Hráči na hostování: Povedený debut Chaluše a Mingazova | SK Slavia Praha

Hráči na hostování: Povedený debut Chaluše a Mingazova

PRAHA – Po reprezentační přestávce pokračovaly dalšími koly nejvyšší české soutěže. Premiérové starty Matěje Chaluše a Ruslana Mingazova za Mladou Boleslav přinesly týmu z města automobilů první výhru v soutěžním ročníku, druhý jmenovaný se na výhře 3:0 podílel vstřelenou brankou.

HET Liga

Martin Berkovec (Karviná) – Karvinou čekalo utkání na Spartě, Martin Berkovec předvedl několik dobrých zákroků, svými dobrými výběhy pomáhal obraně sbírat centry. Karviná přesto na Letné prohrála 0:2.

Matěj Chaluš (Mladá Boleslav) – Hned v prvním zápase nastoupil mladý stoper v základní sestavě, za důvěru trenéra Uhrina se odvděčil dobrým výkonem, žádným inkasovaným gólem a hlavně první výhrou Boleslavi v sezoně v poměru 3:0.

Ruslan Mingazov (Mladá Boleslav) – Také on nastoupil v základní sestavě a po svém samostatném úniku zvyšoval na 2:0.

Stanislav Tecl (Jablonec) – Hned ve 4. minutě otevřel útočník hostující na severu Čech skóre, v 76. minutě byl vystřídán. Jablonec veze z Ostravy bod.

Prva Liga (Slovinsko)

Marko Alvir (NK Domžale) - Proti týmu Triglav odehrál v nejvyšší slovinské lize celý zápas, NK Domžale zvítězilo vysoko 6:1.

Fotbalová národní liga

Petar Musa (Viktoria Žižkov) – Nastoupil na hrotu útoku Viktorie, v jejímž dresu se rval na hřišti 74 minut. Pražané vyhráli ve Frýdku – Místku 2:0.

Marcel Čermák (Viktoria Žižkov) – Mladý záložník přišel do utkání ve Frýdku – Místku v 62. minutě.

Daniel Souček (Táborsko) – V zápase ve Vítkovicích ze hry odstoupil ve 37. minutě. Duel skončil 1:1.

Patrik Gilián (Ústí nad Labem) – Odehrál celé utkání doma s Třincem, to však skončilo prohrou Ústí nad Labem 0:3.

Česká fotbalová liga

Miroslav Routek (Dobrovice) – Stoper odehrál proti Písku celý zápas, jeho tým ale prohrál 1:2.

Tomáš Valenta (Zápy) – Premiérový start za Zápy nedopadl pro Tomáše Valentu dobře, jeho tým prohrál v Domažlicích 1:5.

Josef Jakab (Vyšehrad) – V domácím zápase proti Převýšovu nastoupil v 73. minutě, domácí zvítězili 4:1.

Juniorská liga

Jan Kuchta (Bohemians 1905) – Nastoupil pouze za juniorku Bohemians, v zápase proti Liberci byl navíc vyloučen.

Zdeněk Linhart (Olomouc)
– Další útočník na hostování hrál také pouze za juniorský tým, v Jihlavě odehrál 63 minut. Utkání skončilo 1:1.

Emmanuel Antwi (Příbram) – V divoké přestřelce v Plzni, která skončila 4:4, odehrál 86 minut.

Do utkání nezasáhli Vojtěch Mareš, Josef Řehák a Václav Pardubský (Viktoria Žižkov), Daniel Trubač (Teplice) a Lukáš Veselý (Táborsko). Olympia s Lukášem Soukupem a Ondřejem Žežulkou své utkání nehrála.
V dalším kole cestuje úspěšné duo Chaluš - Mingazov s Mladou Boleslaví na Slovácko. Martin Berkovec se s Karvinou postaví Olomouci. Viktorii Žižkov čeká v tradičním nedělním čase 10:15 zápas se Sokolovem.

Bývalí hráči Slavie v zahraničí:

Marek Suchý (Basilej) - Obhájce švýcarského titulu prohrál domácí utkání s Lausanne 1:2, Marek Suchý byl po dvou žlutých kartách vyloučen.

Jiří Pavlenka (Werder Brémy) - Werder si připsal první ligový bod za remízu 1:1 s Herthou Berlín. Jiří Pavlenka odchytal celé utkání.

Jakub Jankto (Udinese) - Mladý reprezentant svým gólem v 16. minutě rozhodl domácí utkání proti Janovu. V 74. minutě byl vystřídán.

Antonin Barák (Udinese) - Svůj premiérový start v základní sestavě Udinese přetavil v trojbodový zisk svého celku. Odehrál celý zápas.

Stefan SImić (Crotone) - Do zápasu na hřišti Cagliari nezasáhl.

Michael Lüftner (FC Kodaň) - V přestřelce proti Midtjyllandu, která skončila výhrou Kodaně 4:3, odehrál celý zápas.