Kateřina Svitková fotbalistkou roku 2019!

Opora Slavie a reprezentace Kateřina Svitková vyhrála prestižní anketu Fotbalistky roku 2019.

Svoje prvenství obhájila sympatická záložnice z minulého roku a tuto cenu získala už potřetí během své fotbalové kariéry. Fotbalistkou roku se stala poprvé v roce 2015, po dvouleté odmlce se v roce 2018 vrátila Kateřina Svitková na pomyslný trůn a od té doby anketě kraluje. Rok 2019 byl pro ni mimořádně vydařeným, jak po individuální tak týmové stránce. Patřila mezi tahounky Slavie, jak na domácí tak i na mezinárodní scéně. Svůj tým dovedla do čtvrfinále Ligy mistryň, kde své skvělé výkony ozdobila výstavním gólem proti Bayernu Mnichov. Tato branka byla posléze nominována na gól sezony UEFA, kde soupeřila s nádhernými trefami fotbalových hvězd jako jsou Messi či Ronaldo. V domáci soutěži převzala cenu za osobnost ligy a svými góly a výkony byla výraznou postavou v boji o titul.

„Moc děkuji za toto ocenění. Mým snem vždy bylo tuto anketu vyhrát a to, že se mi to podařilo už po třetí, je pro mě neuvěřitelné a zároveň mě to utvrzuje v tom, že se sny plní, když si za nimi jdete. Samozřejmě bych ráda poděkovala svým spoluhráčkám a celému realizačnímu týmu, bez nichž bych ocenění nezískala a nebyla bych tam, kde jsem teď. Největší poděkování patří rodině. Moc si vážím jejich podpory a lásky a také děkuji všem za hlasy. Doufám, že tato těžká doba brzo pomine a my se budeme moc vrátit k tomu, co milujeme, tedy k fotbalu.“ okomentovala svoje vítězství fotbalistka roku Kateřina Svitková.

Individuální cenu převzala i kapitánka týmu žen Diana Bartovičová, která vyhrála anketu Fotbalistka roku Slovenska 2019 dle hlasování fanoušků.

„Toho, že jsem se podle fanoušků stala na Slovensku Fotbalistkou roku za uplynulý rok, si nesmírně vážím. Na jednu stranu je to pro mě velký závazek, ale zároveň i motivace do další tvrdé práce. V dnešní době mají sociální sítě velký vliv, takže tento úspech se z velké časti zrodil i díky skvělé propagaci Slavie a mého brášky, za což bych jim chtěla moc poděkovat. Vážím si každého hlasu, který jste mi poslali a moc Vám všem ještě jednou děkuji.“ zhodnotila úspěch Diana Bartovičová.

Aktuálně

Hráči na hostování: Premiérový gól Juráska, trefil se i Červ

včera
Jak se v uplynulých sedmi dnech dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem přehledu.

Nesmíme Spartě dát příležitost si myslet, že by nás mohla porazit

před 2 dny
K pohárovému vítězství nad Spartou přispěl Lukáš Masopust nádhernou asistencí. „Viděl jsem, že mě obránce kříží, tak jsem míč zasekl a poslal na volného Kuchtiče," popsal důležitý moment.

Jedeme na doraz! O sérii z derby nechceme přijít

před 2 dny
Nejlepší střelec FORTUNA:LIGY Jan Kuchta vstřelil na Letné domácí Spartě dva góly a lví měrou pomohl sešívaným k postupu do finále MOL Cupu.

Další články