Do Slavie přichází Per-Egil Flo z Norska

PRAHA – Slavia hlásí další zimní posilu. Klub posílí levý obránce Per-Egil Flo, který přichází z norského Molde FK.
Per-Egil Flo ve středu úspěšně absolvoval zdravotní prohlídku v ÚVN ve Střešovicích a v podvečerních hodinách podepsal se Slavií v pražském Hotelu Le Palais smlouvu do 30. června 2019.

„Těší nás, že můžeme Per-Egila přivítat v našem týmu. Během podzimní části jsme systematicky levé obránce skautovali, procházeli jsme jak naší ligu, tak zahraničí. Sledovali jsme i hráče, kteří už do české ligy zamířili. Rozhodli jsme se pro Floa a věříme, že jsme vybrali tu nejvyšší kvalitu,“ popsal generální ředitel Slavie
Martin Krob příchod norského zadáka.

„O hráče měla zájem řada klubů z celé Evropy, takže jsme rádi, že bude nakonec působit v Edenu. Rádi bychom poděkovali jako norskému klubu, tak agentovi Pavlu Zíkovi, který nám s příchodem hráče pomohl,“ doplnil Martin Krob.

Jsem nesmírně rád, že jsem se Slavií podepsal smlouvu. Věřím, že budeme úspěšní jako tým. Slavia je velký klub s velkou historií a i když jsem měl jiné nabídky, vybral jsem si Slavii. Věřím, že to bude dobré spojení," uvedl po podpisu smlouvy Per-Egil Flo.

Levý obránce Per-Egil Flo se narodil 18. ledna 1989, zanedlouho tedy oslaví své 28. narozeniny. Do Slavie přichází z norské nejvyšší soutěže, kde v uplynulém ročníku nastupoval za Molde FK. Jeho profesionální kariéra ale začala v jiném klubu, se Sogndalem postoupil nejprve do norské Tippeligaen a následně za něj nastupoval tři roky v nejvyšší soutěži.

V létě 2013 přestoupil Flo do Molde a na konci ročníku se radoval ze zisku domácího poháru. Ten Molde zopakovalo i o rok později, současně s ligovou výhrou a radovalo se tak ze zisku „double“. Per-Egil Flo zde nastoupil do 78 utkání, v nichž si připsal úctyhodných 21 asistencí a navrch vstřelil šest branek.

Zkušenosti získával i v zápasech evropských pohárů, a to jak v kvalifikaci Ligy mistrů a Evropské ligy, tak v základní skupině Evropské ligy. Tu Molde v sezoně 2015/2016 dokonce vyhrálo, v únoru však už nedokázalo přejít přes pozdějšího vítěze ze Sevilly. Per-Egil Flo je také už od mládežnických kategorií součástí norské reprezentace. Za A-tým nastoupil zatím ke čtyřem utkáním. 

Aktuálně

Ve středu od 19:30 doma proti Zlínu

včera
Sešívaní ve středu od 19:30 sehrají v Edenu zápas 28. kola FORTUNA:LIGY s Fastavem Zlín.

Pomohli nám střídající hráči. Výhra má obrovskou cenu

před 3 dny
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po vítězném zápase v Liberci (1:0) o důležitém kroku k titulu, návratu Ondřeje Kúdely, přínosu střídajících hráčů i náročném terénu.

Dělám maximum! Jsem šťastný, že sbíráme body

před 3 dny
Taras Kačaraba se po zimním příchodu postupně zapracovává do sestavy a v Liberci pomohl jistým výkonem k čistému kontu. ​„Jsem hodně šťastný, že mám šanci hrát," říká stoper Slavie.

Další články