Holandská posila do útoku: Mick van Buren

PRAHA - Slavia přivítala na tréninku novou posilu do útoku. Do Edenu přichází třiadvacetiletý nizozemský útočník Mick van Buren. Ve Slavii podepsal smlouvu do 30. června 2019.
„Jsem velmi šťastný a těším se, že zde budu hrát a že s týmem něčeho dosáhneme,“ usmíval se holandský útočník po podpisu smlouvy. Do Slavie přichází z Dánska. „Byl jsem stále v kontaktu s Esbjergem, také se mnou chtěli podepsat smlouvu, ale když jsem slyšel o zájmu Slavie, bylo pro mě velmi zajímavé změnit soutěž i klub. Je to tu velký klub a slyšel jsem, že má úžasné fanoušky,“ vysvětloval Mick van Buren, proč zvolil právě Slavii.

A jaké jsou jeho cíle? „Chci tvrdě pracovat pro tým, dosáhnout v téhle sezoně ligového vrcholu, abychom se probojovali do Evropské ligy nebo Ligy mistrů. To je cíl jak můj, tak celého týmu. Uvidíme, jak to půjde. Já už jsem si základní skupinu Evropské ligy zahrál a je to úžasné, musíme letos udělat maximum, abychom jí dosáhli,“ dodává.

Třiadvacetiletý holandský útočník přichází do Slavie z dánské nevyšší soutěže. Odchovanec rotterdamského SBV Excelsior se v roce 2011 probojoval do prvního mužstva a ozkoušel si tak atmosféru Eredivisie. Následující sezonu, když klub sestoupil do druhé ligy, se van Buren rozstřílel a díky 13 gólům si ho vybral dánský prvoligový účastník Esbjerg fB. Za něj odehrál 68 ligových utkání a nastřílel celkem 18 branek. S týmem se také v sezoně 2013/2014 probojoval mezi nejlepších 32 celků Evropské ligy, v níž se dokázal čtyřikrát gólově prosadit.

Aktuálně

Povinná výhra slávistek nad Duklou

včera
Slávistické fotbalistky si připsaly povinnou výhru nad Duklou 5:0, dvě branky a dvě asistence si připsala Michaela Dubcová.

Po reprezentační přestávce v neděli v Liberci

před 2 dny
Hned pro několik hráčů a trenérský tým bude utkání v Liberci velice prestižní, neboť dříve v dresu Liberce působili.

V osmifinále poháru s Chrudimí

před 2 dny
Slavia bude ve své cestě za obhajobou domácího poháru pokračovat proti druholigové Chrudimi. Přesný termín osmifinálového zápasu bude upřesněn.

Další články