Informace pro fanoušky do Kodaně (aktualizováno)

Na druhý venkovní zápas Evropské ligy se do Kodaně chystá mnoho slávistů. V článku najdete důležité a užitečné informace pro naše fanoušky.

Vstupenky

Vstupenky již nejsou v prodeji.

Přístup na Stadion

Stadion se nachází ve čtvrti Østerbro, vstup do sektoru je z ulice Per Henrik Lings Allé a přístup bude ze severovýchodu kolem Idrætshuset and Østerbro Stadium. Stadion se otevírá v 17:25 (90 minut před začátkem zápasu). Tribuna Sever organizuje hromadný pochod z centra, místo setkání je u hospody City Hall Square, blízko restaurace Rose McGee´s (adresa: Vesterbrogade 2A, 1620 Copenhagen) a nachází se ve čtvrti København V. Na pochod se chystá naprostá většina fanoušků a vycházet se bude v 16:00.

Parkování

Vzhledem k zástavbě a dalším okolnostem není možné u stadionu zaparkovat auta ani autobusy. Auta doporučujeme zaparkovat jinde ve městě, například v parkovacích domech, v obchodních centrem apod. Na zápas doporučujeme jít pochodem, po skončení zápasu pak můžete využít nadzemní dráhy (viz níže). Autobusy mohou fanoušky vyložit u stadionu, parkovat však musí jinde. Během 2. poločasu se budou moci vrátit před stadion a počkat na fanoušky.

Pobyt v sektoru

Sektor pro hostující fanoušky se nachází v sekci D2. U vstupu do sektoru hostů se fanoušci podrobí bezpečnostní kontrole. Do hlediště je zakázáno vnášet vlajkové tyče, pyrotechniku, zbraně, jakékoliv skleněné nebo kovové nádoby, spreje, parfémy, alkoholické nápoje, zapalovače, lepenku, atp. Zakázané jsou též profesionální kamery a fotoaparáty. Povolené jsou naopak batohy, ne však velké batohy jako jsou například krosny. Úschovna na stadionu není, nechte si tedy zavazadla a nepovolené předměty na hotelech, v autobusech či autech.

Vzhledem k velkému počtu našich fanoušků očekáváme rozsáhlá bezpečnostní opatření na stadionu a v jeho okolí. Žádáme fanoušky, aby ve vlastním zájmu plně respektovali pokyny policie a pořadatelské služby. Na stadionu budou přítomni 2 naši SLO pracovníci a další 4 lidé ze security.

Vlajky k pověšení na plot jsou povolené, budou se však kontrolovat u vstupu. Vlajky je možné věšet pouze na plot.

V sektoru hostí lze platit jak bankovkami, tak i platebními kartami. Pivo prý bude alkoholické. 

Kouření je dovoleno, ovšem jen klasické cigarety, elektronické varianty jsou zakázány.

Po konci zápasu

Během 2. poločasu budou k sektoru hostů přistaveny autobusy pro fanoušky, kteří míří na trajekt. Po skončení zápasu nasednou a vyrazí, aby to stihli. Ostatní stovky fanoušků půjdou s asistencí policie na zastávku nadzemní dráhy, která vede do centra. Název zastávky je Nordhavn Station (adresa Østbanegade 120, 2100 Copenhagen Ø).

Bezpečnost v Kodani

Vzhledem ke zvýšené kriminalitě v některých čtvrtích Kodaně doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí České republiky registraci v aplikaci DROZD. Týká se to zejména čtvrtí Nørrebro, Brønshoj, Husum a Tingbjerg. Při pohybu v Kodani mějte na paměti, že se pohybujete v cizině ve městě dvou místních fotbalových klubů, což můžete pocítit např. ve slávistických dresech a symbolech. Pro dopravu na stadion doporučeme jít pochodem s Tribunou Sever.

Kontaktní osoby pro případ nouze

Fanouškům bude přímo v Kodani od středečního poledne k dispozici kontaktní osoba Slavie pro fanoušky Martin Benda na emailu martin.benda@slavia.cz, tel. čísle +420 728 802 963 a twitterovém účtu SLO pro fanoušky. Můžete se na něj obracet v případě ztráty lístku anebo otázek spojených přímo se zápasem.

Pro případ ztráty dokladů a jiných urgentních záležitostí je fanouškům k dispozici České velvyslanectví v Kodani, telefonní číslo jest (+45) 39 10 18 00.

Aktuálně

Titul pro U17! Patnáctka na jaře bez ztráty bodu

včera
Pěti góly si sedmnáctka zařídila další vítězství, po kterém slaví ligový titul. Kategorie U15 navýšila vítěznou sérii na třináct utkání. Žáci si zastříleli na severu Čech. Připomeňte si výsledky mladých slávistů v souhrnném článku.

O gólech, zklamání, synovi i nové smlouvě

včera
Řečí statistik suverénně nejlepší ročník v kariéře, bohužel bez zisku trofeje. Ibrahim Traoré ale dostane možnost nápravy, se Slavií prodloužil smlouvu do června 2024. „Příběh pokračuje,“ těší záložníka z Pobřeží slonoviny a střelce důležitých branek na evropské scéně.

Ibrahim Traoré pokračuje ve Slavii

včera
Úspěšné spojení Ibrahim Traoré - Slavia pokračuje dál! Záložník z Pobřeží slonoviny po sezoně prodloužil v Edenu smlouvu o dva roky. Nový kontrakt platí do června 2024 a jeho součástí je i klauzule o možné spolupráci po konci kariéry v rámci skautského oddělení SKS.

Další články