Dušan Uhrin i Josef Jinoch končí ve Slavii

PRAHA - Vedení SK SLAVIA PRAHA se v pondělí dopoledne sešlo na mimořádném jednání. Z důvodu neuspokojivých výsledků A-týmu na začátku sezony 2016/17 rozhodlo o odvolání Dušana Uhrina z funkce trenéra A týmu a Josefa Jinocha z funkce sportovního ředitele klubu. Dušan Uhrin i Josef Jinoch byli zároveň odvoláni i z představenstva akciové společnosti SK Slavia Praha – fotbal a.s.
Nový trenér bude představen v nejbližší době, jednání s vytipovanými kandidáty vede od pondělního rána generální ředitel klubu Martin Krob. Děkuji trenérovi Uhrinovi i sportovnímu řediteli Jinochovi za práci, kterou pro Slavii odvedli,”  uvedl  předseda představenstva SK SLAVIA PRAHA Jaroslav Tvrdík. V nejbližší době bude oznámeno, kdo povede A tým do jmenování nového trenéra. 

Vedení SK SLAVIA PRAHA je hluboce znepokojeno výsledky i herním projevem týmu v podzimní části sezony. Jsme mimořádně nespokojeni s přístupem některých hráčů. Za klub jako je Slavia se hraje se srdcem a nasazením, což se v řadě zápasů nestalo. Od nového realizačního týmu proto očekáváme razantní změny jak v herním projevu, tak v přístupu hráčů. S hráči navíc chceme o tom, jak si představujeme hru za Slavii, důrazně hovořit,” prohlásil Jaroslav Tvrdík. 

Dušan Uhrin
působil na lavičce Slavie od června 2015. V podzimní části minulé sezony dokázal s týmem získat 26 bodů, obsadit páté místo a udělat dobrý základ pro účast v evropských pohárech na konci sezony 2015/2016. Tam se Slavia společně s Dušanem Uhrinem probojovala po konečném pátém místě v tabulce. Dušan Uhrin Slavii vedl celkem ve 34 ligových zápasech s celkovou bilancí 15 výher, 12 remíz a sedm porážek. V Evropské lize slávisté pod jeho vedením odehráli šest zápasů, ve kterých jednou vyhráli, dvakrát remizovali a třikrát prohráli. Z více než ročního angažmá Dušana Uhrina ve Slavii si určitě budeme pamatovat skvělé podzimní výkony korunované zaslouženou výhrou v derby nad Spartou a návrat po sedmi letech do evropských pohárů. Za práci odvedenou pro Slavii Dušanu Uhrinovi děkujeme a do nové životní etapy mu přejeme všechno nejlepší.

Bývalý vynikající fotbalista a funkcionář Slavie Josef Jinoch se vrátil do klubu před loňskou sezonou. Stejně jako Dušan Uhrin vrátil Slavii do evropských pohárů a přivedl do týmu řadu vynikajících fotbalistů. Za práci odevedenou pro Slavii Josefu Jinochovi děkujeme a do nové životní etapy mu přejeme všechno nejlepší. 

Aktuálně

TOTÁLN! HATTRICK. Všechny díly na Slavia TV

včera
Prožijte nezapomenutelný ročník 2020/21 ještě jednou! Pětidílný seriál TOTÁLN! HATTRICK má za sebou všech pět epizod. Připomeňte si je v článku.

Forma? O tu strach nemám. Chci být dál přínosem

před 2 dny
Na startu roku 2022 prodělal covid, za spoluhráči do Portugalska přicestoval v sobotu. „Jsem moc rád, že tady můžu konečně být,“ těší Alexandera Baha.

Registrace na letní fotbalový kemp 2022 pro ročník 2009

před 3 dny
Díky velkému zájmu jsou kapacity slávistického letního fotbalového kempu vyčerpány. Jediná volná místa zbývají na kempu pro hráče ročníku 2009, na který je stále možnost se přihlásit.

Další články