sparta>slavia

Inkasovaný gól? Smůla, Ivan mi chtěl pomoct

​V 300. pražském derby, svém prvním v kariéře, předvedl několik výborných zákroků, porážku 0:1 ale odvrátit nedokázal. Aleš Mandous na tiskové konferenci hovořil o inkasovaném gólu i komunikaci v obraně po vyloučení Aihama Ousoua.

Jak padla jediná branka v utkání?
Ivan stál ve zdi, viděl jsem balon celou dobu. Šel jsem po něm doprava a Ivan mi chtěl pomoct a roztáhnout se, bohužel míč tečoval do protipohybu. Já už jsem se nestihl vrátit a chytit tu střelu. Byl to hodně smolný gól.“

Po vyloučení Aihama Ousoua musel na stopera Lukáš Masopust, jak fungovala souhra?
„Nebyl tam žádný problém, když se na to místo posunul Lukáš Masopust. Zkoušel si tu pozici i před Velvary na tréninku, pak si na stoperu i zahrál. Ve druhé půli neměl soupeř výraznou šanci, zvládl to výborně.“

Po zranění Ondřeje Koláře jste v permanenci, derby bylo šestým utkáním, do kterého jste nastoupil...
„Samozřejmě jsem spokojený, že jsem mohl chytat tolik zápasů. I když mě mrzí, že to je po zranění Koliho. Bylo to pro mě první derby, chtěl jsem si to užít. Bohužel jsme smolně prohráli." 

Angažmá v červenobílém si užíváte?
„Pro mě je skvělé chytat za Slavii, jsem moc rád, že tu můžu být. Taky jsem se dostal zpátky do reprezentace, což je obrovská čest.“

Aktuálně

Mládežnický gól měsíce října: Adam Pudil

dnes
Hlasování o mládežnický gól měsíce října proběhlo na Facebookovoé stránce slavistické mládeže. Vítězem se stal Adam Pudil z kategorie U17.

Informace pro fanoušky k zápasu v Berlíně

včera
Poslední zápas ve skupině E Konferenční ligy odehraje Slavia na půdě Unionu Berlín. K zápasu si v článku přečtěte informace.

Registrace na letní fotbalový kemp 2022 spuštěna

včera
Dnes jsme spustili registraci na tradiční slávistický letní fotbalový kemp. Kemp proběhne ve dvou turnusech, první v Edenu a druhý v Horních Měcholupech. Můžete tak svým dětem pořídit vánoční dárek v podobě voucheru na kemp.

Další články