Do Slavie přichází Per-Egil Flo z Norska

PRAHA – Slavia hlásí další zimní posilu. Klub posílí levý obránce Per-Egil Flo, který přichází z norského Molde FK.
Per-Egil Flo ve středu úspěšně absolvoval zdravotní prohlídku v ÚVN ve Střešovicích a v podvečerních hodinách podepsal se Slavií v pražském Hotelu Le Palais smlouvu do 30. června 2019.

„Těší nás, že můžeme Per-Egila přivítat v našem týmu. Během podzimní části jsme systematicky levé obránce skautovali, procházeli jsme jak naší ligu, tak zahraničí. Sledovali jsme i hráče, kteří už do české ligy zamířili. Rozhodli jsme se pro Floa a věříme, že jsme vybrali tu nejvyšší kvalitu,“ popsal generální ředitel Slavie
Martin Krob příchod norského zadáka.

„O hráče měla zájem řada klubů z celé Evropy, takže jsme rádi, že bude nakonec působit v Edenu. Rádi bychom poděkovali jako norskému klubu, tak agentovi Pavlu Zíkovi, který nám s příchodem hráče pomohl,“ doplnil Martin Krob.

Jsem nesmírně rád, že jsem se Slavií podepsal smlouvu. Věřím, že budeme úspěšní jako tým. Slavia je velký klub s velkou historií a i když jsem měl jiné nabídky, vybral jsem si Slavii. Věřím, že to bude dobré spojení," uvedl po podpisu smlouvy Per-Egil Flo.

Levý obránce Per-Egil Flo se narodil 18. ledna 1989, zanedlouho tedy oslaví své 28. narozeniny. Do Slavie přichází z norské nejvyšší soutěže, kde v uplynulém ročníku nastupoval za Molde FK. Jeho profesionální kariéra ale začala v jiném klubu, se Sogndalem postoupil nejprve do norské Tippeligaen a následně za něj nastupoval tři roky v nejvyšší soutěži.

V létě 2013 přestoupil Flo do Molde a na konci ročníku se radoval ze zisku domácího poháru. Ten Molde zopakovalo i o rok později, současně s ligovou výhrou a radovalo se tak ze zisku „double“. Per-Egil Flo zde nastoupil do 78 utkání, v nichž si připsal úctyhodných 21 asistencí a navrch vstřelil šest branek.

Zkušenosti získával i v zápasech evropských pohárů, a to jak v kvalifikaci Ligy mistrů a Evropské ligy, tak v základní skupině Evropské ligy. Tu Molde v sezoně 2015/2016 dokonce vyhrálo, v únoru však už nedokázalo přejít přes pozdějšího vítěze ze Sevilly. Per-Egil Flo je také už od mládežnických kategorií součástí norské reprezentace. Za A-tým nastoupil zatím ke čtyřem utkáním. 

Aktuálně

Klub šlape nejen na hřišti, ale i v zázemí

včera
Obsáhle se k pohybům v kádru Slavie vyjádřil na tiskové konferenci Jaroslav Tvrdík. „Pokud postoupíme do kvalifikace Ligy mistrů, bude pro nás červenec a srpen naprosto zásadní, proto chceme již teď posílit tým i na příští sezonu," přibližuje předseda představenstva Slavie.

Udělám vše pro to, abych byl platným hráčem, hlásí Masopust

včera
Produktivní krajní záložník Lukáš Masopust se stal novou tváří sešívaných. „Jsem rád, že si mě Slavie vybrala z tolika možností. Udělám vše pro to, abychom byli úspěšní," říká posila z Jablonce.

Slavia mi umožnila udělat velký krok, říká příchozí Ševčík

včera
Ve úterý odpoledne Slavia představila oficiálně obě zimní posily v podobě Petra Ševčíka a Lukáše Masopusta. První jmenovaný prozradil, co pro něj přestup do Slavie znamená, nebo jak vnímá kratší přestávku.

Další články