Holandská posila do útoku: Mick van Buren

PRAHA - Slavia přivítala na tréninku novou posilu do útoku. Do Edenu přichází třiadvacetiletý nizozemský útočník Mick van Buren. Ve Slavii podepsal smlouvu do 30. června 2019.
„Jsem velmi šťastný a těším se, že zde budu hrát a že s týmem něčeho dosáhneme,“ usmíval se holandský útočník po podpisu smlouvy. Do Slavie přichází z Dánska. „Byl jsem stále v kontaktu s Esbjergem, také se mnou chtěli podepsat smlouvu, ale když jsem slyšel o zájmu Slavie, bylo pro mě velmi zajímavé změnit soutěž i klub. Je to tu velký klub a slyšel jsem, že má úžasné fanoušky,“ vysvětloval Mick van Buren, proč zvolil právě Slavii.

A jaké jsou jeho cíle? „Chci tvrdě pracovat pro tým, dosáhnout v téhle sezoně ligového vrcholu, abychom se probojovali do Evropské ligy nebo Ligy mistrů. To je cíl jak můj, tak celého týmu. Uvidíme, jak to půjde. Já už jsem si základní skupinu Evropské ligy zahrál a je to úžasné, musíme letos udělat maximum, abychom jí dosáhli,“ dodává.

Třiadvacetiletý holandský útočník přichází do Slavie z dánské nevyšší soutěže. Odchovanec rotterdamského SBV Excelsior se v roce 2011 probojoval do prvního mužstva a ozkoušel si tak atmosféru Eredivisie. Následující sezonu, když klub sestoupil do druhé ligy, se van Buren rozstřílel a díky 13 gólům si ho vybral dánský prvoligový účastník Esbjerg fB. Za něj odehrál 68 ligových utkání a nastřílel celkem 18 branek. S týmem se také v sezoně 2013/2014 probojoval mezi nejlepších 32 celků Evropské ligy, v níž se dokázal čtyřikrát gólově prosadit.

Aktuálně

U21: Derby je naše!

dnes
V posledním kole základní části Juniorské ligy otočili sešívaní průběh derby a na Spartě zvítězili 2:1!

Byl to náročný zápas, hodnotil Hušbauer

včera
Josef Hušbauer vstřelil proti Příbrami druhý gól sešívaných a dodal tak týmu potřebný klid. „Byl to náročný zápas, ale kvalita byla na naší straně,“ hodnotil zápas středopolař.

Měli jsme pocit domácího prostředí

včera
Slavia díky důležitým bodům z Příbrami opět odskočila na čele tabulky druhé Plzni a početnou slávistickou návštěvu navíc potěšila dvěma góly. „Chtěl bych poděkovat lidem, že dorazili v takovém počtu,“ pochvaloval si trenér atmosféru.

Další články