Damien Boudjemaa na dva a půl roku slávistou

PRAHA/EDEN – Slavia získala další posilu! Francouzský záložník s alžírskými kořeny Damien Boudjemaa podepsal v Edenu kontrakt na dva a půl roku s následnou roční opcí.
Veškeré detaily smlouvy byly doladěny v úterý ráno a Damien Boudjemaa odletěl ještě před polednem spolu s Keegenem Ritchiem a sportovním ředitelem Karolem Kiselem do Turecka, kde se zapojí do právě probíhajícího soustředění A-týmu. V pondělí obě nové akvizice úspěšně absolvovaly testy na FTVS.

„Jsem rád, že můžu být právě ve Slavii a zapojit se do týmu ještě na herním soustředění v Turecku,“ řekl po podpisu smlouvy Boudjemaa. „Slavia kontaktovala mého agenta přibližně před měsícem, od té doby jsme jednali a jsem rád, že to nakonec dobře dopadlo a že budu moct na jaře hrát v Praze,“ dodával osmadvacetiletý záložník.

„Jsme rádi, že se podařilo jednání s oběma hráči dotáhnout, o oba hráče jsme stáli a strávili jsme jednáním dlouhou dobu,“ komentoval příchod obou posil sportovní ředitel Karol Kisel, který s oběma hráči v úterý odcestoval do Turecka. „Damien Boudjemaa podepsal ve Slavii smlouvu na dva a půl roku s následnou roční opcí,“ doplnil Kisel detaily smlouvy.

Střední nebo pravý záložník
Damien Boudjemaa se narodil 7. června 1985 v Paříži, má francouzské a alžírské občanství. Mezi lety 2006 a 2011 hrál 173 cm vysoký hráč za pařížský klub UJA Alfortville, se kterým postoupil až do třetí ligy (Championnat de France National). Zájem o hráče tehdy projevily týmy jako Lens, nizozemský FC Twente nebo španělská Almería. V lednu 2012 nakonec přestoupil do rumunského klubu FC Petrolul Ploieşti, se kterým v minulé sezoně vyhrál domácí pohár. V předkole Evropské ligy letos pomohl Ploieşti gólem k překvapivému postupu přes Vitesse Arnhem. V ligovém ročníku 2013/14 odehrál 18 utkání, ve kterých si připsal dvě branky a čtyři asistence. 

Aktuálně

Vstupenky na Karvinou k dispozici pro permanentkáře

včera
Sešívaní se v rámci 32. kola představí v Sinobo Stadium proti Karviné. Výkop utkání je v neděli 16. 5. v 19:30. Chcete-li mistry podpořit přímo na stadionu, přečtěte si organizační informace k zápasu.

Hráči na hostování: Zelený na stoperu táhne Jablonec

před 2 dny
Jak se v uplynulých sedmi dnech dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem tradičním přehledu.

Květnový nábor dětí do slávistických školiček

před 3 dny
V květnu proběhne slávistický nábor nejmenších dětí do školiček a nejmladších kategorií mládeže. Nábor se uskuteční v tréninkovém centru v Horních Měcholupech.

Další články