Hráči na hostování: Sýkora dal dva góly, Baluta asistoval | SK Slavia Praha

Hráči na hostování: Sýkora dal dva góly, Baluta asistoval

Jak se v uplynulém kole dařilo hráčům Slavie na hostování se dozvíte v našem pravidelném přehledu.

FORTUNA:LIGA

Alexandru Baluta (FC Slovan Liberec): Rumunský záložník předvedl na hřišti Sparty poctivý výkon, tradičně platný byl zejména v ofenzivě a pomohl Severočechům k cennému vítězství 2:0. Největší šanci skórovat měl krátce po začátku druhého poločasu, kdy se k němu odrazil míč na hranici malého vápna, ve složité situaci však umístil svůj pokus těsně vedle pravé tyče domácí brány. Mrzet ho to ale příliš nemuselo, protože v 77. minutě našel krásným pasem nabíhajícího Malinského, který následně svým prvním gólem večera otevřel skóre zápasu.

Jakub Hromada (FC Slovan Liberec): Slovenský záložník nastoupil v základní sestavě v zápase FORTUNA:LIGY poprvé od května roku 2018 a svůj návrat oslavil vítězstvím nad největším rivalem sešívaných. Na letenském trávníku odehrál 55 minut a spolehlivým výkonem ve středu hřiště přispěl k uhájení liberecké brány před domácí ofenzivou.

Jan Kuchta (FC Slovan Liberec): Mladý útočník odehrál na hrotu sestavy 64 minut, během kterých měl za úkol zejména podstupování tvrdých osobních soubojů a neúnavný pressing domácí rozehrávky. Obě činnosti plnil Jan Kuchta výborně a i díky jeho práci nakonec Liberec zvítězil.

Jan Sýkora (FK Jablonec): Levonohý křídelník si přenesl svoji podzimní formu i do začátku ligového jara a dvěma góly zničil poslední Příbram. První přesný zásah si připsal v 52. minutě, kdy mu před odkrytou bránu přihrál Doležal a šestadvacetiletý záložník bez problémů zvýšil vedení Jablonce. Jen necelé tři minuty poté se mohl radovat znovu. Využil totiž chybu hostujícího gólmana Kočího, kterého obral o balon a pohodlně vsítil svojí druhou branku v zápase.

Jakub Jugas (FK Jablonec): Urostlý stoper odehrál proti Příbrami celé utkání, spolehlivým výkonem v defenzivě eliminoval ofenzivní sílu hostů a velkou měrou pomohl Severočechům k jasnému vítězství 4:0.

Jaroslav Zelený (FK Mladá Boleslav): Křídelní obránce nastoupil do nepovedeného zápasu na hřišti Českých Budějovic na začátku druhého poločasu, už za stavu 3:0 pro domácí. Sedmadvacetiletý bek sice uchránil svůj tým od inkasování dalších branek, zvrátit nepříznivé skóre se mu však pomoci nepodařilo.

Premier League

Tomáš Souček (West Ham United): Záložník a bývalý kapitán Slavie odehrál za West Ham zatím jedno soutěžní utkání, ve kterém kladiváři doma vyzvali Brighton. První poločas odehrál Tomáš Souček netradičně na pozici ofenzivněji laděného středního záložníka, kde se mu ale dařilo a v úvodu utkání mohl dokonce vsítit svoji premiérovou branku v anglické lize. Jeho pohotové akrobatické zakončení hlavou však těsně minulo pravou tyč brány soupeře. I ve druhém poločase patřil čtyřiadvacetiletý záložník k nejlepším hráčům na hřišti, přesto West Ham nakonec ztratil dobře rozehrané utkání a remizoval s Brightonem 3:3.

2. Bundesliga

Josef Hušbauer (Dynamo Drážďany): Devětadvacetiletý záložník má za sebou už tři utkání ve druhé Bundeslize. Poté, co naskočil do závěrečných minut remízového zápasu na hřišti Heidenheimu, odehrál celé domácí utkání proti Darmstadtu, ve kterém se v záloze postavil vedle odchovance Slavie Ondřeje Petráka. Hned ve čtvrté minutě utkání sice svým premiérovým gólem otevřel ranou z voleje skóre zápasu, hosté však ještě v prvním poločasu výsledek otočili a nakonec se radovali z vítězství 3:2. V pátečním utkání proti St. Pauli taktéž český reprezentant strávil na hřišti celých devadesát minut, jeho tým však ze zápasu vydřel pouze bezbrankovou remízu a nadále zůstává na posledním místě ligové tabulky.