DK: Tribuna Sever na derby otevřena

Disciplinární komise LFA rozhodla o žádosti Slavie o upuštění zbytku trestu.

Disciplinární komise vyhověla žádosti klubu SK Slavia Praha a formou „per rollam“ rozhodla o podmíněném upuštění od výkonu zbytku trestu (1 domácí soutěžní utkání) odehrání utkání bez přítomnosti diváků v části stadionu (Tribuna Sever) se zkušební dobou do 31. 12. 2019.

Komentář Předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Fanoušci klubu SK Slavia Praha v posledních třech domácích utkáních prokázali, že lze fandit bez pyrotechniky nebo jiných závažných excesů, a na kvalitu jejich divácké podpory to nemělo vliv. Byla tak splněna podmínka definovaná disciplinárním řádem, že potrestaný v době výkonu trestu svým chováním prokázal, že dalšího výkonu tohoto trestu již není třeba.

Podmínka bude platná do konce letošní kalendářního roku s tím, že chování fanoušků Slavia v nadcházejících utkání (včetně středečního pohárového finále v Olomouci) budeme samozřejmě bedlivě sledovat, analyzovat a v případě opakování závadného chování přistoupíme k okamžitým opatřením.“

Slavia byla původně potrestána za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání MOL Cupu proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou ve výši 100 tisíc korun a trestem uzavření části stadionu v sektorech 106-110 (Tribuna Sever) na dvě domácí soutěžní utkání.

Vstupenky půjdou do předprodeje v úterý 21. května.

Aktuálně

V úterý od 20:00 se představíme v Příbrami

dnes
FORTUNA:LIGA pokračuje dál a po víkendových utkáních už je na obzoru další duel. Po jasné výhře nad třetím Jabloncem zamíří sešívaní do Příbrami, která se nachází na samém konci ligové tabulky.

Rekord je nádherný, jedná se ale o práci celého týmu

včera
Ondřej Kolář přispěl k vítězství nad Jabloncem svojí 18. nulou v sezoně a vytvořil tak nový ligový rekord. ​„Dozadu jsme hráli zodpovědně,“ těší brankáře Slavie.

Cítíme, že jsou fanoušci s námi!

včera
Nicolae Stanciu se na výhře nad Jabloncem podílel gólem a dvěma asistencemi. „Je úplně jedno, kdo dá gól, nebo na něj nahraje. Potřebujeme jenom získávat body, abychom byli na konci této sezony opět mistry,“ uvědomuje si.

Další články