sparta>slavia

Hráči se vydali ze všech sil, hodnotil Miroslav Beránek

Slavia 89 minut držela vedení, a to i přesto, že hrála už přes půl hodiny v oslabení. Nakonec ale minutu před koncem inkasovala z kopačky Mikuše a ze zápasu s Bohemians bere jeden bod. „Hráči se vydali ze všech sil a nebyli odměněni, samozřejmě jsme zklamaní,“ hodnotil zápas trenér Miroslav Beránek.
„Viděli jsme derby se vším všudy. Hrál se otevřený fotbal, k vidění byly některé tvrdé zákroky na obou stranách,“ zhodnotil derby s Bohemians trenér Slavie Miroslav Beránek.

„Dali jsme gól, ale okamžik na to přišel asi nejdůležitější okamžik zápasu, a to červená karta. Byli jsme nuceni bránt, zatáhli jsme se do bloku, ale nakonec jsme bohužel inkasovali vyrovnávací gól,“ pokračoval Beránek.

Jak kouč sešívaných viděl výkon Vukadina Vukadinoviče? „Nic není černobílé a tak bychom to i měli hodnotit. Vukadinovič měl dvě šance, neproměnil je, pak ale další proměnil. Potom bohužel udělal zákrok na červenou a za to ho určitě nepochválím. Ztratil balon a sáhl po hráči, který už byl pryč.
Za to ostatní ale pochval zaslouží,“ hodnotil trenér.

Jak trenér vnímá zisk jednoho bodu vzhledem k postavení sešívaných v tabulce? „Když soupeři vyrovnají v poslední minutě, je to vždycky nepříjemné. Samozřejmě jsme zklamaní, hráči se vydali ze všech sil a nebyli odměněni. Jsou tam ale i další věci, které následují. Máme před sebou derby, některé zraněné hráče a teď ještě vyloučení. To jsou pro nás komplikace,“ říká trenér Slavie.

Na stoperu se netradičně objevil Simon Deli, šlo ze strany Slavie o dlouhodobější řešení? „Martin Latka nebyl na zápas k dispozici a Simon Deli na Spartě nemůže hrát, takže nějaké programové řešení to může být až od Sparty. Proti Bohemians byl ale Deli na stoperu vynikající,“ zhodnotil výkon jindy záložníka z Pobřeží Slonoviny Miroslav Beránek.

A jak vnímá trenér postavení Slavie v tabulce a zklamání řady fanoušků z toho, že se vzdálily příčky zajišťující pohárovou Evropu? „Když jsem do Slavie nastoupil, řekli jsme si, že chceme jít postupnou cestou a že bychom rádi hráli o poháry do tří let. Ještě nejsme ani na konci prvního roku,“ zakončil kouč Slavie.

Aktuálně

Mládežnický gól měsíce října: Adam Pudil

dnes
Hlasování o mládežnický gól měsíce října proběhlo na Facebookovoé stránce slavistické mládeže. Vítězem se stal Adam Pudil z kategorie U17.

Informace pro fanoušky k zápasu v Berlíně

včera
Poslední zápas ve skupině E Konferenční ligy odehraje Slavia na půdě Unionu Berlín. K zápasu si v článku přečtěte informace.

Registrace na letní fotbalový kemp 2022 spuštěna

včera
Dnes jsme spustili registraci na tradiční slávistický letní fotbalový kemp. Kemp proběhne ve dvou turnusech, první v Edenu a druhý v Horních Měcholupech. Můžete tak svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

Další články