Kompletní nominace slávistů do reprezentací

Pro blížící se reprezentační pauzu bylo do seniorských reprezentací nominováno celkově deset slávistů. Spousta dalších pak své země reprezentuje v mládežnických kategoriích.

ČESKÁ REPUBLIKA 

Trenér reprezentačního výběru České republiky Jaroslav Šilhavý povolal ke kvalifikačnímu utkání na ME 2020 proti Anglii a přátelskému zápasu se Severním Irskem hned osm sešívaných zástupců – Jana Bořila, Vladimíra Coufala, Ondřeje Kúdelu, Josefa Hušbauera, Tomáše SoučkaLukáše Masopusta. Ve výběru nechybí ani Ondřej Kolář, který si může připsat své první minutky v reprezentačním dresu. Původně nominace obsahovala i jméno Davida Hovorky, ten se však ze srazu kvůli zranění kolene omluvil a pauzu využije k zotavení před náročným podzimním programem se Slavií.

Tuto osmici doplňují tři slávističtí náhradníci – Tomáš Holeš, Milan Škoda a Jan Matoušek, který je v současnosti na hostování v Jablonci. Mladý ofenzivní univerzál byl zároveň povolán Karlem Krejčím do reprezentačního výběru U21 pro kvalifikační utkání na ME 2021 proti Řecku a Skotsku.

Do reprezentační nominace U19 se dostal Jakub Markovič, kterého čeká trojice kvalifikačních duelů na ME proti San Marinu, Ázerbájdžánu a Norsku. Mladého brankáře, který už nakoukl i do A-týmu sešívaných, doplňuje pětice dalších slávistů – Daniel Kosek, Michal Hošek, Lukáš Červ, Matěj Vít a Jakub Zeronik. Na listině náhradníků je pak Tomáš Vincour, Martin Douděra a Adam Toula.

NIGÉRIE

Premiérovou nominaci od Gernota Rohra obdržel do nigerijské reprezentace pro přátelské utkání v Brazílií Peter Olayinka, který si ji vysloužil za povedený vstup do sezony, ve které vsítil už pět branky včetně jedné do sítě Interu Milán a na jednu další nahrál.

BAHRAJN

V nominaci bahrajnské reprezentace pro přátelské utkání s Ázerbájdžánem a kvalifikační utkání na MS 2022 proti Íránu už jako tradičně nechybí Júsuf Hilál.

RUMUNSKO

Pro kvalifikační utkání ME 2020 s Faerskými Ostrovy a Norskem nechybí ve výběru kouče Cosmina Contry stálice záložní řady rumunské reprezentace Nicolae Stanciu.

ÁZERBÁJDŽÁN

Ve výběru ázerbájdžánské jednadvacítky pro nadcházející kvalifikační utkání o ME 2021 proti Francii a Švýcarsku nechybí ani tentokrát mladý sešívaný křídelník Farid Nabijev

SLOVENSKO

V kvalifikačních bojích o stejný turnaj bude svoji zemi reprezentovat i slovenský gólman Martin Vantruba, který je momentálně na hostování v prvoligovém Pohronie.

Další mladý sešívaný gólman Jakub Surovčík obdržel nominaci od slovenské U19 pro kvalifikační utkání proti Kypru, Maltě a Itálii.

Aktuálně

Od 14:00 UEFA Youth League s Barcelonou

dnes
Už od 14:00 čeká sešívané třetí skupinové utkání UEFA Youth League. Na Xaverově tentokrát sešívaní přivítají slavnou Barcelonu.

Vracíme se ke kořenům Slavie, říká Jaroslav Tvrdík

včera
Slavia v předvečer zápasu s Barcelonou odhalila repliku Středoevropského poháru. „Je pro nás obrovskou ctí, že se vracíme k naší historii a můžeme zde sehrát takový zápas," říká předseda představenstva Slavie.

Informace pro fanoušky k zápasu s Barcelonou

včera
Ve středu 23. října čeká hráče i fanoušky Slavie opravdový fotbalový svátek. Do Edenu přijede FC Barcelona. Utkání s katalánským velkoklubem začíná ve 21 hodin.

Další články