Kdy sledovat? Slávisti v reprezentacích

Patnáct slávistů se rozletělo do světa na reprezentační srazy svých zemí. Kdy a kde sledovat sešívané reprezentanty?

Česká republika

Z nominace A-týmu české reprezentace na poslední chvíli pro zranění vypadla trojice Kolář, Bořil, Kúdela. Naopak donominován byl útočník Stanislav Tecl, který v reprezentačním výběru doplní Tomáše Holeše. Českou reprezentaci čekají zápasy kvalifikace mistrovství světa proti Bělorusku ve čtvrtek 2. září od 20:45 a Belgii v neděli 5. září od 20:45. Na konec reprezentační přestávky 8. září od 20:45 čeká reprezentaci přátelský zápas s Ukrajinou, za kterou může nastoupit i Taras Kačaraba.

Na dvojzápas české jednadvacítky proti Slovinsku (2. září od 18:00) a Albánii (6. září od 18:00) byla nominovaná dvojice slávistů Lukáš Červ a Michal Beran, kteří oba hostují v Pardubicích. V nominaci lvíčat nechybí ani obránce Michal Hošek, který hostuje ve Vlašimi.

S reprezentační devatenáctkou na turnaj před mistrovstvím Evropy do Portugalska odletěli Daniel Samek a letní posila Antonín Kinský. V nominaci české devatenáctky nechybí ani dvojice sešívaných mladíků Filip Prebsl a Denis Višinský, kteří hostují ve Vlašimi.

Slovensko

Se slovenským reprezentačním výběrem se na trojici kvalifikačních zápasů připravuje Jakub Hromada a Ivan Schranz. Slováky čeká zápas se Slovinskem ve středu 1. září od 20:45, 4. září hostí od 20:45 Chorvatsko a reprezentační sraz uzavřou v úterý 7. září proti Kypru.

Rumunsko

Nica Stancia s rumunským reprezentačním výběrem čeká trojice zápasů: 2. září od 20:45 proti Islandu, 5. září od 20:45 proti Lichtenštejnsku a 8. září od 20:45 proti Severní Makedonii.

Ukrajina

Taras Kačaraba dostal premiérovou pozvánku do ukrajinské reprezentace a připravuje se na zápas kvalifikace mistrovství světa proti úřadujícím šampionům Francii (4. září od 20:45) a přátelské utkání s Českem 8. září 20:45. Do úvodního utkání proti Kazachstánu nezasáhl.

Libérie

Oscara v dresu liberijské reprezentace čekají dva souboje kvalifikace mistrovství světa, 3. září od 18:00 odehraje Libérie kvalifikační utkání na půdě Nigérie a o tři dny později od 18:00 doma hostí Středoafrickou republiku.

Švédsko U21

Aiham Ousou, který je kapitánem švédské reprezentace do 21 let, odehraje dvě utkání kvalifikace na mistrovství Evropy do jednadvaceti let. V dresu Tre kronor Aihama Ousoua čekají dvě venkovní utkání, první 3. září od 20:30 na půdě Černé Hory a druhý 7. září od 16:30 na půdě Bosny a Hercegoviny.

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

dnes
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články