Informace pro fanoušky cestující do Genku

Ve čtvrtek 21. února odehrajeme odvetný zápas Evropské ligy v Genku. Přečtěte si bližší informace k výjezdu.

Vstupenky

Vstupenky na venkovní zápas v Genku jsou do sektoru hostí definitivně vyprodané! Do dalších sektorů již nemáme k dispozici žádné vstupenky, belgický klub nás informoval, že v den zápasu nebude možné vstupenky kupovat a že dle návštěvního řádu nemusí umožnit koupi našim fanouškům online popř. je nemusí pustit do domácích sektorů.

Jelikož byl náš sektor vyprodaný, upozorňujeme, že v případě zapomenutí či ztráty vstupenky není možné vyřešit vstupenku náhradní.

Formulář pro nákup vstupenek na venkovní zápas s Genkem naleznete zde.

Genk

Genk je město v belgické provincii Limburk poblíž Hasseltu. Leží na Albertově kanálu mezi Antverpami a Lutychem a je jedním z nejdůležitějších průmyslových měst v Belgii. Ve 20. století došlo k rozšíření důlní těžby, mnohé doly byly v posledních letech přestavěny kulturní, obchodní centra či multiplex. Turisticky zajímavé jsou také skanzen Bokrijk, přírodní rezervace De Maten anebo důlní muzeum C-Mine. V Genku nejsou no-go zóny.

Turistické aktivity můžete vybírat zde.

Přehled restaurací pak najdete tady. Doporučujeme vyhledávat restaurace v okolí ulice Marktstraat.

Přeprava na stadion

Jelikož nebude pochod, tak právě z adresy Marktstraat 28 budou vypraveny velkokapacitní autobusy pro fanoušky Slavie směrem na stadion Genku. Klasická autobusová doprava jezdí ke stadionu zřídka a ve večerních hodinách vůbec. Po konci zápasu budou autobusy pro naše fanoušky opět přistaveny k odvozu zpět do centra Genku.

Parkování

Informace o možnostech parkování pro automobily upřesníme již brzy. Sledujte nadále tento článek.

Přístup na stadion

KRC Genk hraje zápasy v Luminus Areně, která se nachází na předměstí Genku. Z centra je to 80 minut pěšky nebo cca 15 minut taxíkem. Pro přepravu můžete využít autobusy pro fanoušky (viz výše). Vstup do sektoru hostí se nachazí na severní straně stadionu a otevírá se 2 hodiny před začátkem utkání.

U vstupu do sektoru hostů se fanoušci podrobí dvojité bezpečnostní kontrole. První bude osobní prohlídka ve stanu před vstupem na stadion. Následně projdete turniketem, kde proběhne druhá bezpečnostní kontrola. 

Do hlediště je zakázáno vnášet vlajkové tyče (povolené jsou jen plastové tyče s vlajkou), pyrotechniku, zbraně, jakékoliv skleněné nebo kovové nádoby, spreje, parfémy, alkoholické nápoje, zapalovače, lepenku, atp. Zakázané jsou i batohy, profesionální kamery, fotoaparáty a jakékoliv samolepky. Úschovna na stadionu není, nechte si tedy zavazadla a nepovolené předměty na hotelech, v autobusech či autech.

Pobyt v sektoru

Pro naše fanoušky byly zpřístupněny dva sektory, pro aktivně fandící sektor A a pro ostatní sektor AA. Sektory nejsou vzájemně průchozí. Občerstvení lze platit pouze hotově v eurech a bude otevřené do 60. minuty zápasu, následně se zavírá a otevře se opět jen v případě prodloužení. Stadion je nekuřácký.

Vlajky na zábradli je možné věšet jen na šedé části plotu, naopak není možné cokoliv věšet na žlutý plot.

Výjezdy fanouškovských organizací

Pokud se chystáte na výjezd s některou z fanouškovských organizací, ptejte se na informace přímo u nich - Tribuna SeverOdbor přátelFanklub.

Kontaktní osoba pro případ nouze

Fanouškům bude přímo v Genku od středečního odpoledne k dispozici kontaktní osoba Slavie pro fanoušky Martin Benda na emailu martin.benda@slavia.cz, tel. čísle +420 728 802 963 a twitterovém účtu SLO pro fanoušky. Můžete se na něj obracet v případě ztráty lístku anebo otázek spojených přímo se zápasem.

Pro případ ztráty dokladů a jiných urgentních záležitostí je fanouškům k dispozici České velvyslanectví v Bruselu, telefonní číslo jest +32 2 641 89 32.

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

včera
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 2 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Zápasu by slušel spíše výsledek 2:2, ví Kolář

před 2 dny
Pátou nulu v letošním ročníku Evropské ligy si proti Genku připsal brankář Ondřej Kolář. V zápase s belgickým soupeřem se zaskvěl několika skvělými zákroky a udržel Slavii ve hře o postup. ​„Zápas se hrál nahoru dolů, oba týmy měly šance skórovat. Bezbrankový výsledek je do odvety dobrý," říká Ondřej Kolář.

Další články