Kluci zápas zvládli fantasticky, měl radost Hyský

Slávistické béčko i bez reprezentantů porazilo Táborsko 2:1 „Ze skvělého týmového výkonu vzešly výkony individuální,“ měl radost z předvedené hry svých svěřenců trenér Martin Hyský.

Slávistické béčko porazilo Táborsko 2:1. Kromě výsledku měl trenér Martin Hyský radost z výkonu svého mužstva proti prvnímu celku tabulky především proto, s jakými podmínkami pro přípravu na zápas se tým dokázal popasovat. „Chtěl bych v první řadě pogratulovat klukům za výkon proti Táborsku. Věděli jsme, že nás čeká extrémně těžké utkání proti týmu, který do téhle chvíle v soutěži ještě neprohrál. Soupeř je velice vyspělý, mají velkou individuální kvalitu. Týden před zápasem pro nás nebyl na přípravu úplně ideální. Mužstvo bylo hodně od sebe. Máme hodně kluků v národních týmech. Někteří kluci trénovali s Áčkem. O to větší máme radost z toho, jak to dnes dopadlo,“ byla první slova hlavního trenéra béčka po výhře nad Táborskem.

„Do zápasu jsme výborně vstoupili. Věděli jsme, že se budeme muset soupeři vyrovnat v soubojovsti a agresivitě. Zvolili jsme vzhledem k typologii hráčů, které jsme měli, hru na dva útočníky. Přechod jsme chtěli trochu zjednodušit. To se vyplatilo. Týmový výkon byl skvělý, z toho pak vzešly individuální výkony. Oba dva hrotoví útočníci odehráli skvělý zápas. Utkání jsme měli pod kontrolou, v první půli jsme byli lepší než soupeř. Vytvořili jsme si více příležitostí, soupeře jsme do ničeho nepustili. Pak nám trochu došli síly, je to náročný způsob hry. K tomu ještě trénink, který měli kluci v Áčku v týdnu, byl pro ně náročný,“ byl s výkonem spokojený.

V závěru zápasu hosté snížili na 2:1. Červenobílá obrana ale závěrečný tlak zkušeně ustála. „Soupeř se ke konci utkání dostal do hry. Musím říci, že jsme to ale odehráli výborně. Naše stoperská dvojice Podrazký – Zinhasovič jsou kluci, kteří nikdy nehráli stopery. Zvládli to fantasticky. Jsme spokojení,“ pochválil své hráče za skvělou defenzivní práci.

Jednou z hlavních překážek v přípravě na utkání byly reprezentační povinnosti hned osmi hráčů z béčka. „Absence reprezentantů je jedna z věcí, se kterou se musíme srovnat a popasovat. Není to příjemné. Takové podmínky v ČFL nemá ani jedno mužstvo. Chvilku jsme i přemýšleli, jestli bychom to nepřeložili. Pak jsme si ale řekli, že to nemá cenu. Máme v týmu kluky, kteří čekají na to, až se budou moci ukázat. Navíc nehrál dorost, což byla velká výhoda. Kdyby hrála U19, tak bychom to asi těžko dali dohromady. Musím kluky z U19 pochválit. Kuba Křišťan s Adamem Toulou to zvládli fantasticky, stejně si poradili i kluci, kteří přišli z lavičky,“ dodal na závěr.

Aktuálně

Legendární funkcionář Jiří Vrba slaví jubileum

dnes
Díky němu se z Dynama Praha stala opět SLAVIA. Legendární funkcionář Jiří Vrba dnes slaví významné životní jubileum. Je mu 90 let.

Slávistky hlásí první změny v týmu

včera
Po předčasném ukončení sezóny, kdy si slávistky zajistily první příčku v tabulce, přichází první změny v týmu. Hned šest hráček ve Slavii končí.

Dostal jsem šanci, teď je na mně pracovat co nejvíc

před 2 dny
Daniel Kosek si na hřišti Liberce odbyl svůj ligový debut za A-tým. Na hřišti strávil hodinu a se svým výkonem byl spokojený. „Jsem strašně rád za šanci. Mým cílem bylo co možná nejvíce pomoct týmu, nebát se hrát. Myslím si, že se to nakonec i vydařilo.“

Další články