Kompletní nominace slávistů do reprezentací

Pro blížící se reprezentační pauzu bylo do seniorských reprezentací nominováno celkově deset slávistů. Spousta dalších pak své země reprezentuje v mládežnických kategoriích.

ČESKÁ REPUBLIKA 

Trenér reprezentačního výběru České republiky Jaroslav Šilhavý povolal ke kvalifikačnímu utkání na ME 2020 proti Anglii a přátelskému zápasu se Severním Irskem hned osm sešívaných zástupců – Jana Bořila, Vladimíra Coufala, Ondřeje Kúdelu, Josefa Hušbauera, Tomáše SoučkaLukáše Masopusta. Ve výběru nechybí ani Ondřej Kolář, který si může připsat své první minutky v reprezentačním dresu. Původně nominace obsahovala i jméno Davida Hovorky, ten se však ze srazu kvůli zranění kolene omluvil a pauzu využije k zotavení před náročným podzimním programem se Slavií.

Tuto osmici doplňují tři slávističtí náhradníci – Tomáš Holeš, Milan Škoda a Jan Matoušek, který je v současnosti na hostování v Jablonci. Mladý ofenzivní univerzál byl zároveň povolán Karlem Krejčím do reprezentačního výběru U21 pro kvalifikační utkání na ME 2021 proti Řecku a Skotsku.

Do reprezentační nominace U19 se dostal Jakub Markovič, kterého čeká trojice kvalifikačních duelů na ME proti San Marinu, Ázerbájdžánu a Norsku. Mladého brankáře, který už nakoukl i do A-týmu sešívaných, doplňuje pětice dalších slávistů – Daniel Kosek, Michal Hošek, Lukáš Červ, Matěj Vít a Jakub Zeronik. Na listině náhradníků je pak Tomáš Vincour, Martin Douděra a Adam Toula.

NIGÉRIE

Premiérovou nominaci od Gernota Rohra obdržel do nigerijské reprezentace pro přátelské utkání v Brazílií Peter Olayinka, který si ji vysloužil za povedený vstup do sezony, ve které vsítil už pět branky včetně jedné do sítě Interu Milán a na jednu další nahrál.

BAHRAJN

V nominaci bahrajnské reprezentace pro přátelské utkání s Ázerbájdžánem a kvalifikační utkání na MS 2022 proti Íránu už jako tradičně nechybí Júsuf Hilál.

RUMUNSKO

Pro kvalifikační utkání ME 2020 s Faerskými Ostrovy a Norskem nechybí ve výběru kouče Cosmina Contry stálice záložní řady rumunské reprezentace Nicolae Stanciu.

ÁZERBÁJDŽÁN

Ve výběru ázerbájdžánské jednadvacítky pro nadcházející kvalifikační utkání o ME 2021 proti Francii a Švýcarsku nechybí ani tentokrát mladý sešívaný křídelník Farid Nabijev

SLOVENSKO

V kvalifikačních bojích o stejný turnaj bude svoji zemi reprezentovat i slovenský gólman Martin Vantruba, který je momentálně na hostování v prvoligovém Pohronie.

Další mladý sešívaný gólman Jakub Surovčík obdržel nominaci od slovenské U19 pro kvalifikační utkání proti Kypru, Maltě a Itálii.

Aktuálně

Zelený život ovládne poslední podzimní ligové kolo

včera
Fotbal pro všechny děti a bez omezení. Tak by se dala přeložit iniciativa Ligové fotbalové asociace a všech ligových klubů pod hlavičkou Nadačního fondu Zelený život. Závěr podzimní části FORTUNA:LIGY se převlékne do zelena. Dvacáté ligové kolo bude totiž patřit Nadačnímu fondu Ligové fotbalové asociace Zelený život, který podporuje mladé fotbalisty a fotbalistky ze sociálně slabších rodin ve věku 5 - 15 let.

Bavili jsme lidi fotbalem, o to nám jde

před 2 dny
Sešívaní podlehli v posledním zápase základní skupiny Ligy mistrů Dortmundu těsně 1:2. ​„Pro hráče i tým mám jen slova uznání," říká Jindřich Trpišovský.

Velký zážitek kazí jen výsledek, říká Takács

před 2 dny
Ladislav Takács si s Dortmundem prožil zápas snů, bohužel se smutným koncem. ​„Škoda, že to neskončilo remízou,“ říká debutant základní sestavy v Lize mistrů.

Další články