Do Slavie se vrací útočník Jan Kuchta!

Z Liberce se do Slavie vrací odchovanec sešívaných Jan Kuchta, který v Edenu podepsal smlouvu na čtyři roky.

Jan Kuchta přestoupil do Slavie z libereckého Slovanu, se sešívanými podepsal smlouvu platnou do 30. června 2024. Odchovanec Slavie se tak po čtyřech sezonách, které z většiny strávil na hostování a až na jaře natrvalo zakotvil v Liberci, vrací do svého mateřského klubu. 

„Honza prošel mládeží i A-týmem Slavie a vzájemně víme, co od sebe očekávat. Je to hráč, kterého si trenéři přáli a skvěle pasuje do našeho herního stylu. Také proto se počítalo s jeho návratem při přestupu do Liberce, kterému patří poděkování za vstřícná jednání. Věřím, že Honza bude ve Slavii úspěšný a naplno prokáže svůj potenciál," říká člen představenstva a sportovního úseku Jiří Bílek.

„Jsem hrozně šťastný, že se něco takového povedlo. Chci ukázat, že mám Slavii co dát a mám co nabídnout. Uvidí se, jak to bude ve výsledku vypadat. Přicházím do velkého klubu a musím počítat s tím, že konkurence je a bude velká. Přicházím s tím, že jsem si toho vědom a uvidíme, kdo bude hrát. Nejdůležitější ale je, aby byl úspěšný tým a abychom vyhrávali," hlásí útočník Jan Kuchta. Celý rozhovor s novou posilou čtěte zde.

Třiadvacetiletý útočník Jan Kuchta je slávistickým odchovancem, za A-tým sešívaných ovšem dosud odehrál jediné utkání. V listopadu 2015 naskočil na 12 minut doma proti Bohemians při remíze 2:2, mnohem více zápasů (i gólů) si ale připsal střídavě za juniorku, slávistický dorost nebo reprezentaci do 19 let. 

Následující dvě sezony strávil ofenzivní hráč na hostování u sousedních Bohemians, první polovinu ročníku 2018/19 hrál na Slovácku a v zimě se jako součást přestupu Alexe Krále stěhoval do Teplic. V roce 2018 odehrál Kuchta také tři zápasy za reprezentaci ČR do 21 let, ve kterých vstřelil dva góly. V sezoně 2019/20 nastupoval za Slovan Liberec, nejprve jako hostující hráč, v únoru 2020 se pak jeho hostování změnilo v trvalý přestup. Třiadvacetiletý útočník má na svém kontě do dnešního dne 13 ligových branek, z nichž 6 vstřelil právě v libereckém dresu v poslední sezoně. 

Fotogalerie

Aktuálně

Bylo v našich silách, abychom postoupili

dnes
„Měli jsme to všechno dobře rozehrané. Kdybychom tu penaltu neudělali, tak bychom asi postoupili,“ říká po středečním rozplynutí snu o Lize mistrů Lukáš Masopust.

Plně se musíme soustředit na nedělní zápas. Jiný lék není

dnes
Sešívaní padli po sporném rozhodnutí sudího na hřišti Midtjyllandu. ​„Říkal jsem sudímu, jak je to pro nás důležité, ať se jde podívat. Řekl mi, že věří VARu,“ říká Jindřich Trpišovský.

Je to obrovské zklamání

včera
Nejprve pokutový kop Kaby zneškodnil, VAR ale poté nařídil opakování penalty: „Dával jsem si na to pozor, jsem přesvědčený, že jsem krok dopředu neudělal," říká brankář Ondřej Kolář.

Další články