Hlavní cíle? Dostat se do A-týmu

Své nové profesionální smlouvy se Slavií podepsali mladíci z akademie, které jsme v podzimní části sezony mohli zaznamenat v kádru A-týmu. Matěj Jurásek, Tomáš Rigo a Denis Alijagič.

„Tito hráči dlouhodobě ukazují velký potenciál, pracovitost a vůli se zlepšovat, což potvrdili i v trénincích s A-týmem. S realizačním týmem a sportovním vedením jsme se shodli, že zapadají do herního stylu Slavie,“ říká manažer mládeže Petr Hurych.

A jak se na další roky v sešívaném dresu těší samotní hráči? „Jsem rád, že jsem dostal další důvěru. Už mám i nějaké starty za A-tým a budu rád, když si budu moct připsat další,“ těší Matěje Juráska, který debutoval v sestavě prvního týmu na podzim proti Opavě a také nastoupil v základní sestavě proti Brnu.

Stejně smýšlí i slovenský záložník Tomáš Rigo, který si v letošní sezoně připsal svůj první start v závěru utkání v Leverkusenu. „Jsem rád, že jsme podepsali na čtyři a půl roku. Budu se snažit nasbírat další zkušenosti a starty v lize. Můj cíl je zapracovat se do prvního týmu a hlavně se tam udržet,“ hlásí.

Své dojmy prozradil i mládežnický reprezentant Bosny a Hercegoviny Denis Alijagič. „Je to důkaz, že mi Slavia věří. A pro mě je to odměna za to, jak jsem trénoval a za následné předvedené výkony. Je to pro mě velká motivace do další práce. Nejbližší cíl, pokud začne na jaře soutěž B-týmu, je odvádět co nejlepší výkony a pomoci našemu týmu stoupat tabulkou nahoru, kam patříme. Postupem času bych se chtěl prosadit buď někde na hostování a následně se vrátit do A-týmu Slavie, nebo se rovnou usadit v áčku a třeba napodobit Abdallaha Simu," zakončil Alijagič.

Fotogalerie

Aktuálně

Informace pro fanoušky na DERBY

včera
Blíží se jubilejní 300. derby! Zápas se hraje v neděli 3. října v Generali Česká pojišťovna Areně a informace včetně té o vstupenkách si přečtěte v článku.

Hráči na hostování: Júsuf se v Liberci uvedl gólem a asistencí

včera
Jak se v uplynulém ligovém kole dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Vstupenky na zápas s Hradcem Králové ve volném prodeji

včera
V 9. kole čeká Slavii domácí zápas s nováčkem soutěže z Hradce Králové. Zápas se hraje 26. září od 19:00 a vstupenky jsou ve volném prodeji v cenové kategorii Z1.

Další články