Do českých reprezentací bylo nominováno 9 slávistů

Do říjnových reprezentačních bojů v Lize národů a kvalifikaci o EURO U21 povolali trenéři Jaroslav Šilhavý a Karel Krejčí celkem 9 slávistů.

Na přípravný zápas s Kyprem a dvě utkání Ligy národů proti Izraeli a Skotsku budou Jaroslavu Šilhavému k dispozici obránci Jan Bořil, Vladimír Coufal, David Hovorka a Ondřej Kúdela a záložník Lukáš Masopust. Tato nominace byla následně rozšířena o další tři slávisty – Petra Ševčíka, Lukáše Provoda a Tomáše Holeše. Na sraz naopak nedorazil brankář Ondřej Kolář, který na poslední chvíli vypadl z nominace kvůli lehčímu zranění z utkání proti Baníku.

Lvíčata čeká v kvalifikaci o EURO Skotsko a Litva. V nominaci reprezentační U21 na tyto zápasy jsou Ondřej Lingr, Jan Matoušek a David Zima. Dva další slávisté, Patrik Hellebrand a Michal Beran, pak figurují mezi náhradníky.

Útočník Petar Musa byl opět povolán do chorvatské reprezentace U21, kterou čekají kvalifikační zápasy proti San Marinu a Řecku. Informace o dalších zahraničních hráčích budou doplněny po zveřejnění nominací jednotlivými národními federacemi.

Elitní fáze kvalifikace o EURO devatenáctek byla odložena na listopad, neproběhla tak zatím ani nominace.

Aktuálně

Oslavy 28. října v historii: Prestižní mezinárodní zápasy

dnes
Den po oslavách 28. října nastoupí Slavia v duelu Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Dříve nic neobvyklého. Tradici mezinárodních zápasů při příležitosti státního svátku zavedl příznivec Slavie Edvard Beneš.

Každý bod teď bude velice důležitý

včera
Ve čtvrtek sešívané v Edenu čeká druhý zápas Evropské ligy proti Leverkusenu. „Přípravě jsme věnovali hodně času. Doufám, že se to v zápase projeví,“ říká Jindřich Trpišovský.

Bude nám vyhovovat presovat proti týmu, který hraje zezadu

včera
Lukáš Provod, který si v minulém zápasu proti Beerševě připsal jediný gól Slavie, věří, že by sešívaným mohla hra Leverkusenu svědčit.

Další články