Hlavní cíle? Dostat se do A-týmu

Své nové profesionální smlouvy se Slavií podepsali mladíci z akademie, které jsme v podzimní části sezony mohli zaznamenat v kádru A-týmu. Matěj Jurásek, Tomáš Rigo a Denis Alijagič.

„Tito hráči dlouhodobě ukazují velký potenciál, pracovitost a vůli se zlepšovat, což potvrdili i v trénincích s A-týmem. S realizačním týmem a sportovním vedením jsme se shodli, že zapadají do herního stylu Slavie,“ říká manažer mládeže Petr Hurych.

A jak se na další roky v sešívaném dresu těší samotní hráči? „Jsem rád, že jsem dostal další důvěru. Už mám i nějaké starty za A-tým a budu rád, když si budu moct připsat další,“ těší Matěje Juráska, který debutoval v sestavě prvního týmu na podzim proti Opavě a také nastoupil v základní sestavě proti Brnu.

Stejně smýšlí i slovenský záložník Tomáš Rigo, který si v letošní sezoně připsal svůj první start v závěru utkání v Leverkusenu. „Jsem rád, že jsme podepsali na čtyři a půl roku. Budu se snažit nasbírat další zkušenosti a starty v lize. Můj cíl je zapracovat se do prvního týmu a hlavně se tam udržet,“ hlásí.

Své dojmy prozradil i mládežnický reprezentant Bosny a Hercegoviny Denis Alijagič. „Je to důkaz, že mi Slavia věří. A pro mě je to odměna za to, jak jsem trénoval a za následné předvedené výkony. Je to pro mě velká motivace do další práce. Nejbližší cíl, pokud začne na jaře soutěž B-týmu, je odvádět co nejlepší výkony a pomoci našemu týmu stoupat tabulkou nahoru, kam patříme. Postupem času bych se chtěl prosadit buď někde na hostování a následně se vrátit do A-týmu Slavie, nebo se rovnou usadit v áčku a třeba napodobit Abdallaha Simu," zakončil Alijagič.

Fotogalerie

Aktuálně

Rangers FC: Ze dna k titulu po deseti letech

včera
Slávisté ve čtvrtek vyzvou skotské Rangers, kteří o víkendu oslavili první titul po deseti letech. Celek z Glasgow má jednu z nejbohatších historií ve světovém fotbale.

Výhra se štěstím, z převahy jsme měli vytěžit víc

před 2 dny
Jindřich Trpišovský po vybojovaném vítězství nad Baníkem Ostrava hledal příčiny nervózní druhé půle a ocenil výkon nově složené stoperské dvojice i Lukáše Masopusta.

Tři body jsou naše, druhá půle je velkou výstrahou

před 2 dny
Jan Bořil dovedl svůj tým proti Baníku Ostrava k výhře. Po závěrečném hvizdu ale úsměvy nerozdával. „Ve druhé půli jsme nehráli týmově. Museli jsme si to v kabině vyříkat,“ přiblížil chvilky po zápase kapitán sešívaných.

Další články