Info k 296. derby a mistrovským oslavám

Ve středu 8. července vypuknou v Sinobo Stadium mistrovské oslavy. Od 18 hodin je v Edenu na programu 296. derby se Spartou.

Po jeho skončení bude následovat slavnostní ceremoniál na slávistické hvězdě korunovaný předáním mistrovského poháru.

Mistrovské oslavy na hvězdě

 • Korunovace mistrů ligy proběhne tradičně na pódiu ve tvaru slávistické hvězdy. Příprava slavnostního ceremoniálu začne bezprostředně po závěrečném hvizdu. Žádáme fanoušky, kteří budou fandit na stadionu, aby zůstali na svých místech a za žádných okolností nevstupovali na hrací plochu. Hráči a realizační tým Slavie se pohybují v ochranné zóně jedna, která nesmí být nikým a ničím narušena. Prosíme všechny o respektování tohoto opatření, jeho porušení by mohlo mít pro klub fatální následky, a to i v oblasti sportovní, kdy mohou případné restrikce dopadnout i na přípravu na příští ročník a kvalifikaci na Ligu mistrů.
 • Bezprostředně po skončení zápasu se začne se stavěním mistrovského pódia, které potrvá několik minut. Během přípravy slávistické hvězdy proběhne celostadionová mistrovská děkovačka. Užijte se ji společně s hráči z tribuny, než bude pódium připraveno pro mistrovský ceremoniál. 
 • Po skončení slavnostního ceremoniálu a předání mistrovského poháru do rukou slávistů se hráči přesunou do kabin. Vzhledem k současné situaci a přísným opatřením se podle nařízení státních orgánů žádné další oslavy na stadionu ani před stadionem konat nesmějí.
 • Také slavnostní mistrovský ceremoniál na hvězdě s předáváním medailí a poháru bude probíhat za přísných hygienických opatření, kdy například všichni jeho aktéři musejí mít negativní test na COVID-19.
 • O možnost pozdravit hráče a nebo si prohlédnout mistrovský pohár ale fanoušci nepřijdou. Po skončení ceremoniálu na stadionu vyjede z Edenu na projížďku městem otevřený patrový autobus, který poveze slávistické mistry i mistrovský pohár. 

Omezená kapacita na stadionu kvůli COVID-19

 • Brány Sinobo Stadium se otevírají v 16:30 hodin. Vstupenky na derby stejně jako na předchozí zápasy nadstavby s Plzní a Jabloncem si mohli rezervovat fanoušci z řad držitelů permanentek na sezonu 2019/2020. Více informací zde. Důvodem jsou stále trvající vládní nařízení ohledně COVID-19. 
 • V Sinobo Stadium budou opět částečně zaplněny všechny čtyři tribuny. Upozorňujeme fanoušky, že na stadion se dostanou pouze s jednorázovou vstupenkou na zápas SK Slavia Praha  – AC Sparta Praha.

Místa na stadionu

 • Prosíme fanoušky, kterých se účast na zápase týká, aby dodržovali doporučené časové harmonogramy pro vstup na stadion na jednotlivé tribuny. Tato opatření mají eliminovat shlukování většího počtu fanoušků před stadionem a v dopravních prostředcích při cestě na zápas. Pro příchod na stadion zvolte vstup, který je uveden na vaší jednorázové vstupence. Doporučené časy pro příchod fanoušků na stadion:
 • Místa na Tribuně Sever: 16:30 – 17:00
 • Místa na Tribuně Východ: 16:50 – 17:15
 • Místa na Tribuně Františka Pláničky: 17:10 – 17:30
 • Místa na Tribuně J. W. Maddena 17:30 – 18:00

Hygienická bezpečnostní opatření na stadionu

 • Na příslušné tribuně zaujměte místo (řadu a sedačku), které máte uvedeno na vstupence. Při vstupu na stadion dbejte zvýšených hygienických opatření, na WC i v koridorech využívejte dezinfekční gely a mycí prostředky, stejně zodpovědně se chovejte i při nákupu a konzumaci občerstvení. 
 • Při vstupu na stadion si nasaďte ochrannou pomůcku dýchacích cest, kterou chráníte nejen sebe, ale i ostatní fanoušky. Ochrannou pomůcku mějte nasazenu i při pohybu v koridoru stadionu, na WC nebo při nákupu občerstvení v útrobách stadionu. 
 • Jde o mimořádnou situaci, která nemá v historii naší nejvyšší soutěže obdoby. Věříme, že společnými silami všechna bezpečnostní a hygienická opatření v souvislosti s COVD-19 zvládneme a oslavíme zisk 20. slávistického titulu!

Úschovna zavazadel

 • Připomínáme, že na stadion nebudete vpuštěni s objemnými zavazadly. Batohy, kufříky, cestovní tašky, notebooky a další si můžete odložit v úschovně zavazadel, která se nachází u vstupu číslo 2. Otevřena bude od 16:00 hodin. 
 • Za jednotný poplatek 50 korun si zde fanoušci mohou odložit věci, které se podle Návštěvního řádu Sinobo Stadium nemohou vnášet na stadion.

Zápas vysílá v přímém přenosu O2 TV Sport. Před stadionem u vstupu číslo 4 bude opět probíhat Fanzona Tribuny Sever, kde můžete sledovat zápas na velkoplošné obrazovce. Více informací zde.

Aktuálně

UEL: K postupu chybí jediný bod

včera
Sešívaní mají za sebou 4 zápasy ve skupině Evropské ligy. Co bude stačit slávistům k postupu do jarních bojů?

To, že budu hrát v základu, jsem vůbec nečekal

před 3 dny
Svůj první start v základní jedenácte si proti Brnu připsal Matěj Jurásek, který debutoval už v minulém kole proti Opavě.

Vítězství nás stál statický a pomalý první poločas

před 3 dny
Sešívaní podruhé v sezoně ztratili body, s brněnskou Zbrojovkou pouze remizovali 1:1. „V závěru zápasu jsme nedali tři vyložené šance. Za to přišel trest v podobě vyrovnání,“ říká Jindřich Trpišovský.

Další články