Dorostenci prohráli na Spartě | SK Slavia Praha

Dorostenci prohráli na Spartě

Dorostenci o víkendu nezvládli souboj s letenskými rivaly, trenér c-dorostu se za to omluvil všem fanouškům. Náladu tak vylepšily dobré výsledky b a d dorostů v Příbrami.
AC Sparta Praha - Slavia „A“ dor. 4:2 (1:1), I.liga SD, sobota 26.4.2008
Branky: Hošek P., Kindel Sestava: Berkovec Martin – Sobišek David, Hošek Jan, Šulc Radek, Cimpl Marek (79´ Novotný Petr) – Šimeček Štěpán (73´ Urban Daniel), Kindel Marek, Jíša Martin (62´ Přeučil Vojtěch) - Krajčovič Peter, Hošek Petr

Do derby nastoupili mladí slávisté s cílem vyhrát a potvrdit zlepšenou výkonnost v jarní části soutěže. V úvodu utkání však byli lepším mužstvem hráči Sparty a svou převahu vyjádřili brankou na 1:0 ve 12. minutě utkání. Inkasovaná branka a dvě zlikvidované šance naše hráče nabudily a ve zbývajících 25 minutách jsme byli lepším mužstvem, což vyústilo ve vyrovnání, které vzniklo po pěkné kombinaci Šimečka s Hoškem, kdy druhý zmiňovaný překvapil domácího brankáře z velkého úhlu - 1:1. Ke konci poločasu mohl zvýšil ještě Hošek, ale jeho oblouček skončil vedle sparťanské branky. Do šaten se šlo tedy za stavu 1:1. Do druhého poločasu vstoupila Slavia aktivně, ale přišla 50. minuta, která udala další ráz utkání. V této minutě byl za kopnutí do našeho hráče vyloučen hráč Sparty. Na naše hráče tedy čekala přesilovka. Bohužel naši výhodu velice brzy zhatila standardní situace Sparty, po které se soupeř prosadil důrazem a zvýšil na 2:1. Sparta se poté logicky soustředila na kvalitní defenzivu s cílem vyrážet do brejků, což se jí záhy povedlo a po jednom z nich zvýšila už na 3:1. Z této složité situace se přece jenom naši otřepali a aktivní kombinační hrou donutili soupeře k faulu v pokutovém území a z nařízeného pokutového kopu snížil Kindel na 3:2. Do konce utkání zbývalo necelých 20 minut, což vedlo k našemu tlaku. 8 minut před koncem měl na kopačce vyrovnání Radek Šulc, který však z jasné „gólovky“ přestřelil. Bohužel naši hru za hranicí rizika potrestala Sparta minutu před koncem, kdy jsme faulovali v pokutovém území a proměněnou penaltou Sparta uzavřela skóre oboustranně výborného utkání na 4:2. Naši hráči měli možnost sice korigovat na 4:3, ale šanci Novotného v nastavení bravurně kryl brankář domácích. Hodnocení trenéra Jiřího Saňáka: „Ve skvělém utkání jsme bohužel nezvládli několik minut po vyloučení hráče Sparty a soupeř nás za to potrestal. Diváci mohli vidět kulturní akční drama, ve kterém byly nařízeny 2 pokutové kopy, udělena červená karta, padlo 6 branek a hráči obou mužstev předváděli fotbal na hranici svých možností. Pro naše hráče je toto utkání obrovská škola do „velkých“ utkání, protože je důležité udržet koncentraci po dobu celého utkání, což se nám bohužel nepodařilo. Všechny nás moc mrzí, že jsme toto utkání nedotáhli do vítězného konce, ale je potřeba se naučit přijmout i tuto porážku a poučit se z ní. Z úrovně celého utkání jsem nadšen“. - J.Saňák –

FK Marila Příbram - Slavia „B“ dor. 2:2 (2:2), ČLSD, neděle 27.4.2008
Branky: Vaněk, Vyhnal
Slavia: Vahala Ondřej – Hyčka Alois, Kolařík Petr, Běloušek Ondřej, Novák Sebastián – Štefan Radek (77´ Poláček Michal), Vaněk Ondřej, Večeřa Jaroslav (74´ Kysela Robert), Rejka Michal (46´ Čechák Zdeněk ) – Vyhnal Pavel, Mirkovič Miloš (46´ Kuťák David)

Ve 22. kole České ligy staršího dorostu jsme zavítali do Příbrami. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, v 6. min. zahrával Ondřej Vaněk standardní situaci a míč nikým netečován propadl k zadní tyči 0-1. Další gól jsme zaznamenali v 15 min., kdy se Pavel Vyhnal prosadil v pokutovém území a s přehledem zakončil 0-2. Dále se už prosazoval jen soupeř. V 17. min. snížil na 1-2 a v 36. min. vyrovnal stav utkání na 2-2. Do 2. poločasu jsme nastupovali s cílem zvýšit důraz v osobních soubojích, zpřesnit hru a vylepšit skóre zápasu. Přestože jsme si vypracovali řadu slibných příležitostí, výsledek zůstal nezměněn. - D. Abrhám -

AC Sparta Praha - Slavia „C“ dor. 6:0 (2:0), I.liga MD, sobota 26.4.2008
Slavia: Patrik Malina – Dan Galus, Tomáš Pospíšil, Ondřej Jech, Lukáš Mráz (Michal Bohata) – Jakub Hájek (Jakub Trpišovský), Marek Hanousek, Filip Duranski, Petr Kučera – Jan Zákostelský (Michal Grohol),Jan Pázler

Utkání rozhodla dvě zaváhání již v prvním poločase. Větší problém než šestibrankový výprask je nevstřelení ani jednoho gólu z několika šancí, jak v prvním tak i ve druhém poločase. „Bohužel musím přiznat, že soupeř byl lepší ve všech činnostech. Chtěl bych se omluvit za celé mužstvo a celý realizační tým všem fanouškům, kteří drželi palce Slavii“, zhodnotil zápas asistent trenéra Rostislav Kohoutek. - R.Kohoutek -

FK Marila Příbram - Slavia „D“ dor. 0:4 (0:3), ČLMD, neděle 27.4.2008
Branky: Halama, Goiš, Brůžek, Veselý Sestava: Jiří Měsíček – Adam Hofman, Ladislav Brůžek, Jan Mikula, Jakub Sudek (72´ Ladislav Gazdík) – Jan Jílek (41´ Vojta Šebek), Ondřej Petrák (70´ Lukáš Šlehofer), Vladimír Halama, Luboš Tusjak (57´ David Smolák) – Jakub Goiš, Daniel Veselý

V nedělním zápase České ligy mladšího dorostu jsme zavítali na půdu Marily Příbram s cílem hrát od začátku nátlakový fotbal a soustředit se na aktivní presink na polovině soupeře. A hned ve 2. minutě jsme se ujali vedení zásluhou pohotové střely Halamy. Minutu poté Veselý sklepnul míč pro Goiše a ten zvýšil na 0:2 pro Slavii. V aktivní nátlakové hře jsme pokračovali i nadále a ve 14. minutě Brůžek po rohovém kopu Jílka zvýšil na 0:3. První poločas byl jednoznačně v režii hostující Slavie. Ve 2. poločase už byla hra přece jen o něco vyrovnanější, ale soupeře jsme do šancí vůbec nepouštěli. Naopak v 79. minutě Veselý upravil po rychlé kombinační akci skóre na konečných 0:4 pro Slavii. „Za tento výkon musím všechny hráče pochválit, ale rád bych zdůraznil, že musí dál pracovat s pokorou a chutí v dalších trénincích a i jarních zápasech, neboť je stále co zlepšovat“, zdůraznil trenér Miroslav Jíra. - M.Jíra -