David Zima nahradí v reprezentaci zraněného Hovorku

Po zranění Davida Hovorky si Zima díky svým výkonům vysloužil první pozvánku do A-týmu české fotbalové reprezentace.

Týden po svých narozeninách se může David Zima těšit na svůj premiérový sraz s A-týmem reprezentace. Na něj byl povolán poté, co se zranil David Hovorka. 

„Jsem nesmírně rád, že mě trenér Šilhavý pozval do reprezentačního áčka. Bohužel je to tedy na úkor zraněného Davida Hovorky, ale věřím, že to nebude nic vážného. Je to něco, o čem bych před nějakou dobou vůbec neuvažoval, ale jsem za tu šanci hrozně rád a moc si jí vážím. Získám novou zkušenost, potkám se se zkušenými hráči, třeba s Cufem nebo Tomášem Součkem,“ říká ke své nominaci.

David Zima odehrál v pátek poslední kvalifikační zápas na EURO U21 proti Řecku, ve kterém si lvíčata zajistila klíčové tři body po vítězství 2:0. A-tým reprezentace odehrál na listopadovém srazu už přátelské utkání proti Německu a zápas Ligy národů proti Izraeli. Ve středu ji čeká poslední zápas tohoto srazu, ve kterém se utká doma se Slovenskem. David Zima tak může pomoct reprezentaci k postupu do elitní ligy A.

„Těším se na možnost utkat se s mezinárodní konkurencí. Je to pro mě splnění snu a velké poděkování patří také Slavii a našim trenérům, bez kterých bych o tom nemohl vůbec přemýšlet. Věřím, že to první nominací nekončí,“ doplňuje.

David Hovorka se musí vypořádat s opačnými pocity kvůli svému zranění, které by ale podle jeho slov nemělo být vážné.

„Den před zápasem jsem trénoval s týmem a po nezaviněném souboji jsem utrpěl zranění kolena, které mi před rokem operovali. Naštěstí hned druhý den magnetická rezonance prokázala, že se jedná jen o natažení a nic z operace se nepoškodilo. Jsem šťastný, že je to jen malé zranění, ale budu teď muset být v klidu přibližně deset až čtrnáct dnů,“ říká David Hovorka.

Kromě Davida Zimy je momentálně v reprezentaci také Tomáš Holeš a Lukáš Masopust. Ve středečním předposledním utkání letošní Ligy národů je čeká Slovensko, které musejí porazit, aby si udrželi šanci na postup do ligy A.

Aktuálně

Trenér Trpišovský je jako můj otec

dnes
Ubong Moses Ekpai v prvním rozhovoru po podpisu tříleté smlouvy ve Slavii hovořil o svých ambicích, očekávané dřině na letní přípravě i vztahu k Jindřichu Trpišovskému, se kterým už jednu sezonu spolupracoval.

Do Slavie přichází Ubong Ekpai

dnes
Po Ivanu Schranzovi a Srdjanu Plavšićovi míří do Edenu třetí ofenzivní posila - 25letý záložník Ubong Moses Ekpai.

Šestice hráčů míří na hostování

včera
Lukáš Červ, Michal Beran, Jakub Markovič, Daniel Kosek, Ondřej Karafiát a Patrik Hellebrand zahájili letní přípravu. Jejich hostování v nových klubech se bude ještě řešit.

Další články