Do přípravy Slavie se zapojil Tomáš Jablonský

PRAHA - Slávisté přivítali na tréninku nového spoluhráče. Do přípravy sešívaných se zapojil odchovanec klubu Tomáš Jablonský.
„Tomáš Jablonský je levonohý hráč, který naposledy nastupoval na postu obránce. Navíc je to odchovanec Slavie a je možné, že nastoupí do středečních přípravných zápasů. Zapojil se do přípravy a do odjezdu týmu na soustředění se rozhodne, jestli bude ve Slavii působit," uvedl sportovní ředitel Slavie Josef Jinoch.

„Slavia mě oslovila, což mě moc potěšilo. Moc rád bych Slavii pomohl, jsem tu doma. Teď s týmem trénuji a uvidí se, co bude dál," prozradil Tomáš Jablonský, který může nastupovat na pozici levého obránce nebo záložníka.

Čerstvě osmadvacetiletý Tomáš Jablonský se ve Slavii neobjevuje poprvé. Svou premiéru si odbyl nejprve v mládežnických celcích, v sešívaném pak debutoval také v české nejvyšší soutěži, a to na jaře 2007 v zápase s Příbramí. Po podzimu pak odešel na hostování do Kladna a následně do Bohemians Praha. Ve Slavii zažil zisk mistrovského titulu, vyzkoušel si prostředí Ligy mistrů a připsal si i starty za reprezentační jednadvacítku.

Většinu své profesionální kariéry ovšem strávil v severočeském Jablonci, kam odešel v létě 2009 a odehrál zde 114 ligových zápasů. Na jaře 2013 si připsal i zisk Poháru České pošty. Levý obránce či záložník si pak v poslední sezoně vyzkoušel zahraniční angažmá ve Slovanu Bratislava, v němž odehrál jedenadvacet ligových utkání.

Aktuálně

V sobotu doma se Slováckem

včera
Třetí zápas v řadě odehrají sešívaní na domácí půdě, po výhře nad Teplicemi a remíze 0:0 s dánským celkem FC Midtjylland přivítá Slavia Slovácko.

Josef Bican a jeho cesta k československému občanství

včera
Příchod Josefa Bicana do Slavie nebyl vůbec jednoduchou záležitostí. V Praze sice už pobýval a trénoval, ale červenobílý dres v soutěžním zápase dlouho obléknout nemohl. A s československou reprezentací to bylo ještě složitější.

Daniel Langhamer odchází do Mladé Boleslavi

včera
Sedmnáctiletý záložník, který nastupoval v dosavadní části sezony převážně za B-tým, odchází do Mladé Boleslavi.

Další články