Finále může být skutečná oslava fotbalu

Slavii čeká jeden z vrcholů sezony, ve finále MOL Cupu se střetne s ostravským Baníkem. Podle asistenta trenéra Jaroslava Köstla o vítězi rozhodne produktivita. „V posledních zápasech nám chyběla určitá lehkost. Doufám, že to z kluků spadne a ve středu šance proměníme."

Nedělní zisk titulu a následné oslavy Slavii podle asistenta trenéra Jaroslava Köstla finále nijak neovlivní. „Jsme normálně zkoncentrovaní, hraje se o double, který hodně chceme. Je to už 77 let, co ho Slavia získala naposledy,” říká člen slávistického realizačního týmu a zároveň přiznává, poslední týdny jsou hodně psychicky náročné. „Mně osobně se hodně ulevilo, že jsme závěr ligy zvládli. Sezona byla hodně dlouhá a náročná. Klobouk dolů před Plzní, že se s námi tak dlouho držela. Přiznám se, že spánku v posledních týdnech mnoho nebylo, teď ale chceme zvládnout finále a pak už snad bude vše dobré.”

Slávisté odcestovali do Olomouce už ve středu, na Andrově stadionu, kde se finále uskuteční, však neabsolvovali předzápasový trénink. „Uvažovali jsme o tom, v Olomouci je trochu specifičtější trávník, než na zbytku ligových stadionů. Myslím si ale, že kluci jsou natolik zkušení, že i tohle zvládnou bez tréninku. Hodí se nám to takhle do programu, určitě se nejedná o nějaké podcenění zápasu. Jde spíše o pohodlí hráčů,” přibližuje Jaroslav Köstl, který očekává utkání s bouřlivou atmosférou. „Jsme obrovsky šťastní, že hrajeme právě s Baníkem, protože se potkávají dva nejlepší fanouškovské tábory v České republice. Myslím si, že to může být pravá oslava fotbalu,” přibližuje asistent Jindřicha Trpišovského.

Sešívaní se s ostravským Baníkem střetnou podruhé během čtyř dnů, v nedělním zápase na vítkovickém stadionu oslavili po nepříliš atraktivní bezbrankové remíze zisk mistrovského titulu. „Hráli jsme naplno, šlo nám o titul. Určitě nám ten nedělní zápas může dát nějaké vodítko ke středě, už jsme si ho samozřejmě určitým způsobem zanalyzovali. Pouštěli jsme klukům sestřihané video ze zápasu, Baník nás trochu překvapil rozestavením. Velmi rychle jsme na to ale během těch prvních minut zareagovali a především v první půli jsme byli hodně dominantní. Bohužel jsme neproměnili některé vyložené brankové příležitosti, což nás stálo lepší výsledek. Bezbranková remíza byla nakonec přijatelná pro oba týmy, Baník se díky ní dostal zpět na pátou příčku,” přibližuje Jaroslav Köstl.

Jakou sestavu soupeře očekávají slávisté ve středečním finále? „Bude to asi dost podobné jako v neděli, do kádru se jim samozřejmě vrací Mešaninov, který v lize stál za karty. My se spíše připravujeme na svoji hru, chceme hrát tak, jak se prezentujeme celou sezonu. Snažíme se samozřejmě přečíst soupeře, zjistit si o něm informace, to je jasné. Především ale jde o naši hru, která nás dovedla k úspěchům, které jsme měli, a věřím, že je zítra dovršíme krásnou zlatou tečkou.“

O zisku poháru rozhodne podle Jaroslava Köstla především efektivita v zakončení. „Během sezony jsme si vypracovali spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili. V posledních zápasech to bylo i tím, jak jsme se blížili k zisku titulu. Chyběla nám určitá lehkost. Věřím, že z kluků to teď spadlo a ve středu šance proměníme. Zápas určitě rozhodne lepší produktivita a také bránění standardních situací, ve kterých je Baník hodně silný. V neděli jsme se na ně připravovali a myslím si, že je kluci zvládali perfektně celý zápas. Je to asi jedna z věcí, ze které bude chtít Baník zahrozit, my se na to zkusíme opět dobře připravit,” uzavírá člen sešívaného realizačního týmu.

Aktuálně

Slávisté uspěli na prestižním turnaji v Číně

včera
Tým složený z hráčů U19 a U17 se zúčastnil prestižního turnaje v Pekingu. Mladí slávisté obsadili v nabité konkurenci světových fotbalových klubů páté místo.

Po sezoně snů bereme Ligu mistrů jako příležitost

před 2 dny
Na tiskové konferenci u příležitosti zahájení letní přípravy před sezonou 2019/20 nechyběl ani předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

Jsem připravený tvrdě pracovat a bojovat o pozici

před 2 dny
K týmu Slavie se připojil i bahrajnský útočník Júsuf Hilál, který jarní část sezony strávil na hostování. „Těším se na práci v tak velkém klubu, jako je Slavia," hlásí urostlý střelec.

Další články