z Hradce 58, třetí tříčka připadla Lingrovi.

„Je to pro mě velká čest, umístit se tak vysoko mezi všemi hráči, kteří v Česku běhají po trávnících, navíc když o tom hlasují kapitáni a trenéři. Nesmírně si toho vážím a jsem za to fakt šťastný. Chci ale také poděkovat svým spoluhráčům, trenérům a svojí rodině, bez nich bych nic takového nedokázal," říká Tomáš Holeš.

Ocenění pro Baha i Juráska

David Jurásek získal ocenění pro Objev sezony. Levý obránce, který ještě před rokem působil v druhé nejvyšší české soutěži v dresu Prostějova, přestoupil do Edenu v únoru z Mladé Boleslavi. Takřka okamžitě začal nastupovat v základní sestavě, 24. dubna v úvodním kole nadstavby proti Hradci Králové oslavil svůj první gól v sešívaném. Proti stejnému soupeři dva měsíce před tím při výhře 5:1 také poprvé asistoval.

„Mám velkou radost, vůbec jsem nečekal, že bych anketu mohl vyhrát. Sezona nedopadla tak, jak jsme si všichni přáli, ale z ocenění jsem nadšený,“ popisuje David Jurásek. Druhý skončil jeho spoluhráč Yira Sor, v TOP 5 byli také Aiham Ousou a Daniel Samek.

V loňském ročníku byl Objevem roku vyhlášen Abdallah Sima.

Na Ondřeje Kúdelu, Obránce sezony za ročník 2020/21, navázal Alexander Bah. Dánský reprezentační bek skóroval v letošní ligové sezoně třikrát a hned devět branek připravil pro své spoluhráče. Jeho přihrávky do gólových zakončení mu v březnu vynesly ocenění Přihraj:Král asistencí. Bahova úspěšnost přihrávek činí kolo před koncem sezony 74,2 %. Ze Slavie také třikrát nakoukl do dánské reprezentace.

„Z této ceny mám velkou radost, jsem poctěn. V lize je spousta skvělých obránců, stejně tak u nás ve Slavii, jsem nadšený, že jsem toto ocenění získal,“ raduje se Alexander Bah, který v hlasování získal 117 bodů, před druhým kapitánem plzeňské Viktorie měl náskok 31 bodů. V anketě Cizinec sezony skončil Bah druhý za plzeňským Jean-Davidem Beauguelem.

Fotogalerie

Aktuálně

Slávisté podruhé odcestovali do Rakouska

dnes
Sešívaní v neděli opět zamířili do rakouského Aigenu, kde je čeká poslední fáze přípravy před startem nové sezony.

Plán letní přípravy B-týmu

před 2 dny
Slávistický B-tým po úspěšné a postupové sezoně zahájí letní přípravu na začátku července. Sešívané čeká soustředění a přípravná utkání.

​Informace k přípravným zápasům Slavie v Rakousku

před 3 dny
V průběhu druhého soustředění v rakouském Aigenu odehrají svěřenci Jindřicha Trpišovského tři přípravná utkání. Přečtěte si důležité informace k těmto duelům.

Další články