Chceme dobrý výsledek do odvety

Vladimír Coufal a Jaromír Zmrhal se shodli na tom, že je potřeba v Seville uhrát dobrý výsledek do odvety. „Doma můžeme porazit potom kohokoliv," upínali naděje k odvetě.

O své pocity před utkáním se Sevillou se podělili po slavnostním představení dresů i Jaromír Zmrhal a Vladimír Coufal. „Budu se snažit si zápas co možná nejvíce užít, protože samozřejmě nevím, jestli se někdy dostanu takhle daleko. Jak říkal trenér, víme, že nás čeká obtížný soupeř, který Evropskou ligu opakovaně vyhrál. Budeme se ale snažit si zápas užít a odvést do odvety co možná nejlepší výsledek,“ vyhlížel první duel proti Seville odchovanec Slavie Jaromír Zmrhal.

Nutnost dobrého výsledku do odvety vnímal obdobně i Vladimír Coufal. „Myslím si, že když budeme hrát nejen srdcem, ale vším, co v nás je, tak jedině potom budeme mít nějakou šanci uspět. Nesmíme si odvézt výsledek, který by nám nedal šanci do odvety. Víme, že doma jsme silní. Můžeme tu porazit kohokoliv,“ je si jistý pravý bek sešívaných.

Právě Vladimír Coufal už má se Sevillou v evropských soutěžích zkušenosti. „Určitě jsem si na zápasy proti Seville vzpomněl, emoce vzbuzují, ale nevím, jestli úplně pozitivní. Co si pamatuji z Liberce, tak doma jsme je měli na lopatě a dostali jsme gól až v 93. minutě. Díky tomu u nás remizovali a potom venku to bylo šílené. Tam jsme hráli 90 minut bez balónu. To byl ale Liberec, teď jsem ve Slavii. Je zde řada hráčů, kteří hráli v dobrých ligách a mají mezinárodní zkušenosti, takže já doufám, že je můžeme potrápit víc než tehdy s Libercem,“ zavzpomínal.

Hráči odehrají první utkání proti Seville ve zbrusu nových venkovních dresech od Pumy, které jsou oproti těm předchozím v černé barvě. „Úplně slávistická barva to není, ale já jsem zde už zažil i v minulosti černé dresy. Já si myslím, že to nebude žádný problém. Dresy jsou pohodlné, už jsme si je zkoušeli. Zahrát si v nich proti takovému týmu bude zážitek,“ okomentoval barvu venkovních dresů Jaromír Zmrhal.

O tom, že je náročné předpovědět, co bude pro Slavii v prvním zápase klíčové, nechal vědět Vladimír Coufal. „Nevím, co bude klíčové. Může to skončit jakkoliv. Musíme ale respektovat neuvěřitelnou sílu soupeře. Je to tým, co vyhrál 3:0 proti Realu Madrid. Kdo to může o sobě říct? Dali dva góly Barceloně. Ta, kdyby neměla Messiho, tak prohrála. Výkon na hranici sebeobětování – něco takového by nám mohlo pomoct,“ je si vědom kvalit soupeře.

Aktuálně

Slávistky zahájily přípravu s novým trenérem

včera
Slávistky zahájily přípravu s novým trenérem Michalem Kolomazníkem.

Cenné vítězství na neoblíbené půdě, ví Jindřich Trpišovský

včera
Slávisté vstoupili do nového ročníku FORTUNA:LIGY vítězně, zlínský Fastav porazili těsně 1:0. „První kolo je vždy ošidné a není jednoduché začínat venku. Jsem rád, že jsme to zvládli. Stejně jako loni,” těší trenéra Jindřicha Trpišovského.

Na konci to bylo jenom o tom, jestli dáme gól, ví Hušbauer

včera
Josef Hušbauer jediným gólem zápasu rozhodl o výhře Slavie ve Zlíně. „Zlín začal velmi dobře. Druhá půle už byla z naší strany lepší," hodnotil utkání.

Další články