Česko se slávisty v sestavě zvítězilo nad Anglií

Česká reprezentace zvítězila v Edenu se čtyřmi slávisty v sestavě nad favorizovanou Anglií.

Trenér reprezentace České republiky Jaroslav Šilhavý postavil do základní sestavy šestého kvalifikačního utkání o EURO 2020 proti Anglii hned čtyři slávisty. Na krajích obrany od úvodních minut operovali Jan Bořil s Vladimírem Coufalem, na pozici defenzivního štítu nemohl chybět Tomáš Souček a roli pravého záložníka obstaral Lukáš Masopust. Na lavici byla trenéru k dispozici další trojice sešívaných – Josef Hušbauer, Ondřej Kúdela a Ondřej Kolář. V základní sestavě se objevili také tři ex-slávisté – Alex Král, Ondřej Čelůstka a Jakub Jankto. V záběru utkání do hry naskočil i Jaromír Zmrhal.

Reprezentanti chtěli v ochozech Sinobo Stadium Anglii oplatit vysokou prohru z Wembley z března tohoto roku, ale zápas i přes energický start domácích nezačal vůbec šťastně. Po faulu Lukáše Masopusta na Sterlinga, který se po povedené kombinaci vřítil do pokutového území Čechů, následovala penalta, kterou zkušeně proměnil střelou doprostřed Harry Kane. Domácí mužstvo hrající v červeném se však brzkým gólem nenechalo zlomit a brzy přišlo vyrovnání Jakuba Brabce po standardní situaci. Po celou dobu utkání musela dvojice Vladimír Coufal a Jan Bořil čelit rychlosti a fotbalové extratřídě v podání zmiňovaného Sterlinga a Sancha, který se jen před několika dny utkal v barvách Dortmundu v Edenu proti Slavii v utkání Ligy mistrů. Tomáš Souček působil ve středu hřiště naprosto dominantně, vládl vzdušným soubojům a s klidem sobě vlastním diktoval tempo hry a rozehrávku Česka. Lukáš Masopust dělal svým neúnavným presinkem problémy anglické rozehrávce a svedl nespočet soubojů s rychlonohým Danny Rosem.

Právě poslední dva zmínění slávisté měli naprosto klíčový podíl i na vítězném gólů české reprezentace. Tomáš Souček vyhrál po odkopu brankáře Pickforda hlavičkový souboj s levým bekem Albionu a uvolnil tak Lukáše Masopusta, který postupoval po pravě straně do vápna. Tam nezazmatkoval a míč předložil Zdeňku Ondráškovi, který rozjásal české fanoušky a upravil na konečných 2:1!

Fotogalerie

Aktuálně

Tomáš Wolf: videoanalytik a trenér mládeže

dnes
Tomáš Wolf zastává ve slávistické akademii pozici asistenta trenéra u týmu U11, zároveň plní funkci videoanalytika pro rozbory utkání.

Kariérní milník a rekordy pro Ondřeje Koláře

dnes
Vítězné utkání v Mladé Boleslavi nepřineslo jen důležité tři body do tabulky. Do historie se zapsal i Ondřej Kolář, který zaznamenal významný kariérní milník a zaútočil na dávný rekord.

Kup si vstupenku a buď u toho!

dnes
Slavia spolu s Fortunou přináší projekt, díky kterému můžete být na tribuně alespoň symbolicky. Sešívané budou v ligovém boji podporovat obličeje fanoušků, které zaplní jižní tribunu!

Další články