Filip Horský zvítězil ve vzdělávacím programu UEFA

Akademie SK Slavia Praha klade velký důraz na vzdělání hráčů. Důkazem toho je výhra Filipa Horského z U17 v programu UEFA For Players, který běžel v rámci mládežnické Ligy mistrů!

Profesionální fotbal může být pro hráče obrovskou výzvou v jakékoli fázi jejich kariéry. Hráči se snaží vyniknout na hřišti a vybudovat si kariéru, ale kromě protivníků se musí vyrovnat i s dalšími faktory: jak zvládat nenadálé nabytí slávy a bohatství nebo pozornost a kontrolu ze stran médií i fanoušků. UEFA proto v rámci mládežnické Ligy mistrů zahájila program UEFA For Players (“UEFA pro hráče“), jehož cílem je nabídnout fotbalistům podporu a základní informace v různých oblastech, aby zajistila jejich pohodu na hřišti i mimo něj.

UEFA For Players je kombinací různých zdrojů, včetně seminářů během turnajů a online seminářů. Mezitím mají hráči každodenní přístup k aplikaci, která je provádí osmi základními tématy ovlivňujícími život profesionálních fotbalistů. Aplikace UEFA For Players obsahuje širokou škálu vzdělávacích modulů zaměřujících se na různá témata, vše založené na simulačních videích a případových studiích v reálném životě: jak se připravit na období po sportovní kariéře, jak správně působit jako vzor pro mladší hráče, jak komunikovat s médii a fanoušky, jak odolávat nemorálním svodům nebo jak je možné pomáhat společnosti.

Z celkového počtu 2560 hráčů ze všech 64 zúčastněných týmů se vítězem letošního ročníku UEFA For Players stal sešívaný Filip Horský z týmu U17, který byl v základní 40členné nominaci na mládežnickou Ligu mistrů.

„Po spuštění aplikace se mi ukázalo osm témat z různých fotbalových odvětví. Ke každému tématu se vždy spustilo video společně s otázkami týkajícími se právě daného videa. Za každé téma se mi přičítaly body do tabulky“, popsal plnění programu jeho vítěz. „Určitě mám radost z každého vítězství v nějaké soutěži. I když to není vítězství jako ve fotbale, tak se stále počítá.“

Za celý klub SK Slavia Praha Filipovi srdečně gratulujeme!

Aktuálně

Klára Cahynová zpátky ve Slavii

včera
Po dvou letech se do Slavie vrací zkušená reprezentantka Klára Cahynová, která přichází z německého 1. FFC Turbine Potsdam.

Zemřel vítěz Českého poháru a mitr Evropy Pavol Biroš

před 2 dny
Do fotbalového nebe odešel 12. srpna vítěz Českého poháru 1974 se Slavií a mistr Evropy 1976 Pavol Biroš. Bylo mu 67 let. Čest jeho památce!

B-tým v přípravě zdolal rezervu Norimberku

před 3 dny
Sešívaný B-tým se v rámci přípravy střetl s rezervou Norimberka. Na Xaverově svého soupeře zdolal 2:1.

Další články