FOTO: Slávisté se připravují v domácích podmínkách

Poté, co klub ze zdravotních a preventivních důvodů zrušil plánované soustředění v Portugalsku, se slávisté připravují v domácích podmínkách v Edenu. Už s novými posilami.

Sešívaní měli podle původního plánu odletět v neděli k přípravnému soustředění do Portugalska. Vzhledem k tomu, že nedělní testy na COVID 19 potvrdily dřívější indikace zhoršeného zdravotního stavu většího počtu členů A-týmu během vánočních svátků, se klub rozhodl plánované soustředění zrušit.

Příprava tak probíhá v domácím prostředí a postupně se do ní zapojují i z vánočních svátků izolovaní členové A-týmu. Sešívaní využívají tréninkové hřiště hned vedle Edenu, v úterý byla na programu tréninková jednotka na atletickém stadionu vedle zázemí mládeže.

„Že jsme do Portugalska nakonec neodcestovali pro nás není velká komplikace. Bylo by tam sice o něco příznivější klima, ale tím, že v Praze nejsou aktuálně žádné kruté mrazy, tak máme skvělé podmínky i v Edenu. Příprava je velmi krátká, takže věřím, že na start soutěže budeme dobře připraveni,“ hlásí za kabinu útočník Stanislav Tecl.

Ve středu se do tréninku zapojily i dvě nejnovější posily Slavie. V úterý s klubem podepsal smlouvu pravý univerzál Alexander Bah, ve středu se připojil i ukrajinský stoper Taras Kačaraba. S A-týmem v současnosti trénuje i řada mladíků stejně jako během podzimní části. V sešívaném jsou zpět i navrátilci z hostování Jakub Hromada, Michal Beran, Júsuf Hilál nebo Mick van Buren. Peter Olayinka, Ibrahim Traoré nebo Oscar Dorley se do tréninku zapojí později.

Od pondělí budou mít slávisté pro tréninky k dispozici vyhřívané hřiště na stadionu Evžena Rošického na Strahově. Tam už se finálně začnou připravovat na start jarní části FORTUNA:LIGY. O žádném přípravném utkání se v tuto chvíli neuvažuje. Jarní část pro Slavii startuje v sobotu 16. ledna v Edenu proti Sigmě Olomouc.

Fotogalerie

Aktuálně

Góly jsou o intuici. Hattrick mi asi není přán

před 2 dny
Útočník Jan Kuchta vstřelil proti Sigmě Olomouc dva góly a výrazně tak přispěl k vítězství 3:1. ​„S výsledkem jsem naprosto spokojený,“ říká po utkání.

Náročný zápas. Terén byl skvělý, Bah debut zvládl

před 2 dny
Sešívaní porazili v prvním jarním utkání Sigmu Olomouc 3:1. „Měli jsme výhodu skvěle připraveného terénu. Musím pochválit trávníkáře," říká Jindřich Trpišovský.

Obrat proti Olomouci, dvakrát se trefil Kuchta

před 2 dny
Sešívaní vstoupili do roku 2021 vítězně. Olomouc porazili v rámci 15. kola FORTUNA:LIGY po obratu 3:1.

Další články