Do Slavie míří plzeňské duo Šlajsová - Karasová!

Fotbalistky pražské Slavie přivítaly ve své kabině nové spoluhráčky. V nové sezóně bude slávistický dres oblékat útočnice Gabriela Šlajsová a obránkyně Lenka Karasová!

Gabriela Šlajsová

Rodačka ze Spáleného Poříčí Gabriela Šlajsová patřila v Plzni mezi klíčové hráčky týmu, prošla si mládežnickými reprezentacemi a v březnu letošního roku si odbyla svoji premiéru i v reprezentačním A-týmu žen, kdy naskočila do prestižního turnaje na Kypru.Ze strany Slavie byl zájem už delší dobu, ale nechtěla jsem nic uspěchat, až po prvním reprezentačním startu s A-týmem žen jsem se rozhodla posunout se v mé kariéře dál a proto mi přijde přestup do Slavie jako krok správným směrem. Dvacetiletá Šlajsová patří mezi velké talenty ženského fotbalu s vyjímečným tahem na branku a ne náhodou v roce 2016 vstřelila rozhodující branku v kvalifikaci ME WU17 a s týmem se následně podívala do Běloruska na ME. O rok později na domácím ME vstřelila historicky první branku českého týmu na finálovém turnaji. 

Na své působení ve Slavii se opravdu těším. Vím, že nebude jednoduché se prosadit, ale budu se snažit podávat co nejlepší výkony, abych pomohla týmu k dalšímu titulu a nejlepšímu umístění v Lize mistryň O Šlajsovou měla zájem i několik dalších týmu, sympatická útočnice však dala přednost týmu z Edenu. Rozhodl styl hry a sympatie k červenobílým barvám.

Lenka Karasová

Nováčkem ve slávistickém dresu bude i obránkyně Lenka Karasová, která stejně jako Šlajsová patřila v Plzni mezi hráčky základní sestavy. „S fotbalem jsem začínala společně s bráchou v Koutu na Šumavě, kde jsem sbírala své první fotbalové zkušenosti. V 8 letech jsem přestoupila do FC Viktoria Plzeň, kde jsem narazila na trenéra Zdeňka Radu a později i na Karla Radu, který momentálně trénuje A-tým ženské reprezentace„. Po krátké fotbalové pauze, kdy si odskočila k tenisu a volejbalu naskočila zpět do fotbalu, kdy ji po čase přišla reprezentační pozvánka do výběru U17 a U19. 

Ráda vzpomínám na výhru s reprezentaci U19 proti Švýcarsku a zároveň na postup do druhého kvalifikačního kola ME. Karasová patří mezi rychlostní hráčky, které mají rády práci s balónem. Může naskakovat jako obránkyně či krajní záložnice. Přestup do Slavie vnímám jako o posun v mé kariéře, ať už po herní stránce či celkovém zázemí hráček v klubu. Velkým lákadlem a snem je i účast v Lize mistryň. Na působení ve Slavii se opravdu těším, doufám, že se bude týmu v nové sezoně dařit a já se budu moct podílet svým dobrým výkonem. Velkým plusem je, že jednadvacetiletou hráčku doprovodí do nové kabiny i spoluhráčka z Plzně Šlajsová Jsem samozřejmě ráda, že jdeme do nového týmu společně. Nebudu tak otevírat dveře do šatny a nového prostředí sama. Bude fajn mít minimálně pro začátek někoho blízkého po svém boku.


Fotogalerie

Aktuálně

Zápas jsme zvládli jako tým. Hráli jsme velice dobře

dnes
Po remízovém derby si čas na pár otázek našel i brankář sešívaných a dost možná i největší letošní osobnost ligy Ondřej Kolář. Ten se stal i rekordmanem v počtu vychytaných nul za sezonu. „Číslo, které jsme překonali, je neuvěřitelné,“ míní gólman.

Byl to náročný rok. Byli jsme ale nejlepší a jsme po právu mistři

včera
Jan Bořil dovedl Slavii jako kapitán k titulu a mohl jej tak po posledním zápase slavnostně zvednout nad hlavu. „Být kapitánem je pro mě obrovská osobní pocta. Už jenom to stát se kapitánem, natož zvednout pohár," dojímal se po derby.

Obhajoba byla ještě těžší, než zisk prvního titulu

včera
Sešívaní v posledním zápase sezony remizovali se Spartou a zvedli nad hlavu pohár pro mistra ligy. „Jediná kaňka je, že jsme nevstřelili kýženou branku," říká Jindřich Trpišovský.

Další články