Druhý ročník Slavia International Cup zahájen!

PRAHA/EDEN – Slavnostním ceremoniálem na hlavním stadionu v Edenu byl oficiálně zahájen druhý ročník Slavia International Cup 2017.
Ceremoniál začal nástupem všech dvanácti účastníků turnaje.

Jako první si vzal slovo předseda představenstva SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík, který na úvod přivítal všechny přítomné a krátce představil klub SK Slavia Praha. Poděkoval také FAČR a dalším partnerům za podporu při organizaci turnaje. „Přeji vám hrdost na své týmy, ať už prohrajete nebo vyhrajete. Věřím, že zde také je budoucí Messi nebo Ronaldo,“ přidal Jaroslav Tvrdík.

Ministryně školství Kateřina Valachová přivítala v Praze všechny hosty: „Jsem hrdá, že mohu vidět tolik skvělých týmů Evropy a Číny na jednom místě. Děkuji za organizaci turnaje. Ať zvítězí ten nejlepší, ať žije fotbal,“ řekla ministryně.

Poté promluvil také zástupce čínské fotbalové asociace Zhang Yang: „Jménem čínské fotbalové asociace bych chtěl poděkovat za možnost účastnit se tohoto turnaje. Zde bych si přál, aby naše týmy byly z těch nejlepších. Zároveň si přeji, aby přátelství mezi hráči bylo důležitější než vítězství.“

Na závěr se mikrofonu chopil generální sekretář FAČR Rudolf Řepka: „Dovolte mi poděkovat pořadateli turnaje SK Slavii Praha za to, že spolu s FAČR uspořádala turnaj, kterého se zúčastní nejen nejlepší týmy z Čech a Evropy, ale také z Číny. Hráčům chci popřát, aby si užili každou minutu na hřišti a doufám, že posbíráte hodně zkušeností, které se budou hodit do vašeho dalšího nejen fotbalového života,“ vyjádřil své přání generální sekretář FAČR.

Průběžné výsledky a další informace najdete na oficiálním webu turnaje slaviacup.cz, dále také na Twitteru Slaviacup, Facebookové stránce Slavia International Cup a také na Instagramu Slaviacup.


Fotogalerie

Aktuálně

U13: Stříbro z Hannoveru

před 2 dny
Žákovský celek o víkendu vyrazil k západním sousedům do Německa, kde v Hannoveru odehrál turnaj s nejrůznějšími týmy Evropy. Sešívaní si vedli skvěle a do Prahy dovezli stříbrné medaile.

U11: Dvě šestá místa na Ondrášovka Cupu

před 2 dny
Tým U11 o uplynulých dvou víkendech odehrál hned dva turnaje Ondrášovka Cup. Nejprve se v Českých Budějovicích střetl se stejně starými soupeři, druhý víkend pak hrál v kategorii U12 ve Vysokém Mýtě. Na obou turnajích skončili sešívaní šestí.

Musíme být na sebe nároční, říká kapitán U19 Libor Drozda

21.05.2018
Pro jarní část sezony je Libor Drozda kapitánem dorosteneckého celku U19 a sešívaní dorostenci jsou aktuálně na šesté pozici: „Šesté místo není pro Slavii jako klub dobré,“ říká k aktuálnímu umístění kapitán dorostu U19. Zároveň však věří, že mužstvo může jít nahoru: „Musíme neustále tvrdě pracovat,“ burcuje svůj tým Libor Drozda.

Další články