Do přípravy Slavie se zapojil Tomáš Jablonský

PRAHA - Slávisté přivítali na tréninku nového spoluhráče. Do přípravy sešívaných se zapojil odchovanec klubu Tomáš Jablonský.
„Tomáš Jablonský je levonohý hráč, který naposledy nastupoval na postu obránce. Navíc je to odchovanec Slavie a je možné, že nastoupí do středečních přípravných zápasů. Zapojil se do přípravy a do odjezdu týmu na soustředění se rozhodne, jestli bude ve Slavii působit," uvedl sportovní ředitel Slavie Josef Jinoch.

„Slavia mě oslovila, což mě moc potěšilo. Moc rád bych Slavii pomohl, jsem tu doma. Teď s týmem trénuji a uvidí se, co bude dál," prozradil Tomáš Jablonský, který může nastupovat na pozici levého obránce nebo záložníka.

Čerstvě osmadvacetiletý Tomáš Jablonský se ve Slavii neobjevuje poprvé. Svou premiéru si odbyl nejprve v mládežnických celcích, v sešívaném pak debutoval také v české nejvyšší soutěži, a to na jaře 2007 v zápase s Příbramí. Po podzimu pak odešel na hostování do Kladna a následně do Bohemians Praha. Ve Slavii zažil zisk mistrovského titulu, vyzkoušel si prostředí Ligy mistrů a připsal si i starty za reprezentační jednadvacítku.

Většinu své profesionální kariéry ovšem strávil v severočeském Jablonci, kam odešel v létě 2009 a odehrál zde 114 ligových zápasů. Na jaře 2013 si připsal i zisk Poháru České pošty. Levý obránce či záložník si pak v poslední sezoně vyzkoušel zahraniční angažmá ve Slovanu Bratislava, v němž odehrál jedenadvacet ligových utkání.

Aktuálně

Muris Mešanovič přestupuje do Mladé Boleslavi

včera
Bosenský útočník půl roku před koncem smlouvy odchází na přestup do Mladé Boleslavi. Slavii tak opouští po třech letech.

První zkušenost se španělským fotbalem

včera
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii španělskou Sevillu. „Myslím si, že pro fanoušky i pro nás je to velký tým, nastupují za něj skvělí hráči," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Jugas na hostování do Boleslavi, Sýkora do Liberce

včera
Slavia pouští na hostování do konce sezony bez opce dva hráče z A-týmu. Jakub Jugas bude hostovat v Mladé Boleslavi a Jan Sýkora v Liberci.

Další články