Čtvrteční výsledek hodně napoví, ví trenér

Ve čtvrtek sešívané čeká první zápas Evropské ligy na hřišti Be´er Shevy. „Rozestavení se třemi obránci je pro nás jedna z variant,“ říká Jindřich Trpišovský.

„První zápas ve skupině je vždy důležitý. I před dvěma lety, když jsme hráli základní skupinu Evropské ligy, napověděl první zápas, ve kterém jsme porazili Bordeaux, hodně o dalším vývoji. Teď to bude podobné, hrajeme venku proti soupeři, který se v předkolech prezentoval skvěle, vyřadil i Plzeň, se kterou jsme v minulé sezoně hráli až do posledních kol o titul. Covidová doba si hodně hraje se sportovní formou týmů, je v tom i spousta dalších vlivů, které budou vývoj skupiny ovlivňovat. Čtvrteční zápas proto může hodně napovědět o tom, kdo se s tím lépe popere a postoupí do jarní části soutěže,“ říká před utkáním s Be’er Shevou trenér Jindřich Trpišovský.

Trenéři Slavie měli díky reprezentační pauze i nucenému přerušení domácí ligové soutěže dost času důkladně nastudovat soupeřovu hru. „Vycházeli jsme ze všech zápasů Hapoelu v letošní sezoně, jejich tým se postupně vyvíjí, mají dost zkušené hráče v defenzivě, stopeři jsou hodně urostlí a silní. Dopředu mají tři rychlé a technické hráče, hodně chybět jim ale bude Josué, který je pro ně v ofenzivní části klíčový, řídí celou útočnou fázi. Když to vezmu zjednodušeně, dozadu jsou hodně soubojoví, vepředu pak techničtí, rychlostně skvěle vybavení, dobře umí využít situace jeden na jednoho,“ má jasnou kouč sešívaných.

Právě Izraelci vyřadili před necelým měsícem ve čtvrtém předkole Evropské ligy Viktorii Plzeň. „Trenérovi Gul´ovi jsem nevolal, ten zápas jsem ale viděl živě a pak několikrát ze záznamu. Máme z toho určité rozbory, utkání s Plzní pro nás byla dobrá ukázka toho, jak Be’er Sheva hraje. Nasbírali jsme o nich snad všechny poznatky, které potřebujeme,“ těší trenéra Slavie.

Náročné cestování a přípravu na utkání sešívaným značně komplikuje vážná situace, která v Izraeli, stejně jako v Česku, patří mezi nejhorší v Evropě. „Je to nepříjemné, situace v obou zemích jsou podobné, rychle se to mění. Stále jsme izolovaní, testovaní třikrát nebo čtyřikrát týdně a ligu přitom nemůžeme hrát. Je to nepříjemná věc, doufáme, že se vše brzy zlepší. Máme to ale stejně složité, jako všichni v téhle době,“ má jasno Jindřich Trpišovský.

Po odchodu Vladimíra Coufala trápí sešívaný realizační tým post pravého beka. V karanténě totiž musel pro utkání v Izraeli zůstat Tomáš Holeš. „Hodně nám to narušilo plány. Tomáš je reprezentant, navíc se nám zranil Ondra Karafiát, který do Izraele neodcestoval. Přišli jsme tak o dvě alternativy na kraj obrany i střed hřiště. Je to pro nás velký zásah, Tomáš hrál výborně v reprezentaci, odešel navíc Vláďa Coufal, přišli jsme tak o oba pravé beky,“ mrzí kouče sešívaných, který pro čtvrteční utkání zvažuje rozestavení se třemi obránci.

„Přemýšlíme o tom i směrem k celé sezoně, která nás čeká. Nemáme klasického pravého obránce a musíme proto mít připravené i jiné varianty. Rozestavení se třemi obránci je pro nás jedna z možností,“ uzavírá Jindřich Trpišovský.

Aktuálně

V neděli od 18:30 proti Zbrojovce Brno

před 2 dny
Sešívaní vyzvou v rámci 9. kola FORTUNA:LIGY na svém hřišti v neděli od 18:30 nováčka nejvyšší soutěže Zbrojovku Brno.

Tým ukázal obrovské srdce a velkou kvalitu

před 2 dny
Sešívaní zvítězili ve čtvrtém zápase základní skupiny Evropské ligy 3:1 na hřišti Nice. „Po všech stránkách to byl velice náročný zápas," říká Jindřich Trpišovský.

Za první gól jsem strašně rád. Vítězství je pro fanoušky

před 2 dny
Ondřej Lingr otevřel svůj gólový účet ve Slavii i zápis utkání v Nice výstavní trefou zpoza vápna. „Za takový první gól ve Slavii jsem neskutečně rád, vyšlo to parádně. V zápase jsme potvrdili formu, ve které musíme pokračovat."

Další články