Do Slavie přichází Filip Blecha

Do Slavie míří jeden z nejlepších hráčů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Filip Blecha. Čtyřiadvacetiletý záložník, který poslední čtyři sezony působil ve Vlašimi, v Edenu podepsal kontrakt do 30. června 2024.

„Filip Blecha byl na podzim nejlepším hráčem ve Vlašimi a jedním z nejlepších hráčů druhé ligy. Pro naši strategickou spolupráci s Vlašimí považujeme za důležité, aby její nejlepší hráči měli šanci probojovat se do kádru Slavie. Jedná se tak o důležitý signál pro naše mladé hráče ve Vlašimi. Filip Blecha odjede s A-týmem na soustředění do Portugalska, po kterém se rozhodne o jeho další nejbližší budoucnosti,“ říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

„Myslím si, že ani nedokážu popsat, jak se cítím, jdu z druhé ligy rovnou do Slavie. Je to obrovský skok, jsem za to moc rád. Jsem strašně šťastný, doufám, že se ve Slavii chytím a budu s ní bojovat o tituly a poháry,“ říká po podpisu smlouvy Filip Blecha.

„Jsem za Filipa rád, že si díky dobrým podzimním výkonům v dresu Vlašimi získal pozornost trenérů a vedení Slavie a dostal skvělou možnost zabojovat o místo v nabitém kádru prvního mužstva,“ těší Davida Nehodu z agentury Nehoda Sport, která hráče zastupuje.

Filip Blecha letos hraje svou čtvrtou sezonu ve Vlašimi, a právě v aktuálním ročníku se mu dařilo znamenitě. Během patnácti odehraných utkání nastřílel osm branek a přidal čtyři asistence. V říjnu 2021 byl vyhlášen nejlepším hráčem F:NL.

„Filip je za mě nejlepší hráč druhé ligy. Už měl i nabídku během podzimu, aby šel hrát ligu, ale nakonec jsme se domluvili na pokračování. Naštěstí pro nás. Do Slavie jsem ho jednoznačně doporučil,” nechal se slyšet trenér Vlašimi Martin Hyský.

Fotogalerie

Aktuálně

Titul pro U17! Patnáctka na jaře bez ztráty bodu

včera
Pěti góly si sedmnáctka zařídila další vítězství, po kterém slaví ligový titul. Kategorie U15 navýšila vítěznou sérii na třináct utkání. Žáci si zastříleli na severu Čech. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

O gólech, zklamání, synovi i nové smlouvě

včera
Řečí statistik suverénně nejlepší ročník v kariéře, bohužel bez zisku trofeje. Ibrahim Traoré ale dostane možnost nápravy, se Slavií prodloužil smlouvu do června 2024. „Příběh pokračuje,“ těší záložníka z Pobřeží slonoviny a střelce důležitých branek na evropské scéně.

Ibrahim Traoré pokračuje ve Slavii

včera
Úspěšné spojení Ibrahim Traoré - Slavia pokračuje dál! Záložník z Pobřeží slonoviny po sezoně prodloužil v Edenu smlouvu o dva roky. Nový kontrakt platí do června 2024 a jeho součástí je i klauzule o možné spolupráci po konci kariéry v rámci skautského oddělení SKS.

Další články