Dušan Uhrin i Josef Jinoch končí ve Slavii

PRAHA - Vedení SK SLAVIA PRAHA se v pondělí dopoledne sešlo na mimořádném jednání. Z důvodu neuspokojivých výsledků A-týmu na začátku sezony 2016/17 rozhodlo o odvolání Dušana Uhrina z funkce trenéra A týmu a Josefa Jinocha z funkce sportovního ředitele klubu. Dušan Uhrin i Josef Jinoch byli zároveň odvoláni i z představenstva akciové společnosti SK Slavia Praha – fotbal a.s.
Nový trenér bude představen v nejbližší době, jednání s vytipovanými kandidáty vede od pondělního rána generální ředitel klubu Martin Krob. Děkuji trenérovi Uhrinovi i sportovnímu řediteli Jinochovi za práci, kterou pro Slavii odvedli,”  uvedl  předseda představenstva SK SLAVIA PRAHA Jaroslav Tvrdík. V nejbližší době bude oznámeno, kdo povede A tým do jmenování nového trenéra. 

Vedení SK SLAVIA PRAHA je hluboce znepokojeno výsledky i herním projevem týmu v podzimní části sezony. Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub jako je Slavia se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo. Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů. S hráči navíc chceme o tom, jak si představujeme hru za Slavii, důrazně hovořit,” prohlásil Jaroslav Tvrdík. 

Dušan Uhrin
působil na lavičce Slavie od června 2015. V podzimní části minulé sezony dokázal s týmem získat 26 bodů, obsadit páté místo a udělat dobrý základ pro účast v evropských pohárech na konci sezony 2015/2016. Tam se Slavia společně s Dušanem Uhrinem probojovala po konečném pátém místě v tabulce. Dušan Uhrin Slavii vedl celkem ve 34 ligových zápasech s celkovou bilancí 15 výher, 12 remíz a sedm porážek. V Evropské lize slávisté pod jeho vedením odehráli šest zápasů, ve kterých jednou vyhráli, dvakrát remizovali a třikrát prohráli. Z více než ročního angažmá Dušana Uhrina ve Slavii si určitě budeme pamatovat skvělé podzimní výkony korunované zaslouženou výhrou v derby nad Spartou a návrat po sedmi letech do evropských pohárů. Za práci odvedenou pro Slavii Dušanu Uhrinovi děkujeme a do nové životní etapy mu přejeme všechno nejlepší.

Bývalý vynikající fotbalista a funkcionář Slavie Josef Jinoch se vrátil do klubu před loňskou sezonou. Stejně jako Dušan Uhrin vrátil Slavii do evropských pohárů a přivedl do týmu řadu vynikajících fotbalistů. Za práci odevedenou pro Slavii Josefu Jinochovi děkujeme a do nové životní etapy mu přejeme všechno nejlepší. 

Aktuálně

Tuhle zkušenost si hodně cením

včera
Semnáctiletý Matěj Jurásek si při vysoké výhře nad Opavou odbyl svoji premiéru v A-týmu Slavie. „Budu na sobě dál pracovat," říká debutant.

Výhra vypadá jasně, museli jsme si ji ale vysloužit

před 2 dny
Slavia porazila Opavu vysoko 6:0. Podle trenéra Jindřicha Trpišovského se vítězství ale snadno nerodilo. „Výsledek vypadá na papíře jednoznačně, ale museli jsme si ho tvrdě odpracovat," hodnotil po utkání.

Nenašel bych slabší článek, zvládli jsme to týmově

před 2 dny
​„Opava ve druhém poločase hru otevřela a pak už byl zápas o nás,“ hodnotí utkání s Opavou navrátilec do sestavy Ondřej Kúdela.

Další články