Chyběl nám klid a přesnost, říká trenér Beránek

PRAHA/SYNOT TIP ARENA - Slavia si za remízu z Hradcem připsala pouhý bod, což trenéra sešívaných mrzelo. „Vázla nám kombinace a nebyli jsme tak efektivní jako na začátku sezony. Z výsledku jsem zklamaný,“ netajil se Miroslav Beránek. Chválil naopak diváky, kteří celé utkání stáli za jeho mužstvem.
„Z mého pohledu to dnes bylo utkání dvou rozdílných poločasů. V první půli u nás panovala nervozita, kazili jsme. Když už jsme se dostali do nějaké šance, měli jsme situaci lépe vyřešit. Chyběl nám klid, přesnost, dali jsme si o dotek víc, soupeře navíc podržel brankář,“ začal hodnocení utkání Miroslav Beránek.

Pokračoval tím, jaké změny Slavia o poločase nechystala. „O půli jsme si řekli, že hru zjednodušíme. Byli jsme od začátku aktivnější, podařilo se nám vstřelit branku, která ale nebyla uznána. Pak jsme ovšem inkasovali ze standardky, ale rychle jsme se zvedli a srovnali. Chyběl nám stále klid, důraz a lepší vyřešení některých situací. Konec byl hektický, ne vše se povedlo. Hráči však chtěli až do konce zápas zvrátit, bojovali. Vázla nám kombinace a nebyli jsme tak efektivní jako na začátku sezony. Z výsledku jsem zklamaný,“ nezastíral trenér sešívaných.

Po zisku jednoho bodu za remízu stále sešívaným chybí dva, aby naplnili stanovený cíl. „Věděli jsme, o co hrajeme, nejen kvůli tomu jsme ale chtěli vyhrát. Vítězství znamená odskok do klidnější části tabulky, remíza je naopak komplikací. Nejde jen o peníze, jde o to se prezentovat výkonem, abychom získali dost bodů a měli v zimě klid na práci. Ještě zbývá zápas venku a můžeme to ovlivnit,“ neskládá Beránek zbraně.

Domácí podle trenéra utkání s Hradcem nepodcenili. „ Na Hradec jsme se připravovali svědomitě. Nedostali v posledních dvou utkání gól, dopředu jsou také nebezpeční. Naše individuální výkony ale první poločas nebyly takové, jaké jsme si představovali. Hráli jsme doma do plné obrany, soupeř dobře napadal a my pod tlakem chybovali. Pokud jsme se na pravé straně někam dostali, Vukadinovič si dal dlouhý dotek nebo špatně trefil míč. To nás provází celý podzim,“ povzdechl si trenér.

V zápase si svou premiéru odbyl Levan Kenia. „Měli jsme dva týdny na přípravu. Jak se vyvíjela situace, chtěli jsme nastoupit se dvěma útočníky. Když se ale vrátil Balaj z reprezentačního srazu, vůbec nám to nefungovalo a museli jsme se vrátit ke hře s jedním útočníkem. Kenia vypadal v tréninku dobře, i když zápas je něco jiného. Bude trvat, než se sžije s týmem, něco se mu povedlo, něco ne. Měl slušně kopnuté standardky, ale také nějaké ztráty míče, je zkrátka hodně brzo hodnotit ho po jednom odehraném utkání,“ dodal na adresu debutanta Beránek.

Trenér se ale musel vyrovnat i se zraněním. „Juhar měl ke konci poločasu problém s tříslem, a proto musel vystřídat,“ objasnil trenér. Místo něj přišel do hry uzdravený Mikula. „Je to hráč, který hraje zprava, ale je pravda, že Martin Juhar měl poslední dva tři tréninky střevní problémy, tak jsme zkoušeli Mikulu zleva i na tréninku. Docela to fungovalo z hlediska defenzivy, jak to nemá po noze, neřešil některé situace nejlépe, dlouho ale nehrál. Je to poctivý hráč, který měl zraněné koleno, uzdravil se, minulý týden hrál za Admiru, z utkání si odnesl asi čtyři stehy na hlavě a hned trénoval, nic si neodpustí. Dnes to byla obtížná hra do plné obrany a on to měl v zahuštěném prostoru ještě přes nohu,“ dodal Beránek.

Prohodit strany obrany však nechtěl. „Dobrotka také není levák a my jsme nechtěli rozházet obě dvě strany, tak jsme to nechali, jak to bylo. Mikula na tomto postě působil v tréninku a docela si s hráči rozuměl,“ přiblížil trenér sešívaných své rozhodnutí.

Na utkání si našlo cestu něco přes pět tisíc diváků a po celou dobu tým podporovali. „Chtěl bych pochválit diváky, že stáli za týmem, i když jsme prohrávali. Povzbuzovali slušně, hlasitě a i kvůli nim mě mrzí, že jsme nevyhráli,“ dodal na závěr Miroslav Beránek.

Aktuálně

Slávisté podruhé odcestovali do Rakouska

dnes
Sešívaní v neděli opět zamířili do rakouského Aigenu, kde je čeká poslední fáze přípravy před startem nové sezony.

Plán letní přípravy B-týmu

před 2 dny
Slávistický B-tým po úspěšné a postupové sezoně zahájí letní přípravu na začátku července. Sešívané čeká soustředění a přípravná utkání.

​Informace k přípravným zápasům Slavie v Rakousku

před 3 dny
V průběhu druhého soustředění v rakouském Aigenu odehrají svěřenci Jindřicha Trpišovského tři přípravná utkání. Přečtěte si důležité informace k těmto duelům.

Další články