Hráči na hostování: Baluta oslavil návrat vítězstvím

Jak se v uplynulém kole dařilo hráčům Slavie na hostování se dozvíte v našem pravidelném přehledu.

FORTUNA:LIGA

Jakub Jugas (FK Jablonec): Na hřišti Mladé Boleslavi odehrál celých devadesát minut a spolehlivým výkonem v defenzivě pomohl Severočechům k zisku cenných tří bodů za výhru 3:2.

Petar Musa (FC Slovan Liberec): Při vítězství Liberce nad Karvinou předvedl mladý Chorvat tradičně skvělý výkon a pomohl Slovanu k jasnému vítězství 3:0. Poprvé na sebe upozornil v průběhu prvního poločasu, kdy vyzval ke skórování Potočného, který však pálil mimo. Ve 48. minutě už ale akce Petara Musy skončila gólem. Urostlý útočník sice hlavičkoval jen do připraveného Hrdličky, hostující gólman však vyrazil míč k nohám Potočného a ten bez potíží otevřel skóre zápasu.

Oscar Dorley (FC Slovan Liberec): Šikovný záložník strávil na hřišti celý zápas a spolehlivým výkonem ve středu zálohy pomohl Slovanu k hladkému vítězství. Do statistik se zapsal i žlutou kartou, kterou obdržel v závěru prvního poločasu.

Alexandru Baluta (FC Slovan Liberec): Rumunský záložník odehrál po návratu do sestavy Severočechů skvělé utkání. Nejprve na sebe upozornil už v deváté minutě, kdy vyslal do šance Hybše, který však ztroskotal na hostujícím gólmanovi. Do další šance pak vyslal Petara Musu, ani ten ale skórovat nedokázal. Ze hřiště Alexandu Baluta odstoupil v 62. minutě.

Aktuálně

Oslavy 28. října v historii: Prestižní mezinárodní zápasy

dnes
Den po oslavách 28. října nastoupí Slavia v duelu Evropské ligy UEFA proti Bayeru Leverkusen. Dříve nic neobvyklého. Tradici mezinárodních zápasů při příležitosti státního svátku zavedl příznivec Slavie Edvard Beneš.

Každý bod teď bude velice důležitý

včera
Ve čtvrtek sešívané v Edenu čeká druhý zápas Evropské ligy proti Leverkusenu. „Přípravě jsme věnovali hodně času. Doufám, že se to v zápase projeví,“ říká Jindřich Trpišovský.

Bude nám vyhovovat presovat proti týmu, který hraje zezadu

včera
Lukáš Provod, který si v minulém zápasu proti Beerševě připsal jediný gól Slavie, věří, že by sešívaným mohla hra Leverkusenu svědčit.

Další články