David Hovorka musí kvůli vážnému zranění na operaci

Slavia se musí v následujících měsících obejít bez opory obranných řad. Stopera Davida Hovorku čeká operace kolene.

Sešívaný stoper se zranil po hodině hry na hřišti druhé Plzně a musel nuceně střídat. První vyšetření v nemocnici bohužel přineslo špatné zprávy – přetržení předního zkříženého vazu.

„David Hovorka hned po zápase zamířil na vyšetření do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde pod dohledem týmu klubového lékaře Petra Krejčího mladšího absolvoval všechna vyšetření. Ta bohužel potvrdila nejhorší možnou variantu – přetržený přední zkřížený vaz v koleni. Během pondělí budou vyšetření pokračovat a rozhodne se, kdy a jak podstoupí operační zákrok. Doba rekonvalescence bude bohužel dlouhá. Davidovi přejeme co nejvíce zdraví a hodně štěstí. Cely klub při něm stojí a uděláme maximu v jeho návratu na hřiště,” říká mluvčí sešívaných Michal Býček.

AKTUALIZACE: Zraněný David Hovorka podstoupí v úterý operační zákrok přetrženého předního zkříženého vazu. Od čtvrtka nastoupí na rehabilitační oddělení ÚVN ve Střešovicích. Doba rekonvalescence se odhaduje na 6 až 8 měsíců.

Aktuálně

Hráči na hostování: Baluta s Hromadou slaví další výhru

dnes
Jak se v uplynulém kole dařilo hráčům Slavie na hostování se dozvíte v našem pravidelném přehledu.

Výstava fotbalových kreseb v muzeu Slavie

včera
Ještě do neděle 1. března bude v prostorách slávistického muzea probíhat výstava fotbalových kreseb a karikatur známého kreslíře Milana Kounovského.

Doba hájení mi skončila

včera
Proti Bohemians se z křídla posunul na post defenzivního záložníka, nových výzev se ale nebojí. „Doba hájení už je za mnou, jsem tu půl roku a měl bych ukázat, proč ve Slavii jsem!“ hlásí Lukáš Provod.

Další články