Do Slavie přichází Rudolf Skácel

PRAHA/EDEN – Do Slavie se vrací Rudolf Skácel.
Levonohý záložník podepsal krátce před polednem v Edenu smlouvu do konce této sezony. 

„Jsem moc rád, že se nám podařilo získat hráče, o kterého jsme dlouhodobě stáli. Doufám, že se mu bude u nás dařit a že bude jedním z hráčů, který pomůže Slavii v jejím vzestupu tabulkou,“ uvedl generální ředitel Slavie Zbyněk Kusý
 
„Byl jsem se Slavií v kontaktu delší čas, ale teď se to upeklo poměrně narychlo. Měl jsem ještě jiné varianty, ale rozhodl jsem se pro Slavii. Chtěl bych Slavii pomoct, myslím si, že jí to tak trošku dlužím. Domluvili jsme se zatím tak, že jí přijdu pomoct do konce sezony,“ objasnil
Rudolf Skácel.

Rudolf Skácel, všem fanouškům Slavie dobře známá postava, otevře ve Slavii své třetí působení. Poprvé přišel do Slavie na začátku roku 2002 z téměř mateřského Hradce Králové za svým tehdejším fotbalovým dvojčetem Karlem Pitákem. V sešívaném dresu se prakticky ihned prosadil, na konci své první sezony pomohl ofenzivní záložník s výbornou levačkou Slavii k triumfu v Poháru ČMFS a následně se s reprezentací do 21 let stal mistrem Evropy.  Na konci letního přestupového období v roce 2003 odešel Skácel do francouzského Olympique Marseille. 

Po dvou letech ve Francii zamířil sedminásobný český reprezentant do řeckého Panathinaikosu, následovalo osudové působení ve skotských Heart of Midlothian. Na ostrovech se Skácelovi nebývale dařilo, dokonce překonal rekord tamní ligy, protože se dokázal střelecky prosadit v prvních sedmi zápasech sezony. Na druhé místo tak odsunul legendu Celticu Glasgow Henrika Larssona. Z Heart, kde se populární „Rudi“ stal velkým oblíbencem fanoušků, zamířil do anglického Southamptonu, následovalo úspěšné hostování v německém klubu Hertha Berlín.

Po skončení smlouvy v roce 2009 přišel Skácel po uzavření přestupního termínu do Slavie, kde působil jako amatér. V paměti fanoušků určitě zůstal jeho hattrick do sítě Brna. V zimě poté odešel do řecké Larissy, odkud se vrátil zase do skotských Heart of Midlothian. Na začátku loňského podzimu trénoval třiatřicetiletý záložník let opět v Edenu, ale nakonec ještě zamířil zpět do Skotska, tentokrát do klubu Dundee United, odkud po skončení tříměsíční smlouvy přichází znovu mezi sešívané.

Aktuálně

Slavia se připojila k programu Fotbalem k přátelství

včera
Sešívaná mládež se zúčastní mezinárodního programu Fotbalem k přátelství. Červenobílé a Českou republiku bude reprezentovat čtveřice – Aneta, Mikuláš, Marek a Martin z ročníků 2006 a 2007.

Kupujte vstupenky na Olomouc

včera
V sobotu 27. dubna v 17:00 přivítáme na Sinobo Stadium tým z Olomouce. Vstupenky jsou v předprodeji online.

Kluci ukázali, že jsou velký tým

před 2 dny
Asistent trenéra Jaroslav Köstl vnímal utkání i na některé chyby velmi pozitivně. „Výkon nebyl bezchybný, ale i přes to dokážu tvrdit, že byl skvělý,“ hodnotil po zápase.

Další články