DK: Tribuna Sever na derby otevřena

Disciplinární komise LFA rozhodla o žádosti Slavie o upuštění zbytku trestu.

Disciplinární komise vyhověla žádosti klubu SK Slavia Praha a formou „per rollam“ rozhodla o podmíněném upuštění od výkonu zbytku trestu (1 domácí soutěžní utkání) odehrání utkání bez přítomnosti diváků v části stadionu (Tribuna Sever) se zkušební dobou do 31. 12. 2019.

Komentář Předsedy DK LFA p. Richarda Bačka: „Fanoušci klubu SK Slavia Praha v posledních třech domácích utkáních prokázali, že lze fandit bez pyrotechniky nebo jiných závažných excesů, a na kvalitu jejich divácké podpory to nemělo vliv. Byla tak splněna podmínka definovaná disciplinárním řádem, že potrestaný v době výkonu trestu svým chováním prokázal, že dalšího výkonu tohoto trestu již není třeba.

Podmínka bude platná do konce letošní kalendářního roku s tím, že chování fanoušků Slavia v nadcházejících utkání (včetně středečního pohárového finále v Olomouci) budeme samozřejmě bedlivě sledovat, analyzovat a v případě opakování závadného chování přistoupíme k okamžitým opatřením.“

Slavia byla původně potrestána za porušení povinností pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky vedoucí k přerušení utkání a nevhodné pokřiky fanoušků) v utkání MOL Cupu proti AC Sparta Praha peněžitou pokutou ve výši 100 tisíc korun a trestem uzavření části stadionu v sektorech 106-110 (Tribuna Sever) na dvě domácí soutěžní utkání.

Vstupenky půjdou do předprodeje v úterý 21. května.

Aktuálně

Slávisté uspěli na prestižním turnaji v Číně

včera
Tým složený z hráčů U19 a U17 se zúčastnil prestižního turnaje v Pekingu. Mladí slávisté obsadili v nabité konkurenci světových fotbalových klubů páté místo.

Po sezoně snů bereme Ligu mistrů jako příležitost

před 2 dny
Na tiskové konferenci u příležitosti zahájení letní přípravy před sezonou 2019/20 nechyběl ani předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

Jsem připravený tvrdě pracovat a bojovat o pozici

před 2 dny
K týmu Slavie se připojil i bahrajnský útočník Júsuf Hilál, který jarní část sezony strávil na hostování. „Těším se na práci v tak velkém klubu, jako je Slavia," hlásí urostlý střelec.

Další články