Jakub Jankto přestupuje do italského Udinese

PRAHA – Slávistický odchovanec Jakub Jankto odchází do italského Udinese. Ve středu byly doladěny veškeré potřebné náležitosti mezi oběma kluby.
Osmnáctiletý slávistický záložník podepsal v Udinese pětiletý kontrakt. „Italský klub Udinese projevil v posledních týdnech o Jakuba eminentní zájem, čemuž se nelze divit vzhledem k jeho výkonům v dorosteneckých týmech Slavie i reprezentaci. Pro Jakuba je to veliká šance, může jít ve stopách jiných skvělých reprezentantů jako Marek Jankulovski a Slavia mu v jeho dalším kariérním postupu nechtěla bránit. Navíc je to pro nás velké uznání práce naší akademie a všech mládežnických trenérů a finanční podmínky přestupu po dlouhých jednáních nakonec odpovídaly představám vedení klubu,“ uvedl sportovní ředitel a člen představenstva Karol Kisel.

Jakub Jankto ve středu potvrdil svůj přestup do Udinese přímo v Itálii. „Jsem Slavii vděčný za to, že mě fotbalově vychovala. V práci s mládeží je to jeden z nejlepších, možná vůbec nejlepší klub v Čechách. Zároveň bych chtěl poděkovat vedení klubu, že mi umožnilo přestup do ItálIe. V Udinese mě čeká nová výzva, na kterou se moc těším a věřím, že uspěji," uvedl pro slavia.cz Jakub Jankto.

V probíhající letní přípravě se Jakub Jankto připojil ke slávistickému A-týmu. Nastoupil do tří přípravných utkání a proti Slovanu Bratislava si připsal vstřelený gól. Janktovi vyšel také poslední reprezentační zápas v dresu týmu do 18 let. Černé Hoře nasázel čtyři góly. V minulé sezoně získal mistrovskou medaili s týmy Slavie U18, U19 i U21.

Aktuálně

Nervozita? Spadla ze mě, jak rozhodčí pískl do píšťalky

dnes
Jaroslav Zelený nastoupil proti Zenitu ke svému premiérovému utkání v Evropské lize. „Jsem rád, že jsem hrál od začátku, nejvíce mě ale těší postup," říká sešívaný bek.

Cítil jsem z týmu obrovské odhodlání, řekl Trpišovský

dnes
Po výhře nad Zenitem slaví sešívaní postup do jarní části Evropské ligy: „Když budu mluvit za sebe, tak to beru jako velký úspěch," řekl po postupu trenér Jindřich Trpišovský,

Jsem hlavně rád, že jsme to zvládli, těší se na jaro Zmrhal

dnes
Střelec prvního gólu dnešního zápasu proti Zenitu potvrdil, že je na něj v důležitých chvílích spolehnutí. O tom, co pro něj znamená postup do jarní fáze EL a koho by si přál při losu, se Jaromír Zmrhal rozpovídal po utkání.

Další články